Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

M-am hotarat..........adoptie(90)


280 raspunsuri la acest subiect

#11
denisa220972

denisa220972

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 17:38

Buna ,

Angelica28 sa fie cu noroc si asteptare cat mai scurta, intamplarea a facut sa trec pe la tribunal acum doua saptamani si fara sa vreau mam uitat la camera unde se judeca procesele pentru protectia copilului, am vazut doua liste lungi( lista cat o usa de tribunal de jus pana jos) cu deschideri de adoptii, incredintari si incuviintari ,involuntar am privit in jur sa vad care sunt famiiliile citate pentru adoptie, stateau untr-un colt al holului  care  aveau emotii , radeau si unele erau ingandurate.  se deosebeau de toata aglomeratia de pe holul tribunalului

[flo2]



#12
athosica

athosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 13 octombrie 2013 - 10:33

Buna dragele mele , vreau sa va spun ca in perioada următoare , adică in cam câteva saptamâni s-ar putea sa fim parinti , asa ni s-a spus .... Sunt atat de nerabdatoare , a trecut un an jumătate de cand suntem atestati , am fost potriviti cu un singur copil , dar care nu se potrivea cu noi si nici noi cu el , noi asteptam minunea , care sper sa vina cât de curand ! Sapt viitoare este ziua mea , mi-as dorii sa primesc cel mai frumos cadou !!!! Voi ce ma faceti , carmen cum sunteti ? Vreo noutate ? Mirivili voi? Nici o veste ? Mamicilor voi? Ce fac minunile voastre? Cum sunteti? Dacris mai impartaseste cu noi din experiența voastra ! S-a obișnuit micutul in noua casuta ? Va pup cu drag pe toate si sper ca data viitoare cand voi scrie pe forum sa va dau si vestea buna ! O sa va impartasesc cu drag fiecare moment !

#13
mirivili

mirivili

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 697 mesaje

Postat 13 octombrie 2013 - 17:13

Athosica sa va ajute DD sa fiti parinti fericiti curand!

 

Eu m-am hotarat sa scriu o scrisoare catre ORA. Trebuie sa ma pun pe citit legislatia dar sunt hotarata sa le scriu ca e cazul sa mearga si ei pe teren si sa verifice cat dureaza sa ajungi la rudele pana la gr. 4 si sa verifice cate astfel de rude au dorit in ultimii ani copilul in familia lor si cati se razgandesc in cele 60 de zile dupa ce au dat declaratiile. Off



#14
dacris77

dacris77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 13 octombrie 2013 - 17:25

buna, fetelor! intr-adevar e f putina miscare pe aici, dar in realitate noile mamici sunt f ocupate...cu acomodarea, cu alt stil de viata...am fost atat de ocupati...cand ma gandesc ca sunt mamici cu multi copii si eu nu am decat unul care imi umple ziua, casa si inima. este foarte frumos, ma minunez ca a dorit sa fim parintii lui, chiar adoptivi fiind, va pupacesc pe toate si succes in continuare!



#15
ivanuta

ivanuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 13 octombrie 2013 - 19:25

Buna:) Am atestatul din august 2011, si de 3 saptamani sunt in potrivire cu o fetita absolut minunata, perfecta de 3.5 ani. Eram 3 fete din Iasi care asteptam: malex-care are o fetita superba acasa dupa cum stiti, eu si printe. Nu trebuie sa va pierdeti speranta sau sa disperati. Nu as fi vrut sa se intample mai repede pentru ca nu imi pot imagina sa fiu mama unui alt copil. Veti vedea ca absolut toate se aseaza cand vine copilul, pe toate planurile. Oricum va redefiniti intreaga viata, asa ca bucurati-va de pasiunile pe care le aveti si in care nu puteti implica un copil mic:), va garantez ca veti renunta la ele fara sa clipiti in prima faza. Pregatiti-va: cititi despre educatie, renovati, vizitati China, faceti cheltuielile mai mari acum, pentru ca dupa ce intalniti minunea nu veti scoate usor din buzunar bani daca nu sunt pentru ea:). Copilul vostru va asteapta cel putin la fel de mult pe cat il asteptati voi:) si, cand il veti vedea, va promit ca va merita asteptarea si intreita. Va imbratisez:)



#16
printe

printe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 13 octombrie 2013 - 22:28

Ivanuta, va ajung din urma acusica...2014 va fi anul meu :)

 

Va doresc sa fiti cea mai frumoasa si fericita familie! Si ai dreptate, toate vin atunci cand trebuie sa vina!!!!



#17
ALIAA

ALIAA

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 13:56

Ivanuta, ma bucur foarte mult pt voi si inteleg tot ce ai scris, asa cred ca ne imaginam fiecare dintre noi ca se va intampla. Te rog tine-ne la curent cum poti, orice mesaj de la cele care au reusit deja e o mica incurajare pt noi, restul.

Mai spune-ne, te rog, erai deja la al 3-lea atestat? te imbratisez cu drag



#18
athosica

athosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 20:27

Dragele mele ziceam acum câteva zile ca voi scrie atunci cand am vreo veste : azi am fost sunati , inca nu stiu nici un detaliu , nu stiu ce va fi , dar cred ca este fetita , maine dim suntem prezenți la Directie , sunt f fericita simt ca acest copil este al nostru ! Va voi da maine vesti, sper sa fie bune, sa fie copilasul nostru ! Pupici dulci

#19
mirivili

mirivili

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 697 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 21:20

Athosica iti doresc o intalnire minunata cu puiul vostru! [artif]



#20
athosica

athosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 16 octombrie 2013 - 18:23

Dragele mele de azi sunt mamica unei superbe fetite de 11 luni ! Sunt f fericita , o sa va povestesc mai târziu prima întâlnire ! Merita așteptarea! Pupici


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -