Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 90

fiv medlife albu

240 raspunsuri la acest subiect

#21
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 29 august 2013 - 09:26

Imi doream atat de mult sa vina momentul pentru FIV iar acum ma tem asa de mult!

 

Va admir pentru curaj si pentru lupta ce o duceti, pentru taria de a va face singure injectiile, ma gandesc cu groaza la asta...ma gandeam la Liza caruia injectiile i le facea sotul ei... al meu sot nu cred ca va avea taria sa mi le faca... si sper sa gasesc eu acel curaj sa mi le pot face singura... caci din cate am citit pe aici conteaza enorm cum le faci, ora ...

 

Bafta multa la monitorizare si sa fie asa cum iti doresti tu cat si doctorul nostru Albu!!! [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#22
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 29 august 2013 - 09:35

Arabella ai reusit!!! [bib]  [bib]  [bib]  FELICITARI!!! Doamne ajuta sa fie totul bine pana la capat!!! si acum daca pozitia liliacului trebuie sa o ai, pe asta o pastrezi... la cat ai luptat... sa ai grija de tine si de bebe!!! [flo2]



#23
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 29 august 2013 - 09:38

Arabella, ai facut cumva cerclage? Sarcina usoara in continuare si bebe voinic/a la termen:)

Bobo-mica, tuturor ne-a fost frica inainte cand nu stiam cum e, dar te rog sa ma crezi ca nu e asa greu cum pare. Injectiile nu dor( pot pisca un pic eventual daca nimeresti un vas de sange dar putin), punctia se face sub anestezie totala si nu vei simti nimic. Iti spun toate astea pt ca eu eram ingrozita de FIV, m mult, de cand ma stiu mi-a fost frica de ace si nu credeam vreodata ca o sa-mi fac toate injectiile singura. Eu zic ca e mult m bine sa ti le faci tu pt ca nu e deloc greu si elimini stresul de a ajunge la o asistenta de 2 ori pe zi, la aceleasi ore. Acu o sa vezi cum ti-e tie m bine. Tratamentul pt FIV trece repede, ai sa vezi, o eternitate pare dupa transfer cand astepti sa faci Beta si te rogi sa fie pozitiv:) curaj si va fi bine. Sa nu te feresti sa intrebi aici orice te framanta.

#24
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 29 august 2013 - 09:38

Bobooo... ce bine ca nu sunt singura pe 30.10. Mi-e asa de frica, nu de procedura in sine, ci de rezultat. La menstra din septembrie voi incepe AC-urile.



#25
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 29 august 2013 - 09:48

Fetelor, sunt ingrijorata. Mi s-a terminat menstra dupa... 2 zile. E normal? Eu aveam de obicei 4-5-6 zile. O sa-i scriu si dr. Offff. Si nici nu am avut dureri de burta ca de obicei. Acum 2 zile m-a durut foarte tare ovarul stang, am luat nospa si flamexin si mi-a trecut. Si cantitatea a fost mai putina decat ma asteptam.



#26
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 29 august 2013 - 09:55

Mimimici multumesc tare mult pentru incurajari!!! Sper din tot sufletul ca la momentul potrivit sa ma ridic la nivelul vostru si sa pot sa fac ceea ce trebuie si mai ales cum trebuie... Din cate am citit pe aici tu esti cu doi la purtator nu? Multe felicitari!!! Sarcina usoara in continuare si la termen! Ma incanta si ma bucura sa stiu ca am cum si mai ales cui adresa toate intrebarile ce vor urma... deocamdata am doar schema de tratament.. si sper din suflet ca analizele dupa tiroidectomie totala sa fie Ok. Am ales sa fac aceasta interventie pentru ca devenisem alergica la medicamentele pentru tiroida si mi s-a spus clar ca daca intru in hipertiroidie in sarcina nu se poate sa mi dea nici un medicament si risc pentru bebe cat si pentru mine si am decis ca nu pot fi egoista fata de un copil...

 

Lavinia, la menstra din septembrie (cca 15.09) trebuie sa incep si eu cu AC urile , si eu ma tem ... dar in acelasi timp sper cu tot sufletul ca de data asta va fi bine si ca bebe va sta la mine in burtica unde ii va fi tare bine... chiar sper si ma rog pentru asta... sincer am avut momente cand am zis ca mai bine m as opri din lupta asta, dar nu pot , chiar nu pot sa spun stop... am trecut prin multe... si vreau sa cred ca toate au avut un scop final, acela de a fi parinti! Am vazut ca esti din Focsani, eu sunt din Galati, suntem cam din aceeasi zona!

 

Fetelor va tin pumnii la toate si ma rog sa fie totul precum va doriti!!!



#27
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 29 august 2013 - 10:01

Lavinia pe ce adresa ii scrii tu doctorasului? M ar interesa si pe mine... daca se poate spune :) Multam



#28
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 29 august 2013 - 10:03

Bobo, cu tripleti sunt. Bafta multa si curaj. Dupa a2-a sau a3-a injectie ti se va parea deja usor:*

#29
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 29 august 2013 - 10:06

Ii scriem pe dnalbu@medlife.ro sau pe dalbu@medlife.ro. Ambele sunt valide. De la fete am inteles ca rasp m repede la prima.

#30
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 29 august 2013 - 10:11

Mimimici nu pot sa zic decat Oauuu !!! Super tare, trei dintr-o lovitura... chiar e waau!!! Felicitari inca o data si o sarcina usoara, usoara, usoara (usor pentru fiecare bebelino) iti doresc!!! Zau cand vad asa rezultate de nu ma activeaza si mai mult sa trag cu dintii si mai tare!!! Multam mult pentru mail!!! te pup de patru ori!!!





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -