Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 90

fiv medlife albu

240 raspunsuri la acest subiect

#11
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 29 august 2013 - 06:10

bafta multa fetelor!!!
sasu, bine si venit si mult succes! imi pare rau ca ai pierdut sarcina anterioara, dar ce s-a intamplat daca nu te superi? totusi 6 luni....nu s-au vazut semne inainte, ai facut analize suplimentare sa descoperi cauza?

#12
alinutza12

alinutza12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 29 august 2013 - 07:32

Buna dimi :)

Angelica draga mea  succes azi iti tin pumni sa iasa bine [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

Eu ieri mi-am luat bb acasaa avut 4 celule grad1,5 voi ce parere aveti este de bine????

Oricum eu sunt fff.optimista ..dar acum ce o vrea Dumnezeu [ruga] [bib]

 

Monika ..super productie sa iasa cei mai buni embrioni [flo2] [flo2] [flo2]



#13
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 29 august 2013 - 07:42

Doamne ajuta Alinutza! [ruga] [ruga] [ruga]

Monik frumoasa productie!

Sasu bine ai venit, sedere scurta!

 [pup] fete d'albe


Editat de rlk_2009, 29 august 2013 - 07:42 .


#14
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 29 august 2013 - 07:57

neata fetele...Alinta va fi bine o sa vezi, eu sunt alaturi de tine, Luminita iti urez mult succes si tie sa sa prinda embrionasii tai, Angelica iti tin pumnii azi, si de asemenea si celorlalte fete care azi au punctii si ET-uri.....

gand bun la Bunul Dumnezeu....o sa fie bine pentru toate si peste ceva timp o sa radem de toate acestea....

va multumesc tuturor pentru sustinere , va imbratisez cu drag si va urez o zii cat mai placuta....

Sasu bine ai venit!!!! sa fie cu [bib]  [bib]  [bib]  [bib]  [bib]



#15
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 29 august 2013 - 08:32

Neata fete albe!!!

 

In primul rand vreau sa transmit FELICITARI tuturor albicioaselor ce au reusit sa si indeplineasca minunea si pentru primirea DARULUI suprem, acela de a fi MAMI si in acelasi timp sunt alaturi de toate cele ce lupta pentru acest titlu si acest minunat DAR!

 

Eu am cam disparut din peisaj ... pentru ca am avut momente destul de grele ... atat psihologice cat si fizice... pentru ca mereu ma loveam de aceeasi problema "tiroida" am decis sa ma operez. Am o luna de la interventie si urmeaza sa merg sa fac analizele de rigoare.... In tot acest timp am intampinat multe probleme pe care vreau sa cred ca le am depasit, si vreau sa cred ca nici un obstacol nu ma va impiedica sa lupt pentru acest titlu , desi am avut multe momente cand am spus : gata pana aici!!! Nici interventia nu a fost deloc cum ma asteptam...probabil ca s a rezolvat cu tiroida dar a dat nastere la alte probleme... asa cum am patit mai mereu de fapt... am mers la medic sa rezolv o problema insa mereu am plecat cu o alta problema.... sper ca lantul acestora s a inchis aici si vreau sa cred cu toata fiinta mea in sansa mea!

 

Sunt programata pentru FIV in luna octombrie, si cum sunt debusolata total si nu stiu mai nimic despre ceea ce inseamna FIV ...si ma refer la anticonceptionale (caci nu am luat niciodata), tratament...etc.. am sa va rog sa ma reprimiti printre voi din nou caci sincer am sa am mare nevoie de suportul vostru moral si nu numai!!!

 

In speranta ca totul va fi OK va urez o zi excelenta tutoror si sanatate MAXIMA!


Editat de Bobo_mica, 29 august 2013 - 08:46 .


#16
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 29 august 2013 - 08:35

QiaoBing multumesc pentru ca ma vad in lista luptatoarelor!!!

 

Lavinia vom fi in focuri in aceeasi perioada, avem aceleasi date, pe 30.10 sunt programata si eu pentru embriotransfer si sper din tot sufletul sa fie cu reusite pentru toate fetele!!!

 

Va pup!!! [flo2]



#17
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 29 august 2013 - 08:47

Bobo_mica bine ai revenit, sa fie cu [bib]  [bib]  de data asta!

Orice intrebari ai, suntem aici! Si mie mi-a fost teama de acest FIV, de tratament, totul era o nebuloasa pentru mine, dar acum in mijlocul tratamentului nu mi se mai pare atat de greu precum imi imaginam. Suntem aici sa ne sustinem unele pe altele pana la capat, pana la MINUNE si dincolo! [grup]

[pup]



#18
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 29 august 2013 - 08:56

RLK multumesc din suflet pentru randuri!!! Esti in focuri sa inteleg!!! Iti tin pumnii si ma rog din tot sufletul sa fie cu noroc!!! Am sa am mare nevoie de voi, caci chiar totul mi se pare "chineza" la ora actuala... Doamna Ajuta sa fie cu mare noroc !!!

 

Va pup pe toate!!!



#19
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 29 august 2013 - 09:21

Bobo nu iti face griji, ne intrebi si punem toate la un loc de o minte intreaga. Da, sunt in focurii cu cate 4 injectii pe zi si maine a 2-a monitorizare!

[pup]



#20
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 29 august 2013 - 09:24

[:)]  [flo2] fetele,Qiao,sa ma treci la gravide cand ai timp te rog...fetelor,sa va spun o povestioara:

Nus' cine si cand a ''strigat'' in jurul meu ''Sesame,deschide-te!''de a trebuit sa fiu prompta ca degaba am fost imperativa sa zic NU ca tot degeaba...prin urmare,marti,dl. dr.al nostru cu calm,voce calda si maini de aur a soptit cosand''Sesame inchide-te!''si a ascultat spasit [flo2] ...suntacasica,in cm pana intru in prenatal,''atarnata'' ca liliecii cu picioarele-n sus(exagerez) [:)] ...pe 19 sept urmeaza amnio [fri]  [alcool] ...

P.S.si eu am pierdut o sarcina la 23 sapt din cauza trombofiliei si a colului [batcap]  [alcool]

pup toate fetele,bafta celor ce sunt in focuri [pk]  [bib]

[gravi] 14+cu  [zana] ... [ruga]





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -