Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

CONCURS DIVERTA - Primul ghiozdan din viata unui copil!

diverta ghiozdane concurs premii herlitz vacanta scoala copii

53 raspunsuri la acest subiect

#31
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 09:47

Nu imi mai amintesc primul meu ghiozdan, dar imi amintesc ca era greu si mama imi povesteste ca iarna il foloseam si pe post de saniuta........probabil ca nu a avut viata lunga.



#32
irinai

irinai

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 312 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 15:01

Eu nu am sa uit niciodata primul meu ghiozdan...Imi doream atat de mult sa merg la scoala incat vizitam libraria in fiecare zi si petreceam cateva minute bune uitandu-ma la rechizite. Si dintre toate imi facea cu ochiul un ghiozdan albastru. Imi faceam planuri in capul meu cum sa imi aranjez cartile si caietele in el, ma "vizualizam" cu el in spate...

Insa inainte sa inceapa prima zi de scoala mi-a adus mama unul maro. Urat...foarte urat. Maro cu alb. Pentru fetite, chipurile...

L-am avut pana in clasa a III-a. Nu l-am placut niciodata. Insa a rezistat cu stoicism tuturor incercarilor mele de a-l distruge. A fost, pe rand, poarta improvizata pentru jocul de fotbal, a fost uitat in clasa, a fost tarat pe jos...si probabil multe altele pe care nu mi le amintesc.



#33
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 22:21

Primul meu ghiozdar era maro si avea un desen cu Donald Duck. Am fost foarte mandra de el si l-am avut pana in clasa a III a. Trebuia sa imi fac ghiozdanul in fiecare seara, dar tin minte ca era cam greu sa il car in fiecare dimineata. Mi-l mai ducea mama din cand in cand.


Editat de alinabold, 12 septembrie 2013 - 22:07 .


#34
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 12 septembrie 2013 - 10:42

Ultimele zile in care va mai puteti inscrie in concurs! Grabiti-va! [flo2]



#35
antohecris

antohecris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 12 septembrie 2013 - 10:48

Primul meu ghiozdan a fost maro si destul de uratel.Nu mi-a placut , dar nu aveam de ales . E drept ca era rezistent si incapator, in schimb nu era tip rucsac, ceea cel facea incomod si nu era atragator pentru un copil.



#36
cleosandor

cleosandor
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 septembrie 2013 - 12:35

Primul ghiozdan..a fost destul de greu sa-mi amintesc ce culoarea avea, dar era albastru,un albastru frumos deschis precum e cerul.Acum 30 de ani l-am purtat,dar imi amintesc ca era foarte mare si-mi caram in dansul cateva carti (doua) si un penar si o cutie de guma tigarete [:)] ,l-am uitat la scoala a doua zi,din fericire l-am gasit si nu-mi amintesc sa-l fi schimbat in urmatorii ani.



#37
Alive

Alive

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 12 septembrie 2013 - 13:19

Hm..primul ghiozdan era maaare si patratos, galben cu portocaliu, avea ceva care stralucea in intuneric pe la buzunare, si scria ceva de genul SCOUT pe el. Imi amintesc ca desi era foarte mare, il purtam cu mandrie, ca era primit din Germania. L-am facut si refacut de foarte multe ori inainte de prim a zi de scoala..nu stiu de ce o asteptam atat :)))



#38
iri0505

iri0505

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 12 septembrie 2013 - 15:13

Rad de fiecare data cand imi amintesc de primul meu ghiozdan, eu eram o piticoata care a mers la scoala de la sase ani iar ghiozdanul era mult mai mare decat mine, asa ca pana in clasa doua nu am putut sa-l car deloc, mi-l dadea mama prin casa gol ca sa ma bucur si eu ca-s scolarita si am ghiozdan. Era negru, dreptungiular din carton presat si captusit cu imitatie din piele, m-a tinut pana in clasa a treia cand m-a prins o ploaie mai zdravana si s-a umflat tot cartonul. Inca ne amuzam copios pe seama mea si a ghiozdanului.



#39
ralukraluk

ralukraluk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 12 septembrie 2013 - 20:39

Primul meu ghiozdan in clasa i a era roz, cu animalute pe el, foarte frumos. Imi amintesc si acuma ca abia il caram dupa mine.



#40
anyvovcu

anyvovcu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 571 mesaje

Postat 12 septembrie 2013 - 21:10

waw ce super sa iti amintesti aceea perioada fara griji............. ghiozdanul meu era enorm de mare din acela patratos cu multe buzunare si eu fiind micuta de statura radeau colegii spuneau ca am valiza de razboi nu ghiozdan doamne cat lam urat plangeam in fiecare dimineata ca nul vroiam , acum in schimb plang ca tare las mai vrea si pe el si perioada aferenta........................................

de sar da anii inapoi ...................





Etichetat si cu diverta, ghiozdane, concurs, premii, herlitz, vacanta, scoala, copii

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -