Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 85

babute fiv

204 raspunsuri la acest subiect

#41
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 15:59

Nanne executat [flo2]



#42
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 17:24

salutare fetelor cucuietelor,

am intrat sa va salut si sa va pup

deci sandy imi place burtica ta sa cresca mare ca un coconac bine copt si miezul sa va umple casa ....

sami asa te inteleg de tare , insa asa sunt mamicile, eu una sunt alt aluat si avand numai gravide si o gasca de fini in jurul meu, ma mai bag in discutii, mai ales cu sfaturi medicale cand sunt copii bolnavi si de multe ori mi-am luat-o :te asculta , apoi o suna pe "sora lu' cumnata care are 2 copii de 13 ani" fac vreo trasnaie si la urma zic mai bine te ascultam , sau eu de unde sa stiu ca asa se face...deci nu mai dau sfaturi si ma abtin sa cumpar chestii pe care eu cred ca orice mamica de nou-nascut ar trebui sa le aiba in casa....referitor la asta mi-am luat-o peste bot de la cumnata-mea, cand a nascut-o pe nepoata mea , i-am cumparat sterilizator, suzete 0m, dischete alaptat, si ce am mai avut eu banuti(eram studenta pe vreme aia si nu prea stiam cum sta treaba cu copii, m-am documentat inainte sa cumpar) si dupa ce ii duc cadoul imi zice ca fetita ei nu va avea nevoie niodata de suzeta si nici de sterilizator ca ea o sa alapteze natural si nu-i folosesc....fata avea 4 zile [batcap]

asa ca m-am retrats cu sfaturile(pe care le cunosc prin natura serviciului) si ma fac ca ploua si vorba sotului , doar nu-s copii nostri sa ma agit atat...iar discutiile cu baietii chiar sunt interesante, de exemplu acum vreau sa invat sa-mi schimb sigurantele la masina si am intrat pe un forum de fordisti, ma distrez de vreo 2 zile de mor citind tot felul de intamplari(inca n-am aflat ce ma interesa, dar m-am amuzat)

hai ca m-am lungit ca o pomana tiganeasca, va puuup pe toate sper sa am timp sa citesc din cap trecut ca am chiulit putin [flo2]



#43
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 20:27

va pup dragele mele.

acu juma de ora am intrat in casa si sunt obosita moarte dupa o zi intreaga de alergatura prin oras.

am hapait ceva si mi s-a dus ca un bolovan in stomac....si mai e si prima si singura masa pe ziua de azi [batcap]

 

mie imi plac foarte mult copiii si am un lipici fantastic la ei....fetitele sunt calare pe mine ca le machiez,le dau cu oja,le parfumez....la dau din agrafele si eleasticele mele de par...ce sa mai....sunt prietena lor....iar cu baieteii ma joc leapsa,ping-pong,baba-oarba,le curat semintele de coaja  etc etc....nu copiii sunt problema mea...n-as vrea sa se inteleaga gresit....doar cu discutiile repetabile si interminabile am o problema....dar asa cum spunea cineva-scuze ca nu mai stiu cine....le tolerez...ca nu am incotro....si ma rog din tot sufletul sa nu fac si eu asa cand imi va veni vremea...ca am vazut ca se poate si altfel.

 

ma duc sa ma dusez si ma bag la somn ca maine am iar o zi cu patinaj la greu.

as vrea sa rezolv si cu hainutele in we asta....e o idee buna si cu un costumas din ala cu totul...am vazut unele frumusele rau la H&M cu fundite la maneci,cu guleras cu danteluta...o minune.poate ma duc zilele astea ca am si un cupon de reducere de la ei de 20%.

 

va sarut si va imbratisez cu drag.

[flor]



#44
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 08:20

neatza fete cuciete,

Xdidi: esti ffff curajoasa cu schimbatul sigurantelor (daca vorbeai serios [ups] ) ; si eu am tot Ford (un fiesta mic si turbat, la fel ca piesa dintre volan si schimbatorul de viteze) dar am inteles ca si un bec ars de la far e greu de schimbat (ca trebuie data jus nu stiu cum masca din fata...) ; sau oare m-a pacalit sotul, ca n-avea chef sa il schimbe ??? [fri]

samira : si mie imi plac la nebunie hainutzele de H&M si sunt mai de calitate decat altele, nu se decoloreaza/ intind la spalat asa usor ca altele... si ai de unde alege, asa ca da, poti selecta un cadou potrivit;

sandy: pupik pe burtika



#45
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 08:29

Buna dimineata!

Ma pregatesc de o sedinta de shoping cu o prietena. M-as duce sa ma tund un pic, insa mi-e tare frica sa nu ma scurteze prea mult, imi creste tare greu parul.

Eu nu sunt fana H&M, mi se par cam aiurea hainele, prea colorate pe portocaliu (asta a fost anul asta in vara) si in plus nu sunt prea agreati de francezi, din cauza cum fac si unde fac hainele. Cele de bebe, recunosc, sunt frumoase.

 

Pup!


Editat de gabyv, 05 septembrie 2013 - 08:32 .


#46
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 08:34

elly_me, multumesc frumos pentru sfaturi , la fel si pt Nanne , Sandy si Carla

nu , nu sunt din Bucuresti (unde am drumuri o data la 3 luni doar) , sunt din Tg Mures;

m-am hotarat, aleg varianta Genetic Center din Cluj

este o analiza (o singura data facuta in viata) care trebuie facuta cu simt de raspundere ; iar in legatura cu un laborator gen Bioclinica (nu vreau sa fac antireclama) care fac tot felul de analize(deci nu sunt specializati DOAR pe analize genetice) nu-mi este chiar clar ce biologi (mai) specializati ar putea avea in acest sens, respectiv ce reactivi ar putea avea (mai buni decat la un laborator care adoar asta face toata ziua)!

Iar daca se descopera ceva (eu sunt aproape convisa ca o sa imi gaseasca MTHFR, dar o sa va tin oricum la curent cu rezultatul)  

mersi inca o dat si va urez o zi linistita :) 



#47
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 10:12

hello girls.

va pup.

 

astazi sunt pe drumuri toata ziua...deja am terminat prima tura si am venit pana acasa sa iau ceva si bine ca am venit.....ca soata mea lasase luminile aprinse in toata casa...2 televizoare aprinse [batcap] ....oooofffff....parca e copil mic.

 

va multumesc pentru sfaturi...cred ca am sa ajung astazi si prin Mall si la Carter's-u asta de vis-a-vis de casa mea.



#48
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 10:59

Salut si de la mine! [flo2]

 

N-am noutati doar va pup!

Azi ma cam doare spatel. M-am aplecat gresit si m-am ridicat cu durere! Sper sa nu ma tina mult!

 

Pupilici cu drag tuturor [:)]



#49
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 11:01

Ia uitati fetelor, ceva f interesant!

 

http://baby.unica.ro...ampaign=FB-Post



#50
elly_me

elly_me

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.782 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 11:43

Olaaa...

Eu azi am avut o zi frumoasa ...M-a surprins placut o persoana ...

Acum 9 ani am avut o sefa.. ff draguta ... am lucrat 1 an cu ea , si mi-am luat zborul mai sus ...

Destinul a facut sa ne intalnim dupa vreo 5 ani si acum colaboram ....

 

O femeie ff draguta ...

 

Ma sunat azi si mi-s spus  : Draga mea, m-am tot gandit la tine, si la ceea ce -ti doresti tu in viata ff mult... si cum as putea sa te ajut .. si ce as putea face pt tine ...

...stiu cat iti doresti un copil si de aceea te rog sa mergi cu mine la moastele Sf Ioan Rusu din interiorul maternit. Polizu ... Face minuni daca vrei sa crezi...

Cand vrei ma suni si mergem ...

 

M-a emotionat ff mult, s-a facut pielea gaina si am plans putinel ...

M-am bucurat ca s-a gandit la mine ... nu ma asteptam ...

 

Mi-am dat seama ca:

-  am cunoscut in viata ff multi oameni minunati ... si ma bucur ff mult ca-i am alaturi (restul nu conteaza) ...

-  am o familie ff frumoasa .. si le doresc sa fie sanatosi

-  am un sot extraordinar ...

-  am un papagal galagios [:)]

-  am aproape tot ceea ce imi doresc .... mai putin un copil ...

Dar nu conteaza .. .tb sa-i multumesc lui DD pt ceea ce am ... si daca el considera ca merit mai mult .. voi avea ...





Etichetat si cu babute, fiv

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -