Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 85

babute fiv

204 raspunsuri la acest subiect

#11
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:09

va pup fete cucuiete

ce faceti???

 

sa avem un capitol nou plin de reusite.

 

uffff...nu mai stiu ce am cititi asa ca nu stiu cui si ce sa raspund....sa vad ce-mi mai amintesc:

 

bombi....sandy te-a sfatuit excelent...poti gasi multe raspunsuri pe site=ul dr SHER.

eu l-am citit cam din scoarta in scoarta.

 

adriana .....pupici....Joi ajung la tine in proportie de 90%....pe la 2,30-3.

 

altceva nu-mi mai aduc aminte...nici sa ma omori.

 

referitor la cei din jurul nostru...noi suntem singurii care nu avem copii....multi dintre prieteni/cunsocuti sunt deja la bebe 2...si de-a lungul timpului am constatat urmatoarea schimbare:de unde vorbeam cu fetele cate in luna si in stele,despre orice subiect cand ne vedeam....acum,dupa ce au aparut copiii...intre fete nu se mai vorbeste despre altceva decat despre copii...dar la modul obsesiv....numai despe kk-moale,tare sau galben....muci-aposi sau verzi...pampersi,bepantene,lapte cu lactoza,fara lactoza,suplimente,vitamine...voma in jet sau nu...colici,temperatura,dinti,piure de fructe,mese de infasat etc etc

nu mai exista alt subiect...doar asta...reluat iar si iar si iar.....la fiecare intalnire.

evident ca eu stau si ma uit ca tuta...ca doar ce sa spun pe tema asta???...cu ce sa ma bag in seama???  si cand ma plictisesc de ascultat aceleasi si aceleasi lucruri...ma duc si stau cu baietii...ca ei vorbesc de toate.

poate si eu am sa fac la fel cand voi avea copii...habar nu am....cert e ca acum sunt tentata sa spun ca n-as vrea sa exagerez totusi in felul asta....Universul meu sa fie reprezentat doar de copilul meu.

imi aduc aminte de vorbele sotului meu care imi spunea ca el nu vede in mine doar o ....femela gestanta care sa-i duca "samanta" mai departe....ci o partenera de viata cu tot ce decurge si implica asta....si ma uit la multe femei din jurul meu care au incetat sa mai existe din momentul in care au devenit mame.

as vrea sa nu uit sa fiu din cand in cand si sotie si iubita si prietena partenerului meu.....si nu doar mama pentru copilul meu si atat.

 

 

hai ca a dat filozofia in mine [batcap]

 



#12
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:24

amalia .....am raspuns.

nu am cuvinte....se uita la mine ciudat mama ca stau si bazai cu laptopul in brate.



#13
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:33

Samira - de ce?



#14
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:51

adriana .....ti-am raspuns in sms.

[flor]



#15
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 19:37

Sami, se poate sa ramai si iubita (chiar daca devine dureros la propriu [:)] )! Eu nu vorbesc numai despre chestiile astea...culmea e ca sotul vorbeste mai mult si eu il trag de maneca...eram la o terasa si ii spunea nasului care nu are copii de una-alta...

Ar fi tare sa citesti niste carti/site-uri americane cu ultimele recomandari in materie de ingrijire bebei care contrazic ce spun dr. de familie la noi...sa le povestesti pretinelor si sa vezi ce te-ai distra!

Mie mi-a folosit f mult in sarcina ce citisem inainte si la fel, ce citisem despre ingrijirea copiilor!



#16
many_bani

many_bani

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.111 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 19:39

Samira dupa ce apare un copil in viata unui cuplu prioritatile se schimba ptr.ambii. Inevitabil totul duce spre copil, nu te supara pe prietenele tale, partenerii fac la fel daca sunt intrebati de vorba. Eu cat am stat in CIC am trait, respirat prin Vlad, dupa ce am inceput serviciul am trancanit cu felete, colegele de birou cate in luna si stele, dar toate discutiile tot spre copii erau indreptate. Uneori ma trezeam la ora 12 ca nu am deschis camera sa vad si eu ce face copilul la gradi, ma simteam vinovata, apoi ma relaxam ca este bine cu persoane responsabile si tot asa. [flo]



#17
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 20:12

alex,many [flor]

 

nu ma supar pe prietene...evident ca nu ma supar...imi pare rau daca s-a inteles asa.

doar ca ma plictisesc...si e firesc ,cred eu ,ca o femeie fara copii sa se plictiseasca la discutii interminabile despre aceleasi lucruri.

sincer va spun ca am si prietene-Adina e una dintre ele, cu care ma distrez maxim cand ne intalnim....radem,ne distram,vorbim cate in luna si in stele....vorbim si despre copilasii ei insa nu ma sufoca...chiar stie unde sa se opreasca....si cred ca asta este o mare calitate la un om.

iar baietii...cel putin baietii din gasca noastra...chiar nu vorbesc despre copii...sau  vorbesc tot asa...in limita normalului...bine,ei au si facut copii cand au vrut nu s-au chinuit cu probleme de fertilitate...poate ca si faptul ca sotiile lor s-au distantat si-s ele cu copiii si ei singuri se intampla asta....nu stiu...habar nu am...astea-s doar constatarile mele din intamplarile din viata mea.

 

pe 12 mi se naste finuta-cred ca v-am mai zis....si pe 13-14 probabil o sa iasa din spital.

fina vrea sa mergem s-o scoatem din spital si eu inca nu stiu ce fel de hainute sa cumpar...mai subtirele,mai grosute???parca as opta pentru hainute mai grosute...de toamna.....un sarafan de raiat sau blug,un body cu maneca lunga,un dres,o jachetica si o caciulita subtire...o fi bine???si mai am si o paturica din bumbac.

 

va pup dragele mele...va doresc o seara faina.

[flor]



#18
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 20:56

Sami, dar o salopeta din aia din fleece? Cand eram in spital numai asa se externau pustanii, nu erau fetite in rochite. Pui si o caciulita si gata. Si o paturica.

Uite, cam asa ceva, desi asta cred ca e cam grosuta:

http://www.bondarel....peta-fleece-roz


Editat de MeAlex, 03 septembrie 2013 - 20:57 .


#19
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 20:57

hello dragutele mele,

am aparut si eu ....si subscriu  si eu ....la ce spune/scrie samira

din experienta mea ,pot zice ca chiar dc  eu sunt genu care ma pun la mintea copiilor si al meu le tine lectii de geografie/istorie la copii, mai  marisori un pic....cam toti cunoscutii s-au indepartat de noi pt simplu motiv ca atunci cd ne vedeam ...ala micu/aia mica nu avea un copil de aceeasi varsta cu care sa   se joace...sau noi nu pricepem la mediatori/cursuri de dans, etc

eu pot zice ca  am succes  la pustoaicele de 14-16 ani cd merg cu ele pe la magazine in concediu si parintii stau la plaja [batcap]  

in rest ,nu am noutati...astept sa vina toamna [batcap] care cred ca a venit deja



#20
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 21:04

samiruto, la experienta ta de super Nasa...chiar nu pot sa iti dau sfaturi...parerea mea de amatoare....zic ...un pic mai grosute ca e toamna.....

Me Alex,acu stiu  dupa ce baiet frumos tb sa ma uit in parc [flo2]

 

[flo2] pt toate fetele





Etichetat si cu babute, fiv

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -