Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari Didi81! Felicitari Iarina_r! Felicitari Camcris! Aspirante optimiste>20ani(834)


520 raspunsuri la acest subiect

#501
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 11:32

Ella ti-am spus nu te mai stresa cu TSH ca te [nervo] , e normal sa incepi cu doza mica si apoi sa maresti ca sa scada cat mai repede tin pumni la testul de la servici desi nu imi fac probleme ca tu esti fata desteapta si te descurci [flo]

Arrya felicitari pt rezultat si sarcina usoara pe mai departe [flo]



#502
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 11:37

Mai fetelor dar vorbarete suntem, trebuie sa fac capitol nou curand [flo2] .

Ce drag imi e cand vad ca suntem multe active pe aici, parca si testele II s-au inmultit de cand suntem asa de vorbarete.

Cred ca fac capitolul dupa amiaza ca de la 1 la 4 am un test de dat la munca, sa imi tineti pumnii sa iasa bine [fri] .

Da, pai cred ca mi s-au urcat hormonii la cap [clo] . Acum nu mai scapati de mine  [biz] , o sa va cicalesc toata ziua pana va molipsiti toate si ne mutam cu totul la odisee! 

 

 

camcris, merciiii  [pup]



#503
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 11:40

caresse,  pe unde esti? Acum cand s-a animat forumul tu te ascunzi???  [ascuns]



#504
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 11:57

E de bine Didi deci :)
Multumesc camcris :) si eu sper sa le ajute informatiile , nu de alta, dar mai bine mai faci o investigatie in plus mai devreme decat sa astepti pana mai tarziu :)

#505
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 11:59

Super vesti Arrya. La fel iti doresc si pe mai departe.
Ella bafta la examen.
NicNic muktumim pt sfaturi si impartasirea experientei tale.
Pupici pentru toate.

#506
diarnyina_s

diarnyina_s

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 14:32

marja imi pare tare rau, totusi nu-ti pierde speranta, minuni exista si stii asta foarte bine. Mai refa totusi spermograma, incearca cu ceva tratamente , si apoi gandeste-te totusi si la varianta FIV (asta daca ti-l permiti ).Te imbratisez si incarca sa te reculegi cat mai repede.

 

Eu declar azi ziua 1, Exact cum am prevazut. Am citi aseara pe net ca scurtarea CM este semn de premenopauza. Premenopauza dureaza cam 4-5 ani..... Mi-a cam disparut si sperantele care le mai aveam.... Cu siguranta in pre-menopauza ovulele nu mai sunt de buna calitate.....cam ajung la vorbele e anul trecut a Dr. Dracea.....incep sa-mi cam iau adio de la a mai deveni mamica..... Sunt.....intr-un mare fel....cred ca degeaba as incerca in ianuarie si inseminarea.....

Incerc sa-mi gasesc optimusmul dar l-am cam pierut de tot, si ultima farama care o mai aveam..... Nu stiu cum ma voi obisnui cu ideea ca nu voi fi niciodata mamaica si nu voi avea niciodata bebe....dar trebuie sa ma obisnuiesc....

Va pup pe toate si sunt alaturi de fiecare, ma bucur pentru fiecare dintre voi si ma intristez pentru voi.


Editat de diarnyina_s, 20 septembrie 2013 - 14:33 .


#507
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 14:50

Eu iau de 50, o pastila si jumatate. Sa inteleg ca tu ai crescut doza cu cate 12,5? Mie mi-a dat dr sa cresc cu 25 adica 25 initial, apoi 50 si acum 75 si in functie de TSH-ul de sapt viitoare vedem ce mai facem [alcool] . Oare am crescut prea brusc sau prea mult  [fri] . Tare sunt in ceata cu Euthyroxul asta pana ma mai obisnuiesc cu ideea si cu valorile TSH-ului sa stiu si eu cum sa jonglez cu valorile. [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Eu cand am inceput sa iau euthyrox prima data a fost 37,5.... apoi in prima sarcina la 6 sapt. dupa amenoree am repetat analizele si mi-a crescut la 50... acum repetand analizele inainte sa raman mi-a recomndat 75 pentru ca era f mare TSH-ul... 

Ella eu am zis ca iau de capul meu pe langa 75 inca jumatate dintr-o pastila de 25 pana ajung la endocrinolog, ca sa fiu acoperita si numai daca e crescut. Acum depinde si cu cat ii crescut.... ca daca mi se pare prea mare o sa iau direct o 100.



#508
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 14:51

Fetelor, am intrat sa va anunt ca mi-au venit rezultatele la dublu si e cu risc scazut [pk]

Va pup pe toate, cele cu burtici, bafta, sa fie bine pana la capat (Iarina, CamCris, Didi), iar restul test pozitiv cate mai curand!! [flo2]

Felicitari... usor usor creste bebelu si creste bine...



#509
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 14:52

ella, tin pumnii  [:)]

angy, multumesc  [flo2]

Arrya, felicitari pentru rezultat  [flo2]

 

Mi-a si raspuns la email dr Avram, a spus sa continui cu aspenter 1/zi, si sa iau si magne b6 si femibion. Iar monitorizarea coagularii sa o incepem pe la 7s (a zis ca discutam atunci sa imi spuna ce analize sa fac).

Ce varza sunt, am uitat sa intreb azi la endocrinologie daca e ok sa iau femibion  [alcool]Iarina, tu parca ziceai ca e ok, nu?

 

Da mie asa mi-au spus 2 endocrinologi... e ok cata vreme nu depaseste doza zilnica recomandata, iar femibionul nu depaseste... eu sunt deja la a doua folie de 30 capsule.



#510
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 14:54

Stai linistita ca totul va fi bine asa a fost si la mine doar greturi usoare si alea au aparut in saptaman 6, in rest nimic.Tu cate saptamani ai acum?

Tu iei ceva medicatie?

Eu am fix 6 saptamani si iau femibion si euthyrox, tu?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -