Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 85

babute fiv

204 raspunsuri la acest subiect

#191
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 15:00

Pai de aia nici n-am pus Many dar pt bebe va fi mai moale un covor/mocheta dacat parchetul gol...dar na sa ajung eu cu bine acolo.... [pup] oooooo...abia astept sa am mocheta patata si peretii scrisi [:)]  si eu ii scriam scrisori mamei de la bunici cand eram copil si bineintels tot pe pereti [:)]

 

Sami am spalat ieri toate hainitele si inca nu sunt uscate de tot; de maine sunt cu ele [:)]



#192
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 16:44

gata!!!!m-am retras si eu la barlog.

sunt singura acasa.

am fost sa fac ceva cumparaturi la Cora...produse de curatenie,saci de gunoi,odorizante pt toaleta,odorizante pt casa,prosoape de bucatarie de hartie,condimente...lapte de capra,cascaval de capra...si pe langa astea am cumparat o patura,2 perne si tavi din ceramica.

la mine functioneaza handicapisme de genul ....."n-am nevoie de X lucru dar daca e la reducere...merita cumparat" [batcap]

erau toate la reduceri....asa ca am "profitat"...tavile erau 13 lei-patrate,ovale si dreptunghiulare....pernele erau reduse de la 49 de lei la 36....iar patura era redusa de la 129 la 89 de lei.

doar de paturica aveam nevoie ca am 3 pilote de la Ikea si aia care cica e de "vara" tine un cald de lesini...cu aia ne invelim iarna...alea de iarna stau frumos impaturite in dulap.

vara ne invelim doar cu cearceaf dar pt toamna nu aveam o paturica moale,subtire si usoara....dar acum avem!!!!

 

hai ca am logoree....ma duc sa-mi pun cumparaturile la loc si ma pregatesc de meci.



#193
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 16:46

si era balamuc la Cora ca la ora 17 venea Connect-R-sper ca asa se scrie...petru o sedinta de autografe si se formase de la ora 16,30 coada.



#194
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 17:25

Sami, ce fel de tavi? De friptura sau de prajituri/tarte? Ca-s pusa pe ceramica si sunt in cautari. Pai...ce sa iti zic, cand te citesc, ma apuca dor de cumparaturi, dar imi trece rapid, inca nu am terminat sesiunea de toamna de sortat-donat-aruncat chestii de prin casa, deci nu e cazul sa reincep sa stochez...

 

Eu am cautat hainute prin H&M, Zara, C&A, Takko si nimic...observ ca sunt haine ffff mari, nu ca as fi eu vreo silfida, dar totusi, erauu numere fff mari...mi se pare ca nu-s deloc pe trendul magazinelor, parca nu sunt in targetul niciunuia...



#195
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 17:47

ce tuta sunt....cica ma pregateam de meci si meciul e....maine seara [:-)))]

 

alex....hai mai....cum sa nu gasesti lucruri...in magazinele mentionate de tine au masuri de la 34-36 pana la 42-44 si daca nu ma insel la Takko si C&A au si masuri exceptionale...de pe la 46-48....pana nu stiu la ce masura.

nici eu nu-s vreo silfida ...de la Takko si C&A imi vine masura 40...iar la MNG,H&M,Zara im trebuie 42 ca-s mai mici.

eu la tzatze am o mare problema ca nu-mi vin hainele...stau inghesuite ca naiba in toate bluzele si nici nr mai mare nu pot sa-mi iau ca sta ca naiba in jos,pe talie.

insa eu am observat altceva...la toate brandurile astea,la magazinele din strainatate gasesti cu totul altceva fata de ce gasesti in Ro....mult mai frumoase.

de ex....cand am fost la FIV in Iunie mi-am cumparat de la Budapesta de la C&A mi-am cumparat niste tricouri si 2 perechi de pantaloni si la C&A din Ro nu le-am vazut toata vara...si nici ce am vazut in colectia de acolo nu am vazut aici.

nu e fitza...in strainatate chiar sunt hainute cu mult mai frumoase si bune decat in Ro...desi vorbim de aceleasi branduri.



#196
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 17:48

am uitat sa spun de tavi....cred ca pot fi si de prajituri si de fripturi.

au peretii destul de inalti.

 

nici eu nu am inceput donatiile de toamna....de saptamana viitoare incep...astazi mi-am procurat sacii [pk]



#197
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 17:51

fetelor...daca va e mai vonvenabil...putem sa ne vedem la coffee si Vineri seara dupa ora 18,00...poate in we aveti alte planuri.



#198
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 18:45

Pe bune ca nu gasesc, adica ce mi-a placut, era marime mare si oricum faceam concesie la model, erau niste flori mari si nu imi placeau. Vroiam o bluza/camasa, taiata sub sani si cu maneci 3/4, nu f eleganta si un pantalon drept...peste tot gaseam pantalon pana, si aici am problema ca-s pitica si dupa scurtat, nu mai vine la fel pantalonul.

In rest, multe culori aprinse, ca sa nu spun turbate. Si eu am problema tot la tzatze...

Iti dau dreptate cu diferenta de tzoale din afara pt aceleasi branduri...valabil si la alte produse, nu doar la tzoale.

Multam de pontul cu tavile!


Editat de MeAlex, 17 septembrie 2013 - 18:45 .


#199
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 19:14

am intrat si eu la C&A in we si nu mi-a placut ceva in mod deosebit e adevarat.

pai daca esti maruntica nu te avantajeaza pantalonii pana???mie-la 1,65m imi vin cel mai bine si pot sa-i port si cu toc si fara toc.

salvarii nu-mi vin bine...zici ca-s dop imbracata cu ei...pantalonii skinny nici atat nu ma avantajeaza....imi raman cei drepti pt modele mai sport si cei pana pt. pantalonii de serviciu.....sau straight si slim ca sa vorbim in romgleza noastra de toate zilele.



#200
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 19:20

nici nu v-am zis....aseara i-am vazut pe Bogdan Boanta si Cocuta...coregrafii de la Dansez pentru tine...cred ca sunt impreuna si s-au mutat in blocul de langa mine ca trageau de niste geamantane mari cat toate zilele si au intrat in scara.





Etichetat si cu babute, fiv

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -