Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Cainii maidanezi - de la vorbe la fapte!


221 raspunsuri la acest subiect

#1
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:08

Acest topic nu se vrea o dezbatere pe tema maidanezilor, daca e bine sau nu sa ii sterilizam/euthanasiem sau cine stie ce alte variante.
Acest topic este destinat celor care cred ca solutiile sunt EUTHANASIERE si PREVENTIE (recenzare si castrarea celor cu stapani, amenzi usturatoare celor care refuza recenzarea sau abandoneaza caini).
Exista deja o petitie postata la vechiul topic, cine vrea sa o semneze o poate face aici:
http://www.petitieon...i_in_30_de_zile

De asemenea, o plimbare pasnica pe strazi (autorizata sau nu) se impune pentru sustinerea cauzei.

Cine e de acord cu astea, e invitat sa vina cu propuneri: zi si ora pentru manifestatii, moduri prin care sa fie mediatizata problema, etc.

La scris toti ne pricepem, sa vedem acum, dupa aproape 20 de pagini de dezbateri cine e dispus sa treaca de la vorbe la fapte!

Astept voluntari :)

 

EDIT: miting in Bucuresti, vineri, 06.09.2013, in Piata Romana, incepand cu ora 19! Va asteptam in numar cat mai mare


Editat de Mickyyy, 04 septembrie 2013 - 10:36 .


#2
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:54

Eu sunt pro, ma supun majoritatii avand un program liber ales.



#3
Andries

Andries

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:03

Bravo Mikyyy, ma bucur sa te regasesc aici. I'm in. Un miting pe strada e bun, dar ne trebuie o strategie mai buna decat a ONG urilor in culpa. Te rog sa-mi dai numarul tau pe PM , il trimit si eu pe al meu.

 

Ne trebuie oameni pe strada (la actiune), oameni pe forumuri, oameni pe FB, oameni sa adune poze si sa imprastie poze, dovezi, oameni care sa nu ii slabeasca pe guvernanti pana nu modifica legea, oameni, oameni multi. Trebuie sa fim mai multi decat pana acum.

 

Nu va ganditi ca doar prin manifestaie ne putem exprima. Putem face multe si din fata calculatorului, chiar intre 2 biberoane, asa ca nu va sfiiti. Va rog!



#4
P&ANA

P&ANA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 935 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:23

Si eu , prezent.

 

Vb maine .



#5
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:38

Andries, sunt pe mobil si nu pot trimite pm-uri (trebuie sa selectez nickul dintr-o lista si nu se vede lista). Pot doar raspunde la ele. Fie imi dai tu un pm gol, si iti raspund acum, fie maine cand ajung la birou iti scriu.
Eu sunt novice in mobilizari la scara masiva, asa ca cei cu mai multa experienta in actiuni de genul sunt bineveniti a ne impartaseasca din experientele lor.
Daca ne vom strange suficienti pentru o actiune ampla eu cred ca primul pas este un site sau o pagina de fb unde sa ne facem cunoscuta opinia. Un topic pe un forum dc nu e suficient.

#6
Mirrin

Mirrin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.935 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:45

Am semnat petitia!

#7
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:56

Nu vreau sa interferez cu planurile voastre, insa cred ca mai bine se poate prezenta o idee sau un protest al mamelor daca e susținut de un site cunoscut - ca desprecopii- si de o comunitate ca DC - decât daca vine de la un site facut acum, in graba.
Desigur, DC va poate sustine demersul daca va hotărâti sa reprezentati Comunitatea DC
Parca de asta suntem aici, o comunitate, nu?

[flo]

#8
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 18:04

si eu sunt PRO ideii de protest DC. si eu ma bag numa sa spuneti ce si cum. legat de FB Histamina are deja o pagina in sensul asta din cate am inteles, asa ca putem lua legatura si cu ea.



#9
ana_ct

ana_ct
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 18:07

Am semnat si eu. Vad ca se tot aduna semnaturi ...

O sa urmaresc topicul sa vad cum pot sa particip la viitoarele actiuni



#10
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 18:17

Nu vreau sa interferez cu planurile voastre, insa cred ca mai bine se poate prezenta o idee sau un protest al mamelor daca e susținut de un site cunoscut - ca desprecopii- si de o comunitate ca DC - decât daca vine de la un site facut acum, in graba.
Desigur, DC va poate sustine demersul daca va hotărâti sa reprezentati Comunitatea DC
Parca de asta suntem aici, o comunitate, nu?

[flo]


Acum am realizat, platforma noua are facilitati pentru promovare! Se poate face un blog sau un grup dedicat. Si testam cu ocazia asta si functionalitatile noi introduse.
Eu ma gandeam strict prin.prisma topicului de discutii, e greu sa promovezi ceva daca nu ai informatia structurata corespunzator. Ceea ce un topic obisnuit nu poate oferi, dar un grup cred ca da!


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -