Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


415 raspunsuri la acest subiect

#371
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 13:33

muraturica : ti-a trecut somnul ? Noi am dormit foarte bine dar pentru asta tot somnoroase suntem :-) .... si ma mai enerveaza si nasul asta, curge de o saptamana si vad ca nu da semne de revenire; ma bucur ca Natalia e ok !

 

Vera : sanatate multa la amandoi !



#372
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.936 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 13:56

Salutare,

 

Ne-am trezit si noi , eu imi beau cafeaua, Eric se joaca cu...doua sticle de bere (goale). O sa ziceti ca-s nebuna sa-l las cu asa ceva. VAd ca e atent. Ne imita in absolut tot. Aseara am baut cate o bere asa ca azi de dimineata a luat sticlele si le pune la gura, le ciocneste....

 

ma gandeam la ce ati scris despre speriat si frici. In cazul nostru sigur nu e de la vaccinuri, de fiecare data la vaccin a fost "manevrat" bland si cu atentie si rapid, dar fara miscari bruste. Vera, te referi probabil la un efect secundar al vaccinului. Nu stiu daca e posibil.

Am uitat sa zic de ce ii mai e frica: de umbrela deschisa, mai precis de gestul de dechidere al umbrelei. Altfel ia umbrela inchisa si se joaca, o plimba prin toata casa.

 

Aseara a facut ceva febra dupa vaccin, avea 37.8, acum dimineata vad ca nu mai are, asa ca mergem la gradi.

 

Rocsy, am inteles cu gradinita, mi se pare interesanta partea cu chestionarul, macar isi dau silinta, formal, sa inteleaga particularitatile fiecarui copil.

 

Lorena, scuze daca v-am confundat, nici macar nu mai stiu ce v-am zis...

 

Sunt foarte zapacita si frustrata in perioada asta.

 

Mai aveam de zis cate ceva...cred. Oricum mai revin.

 

Va pup, ne pregatim de gradinita.



#373
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 19:04

Gify metrul :)

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#374
vera_l

vera_l

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 395 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 21:39

Buna fetelor,

 

intru repede tot inainte de culcare,deja mi-am facut un obicei..

Mattia tot mucios,abia ce l-am chinuit o tura cu medicatia,mi-e asa mila de el [q]

 

Fleur,la efecte secundare ma refeream.La vaccinul de 6 luni si eu,Ina si Ana,am avut aceleasi probleme cu piersicutele noastre.Mattia de exemplu se speria de aproape orice,daca radeam la un film mai zgomotos sau daca stranutam langa el,incepea sa planga cand dadeam drumul la aspirator sau aparatul de epilat,ect.Ma bucur ca a trecut si mai ales ca nu a ramas cu genul asta de reactii.

Asta a fost si motivul pentru care nu am mai acceptat ulterior 2 vaccinuri in aceeasi zi.

 

Mai aveam de zis dar nu mai reusesc sa ma mai adun asa ca mai bine dau matza si ma culc

[mata]

 

Sanatate multa tututror!



#375
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 21:47

Buna seara dragelor

Am avut ce sa citesc . Ati fost harnicutze

Multumim de aprecieri, bambina balerina azi a facut mici crize de plans ca nu o lasam sa scotoceasca pe unde nu trebuie ... Sau cand nu o lasa fratii sa le fure jucariile iarasi se supara

E intr-o mini greva cu papica, sunt iar in pana de idei, nu mai vrea supica, nici fasole

ANA. De mult vreau sa te rog sa imi spui ce mai mananca V / stiu ca e fara lactate

#376
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.936 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 22:27

Vera, sunt eu poate mai batuta in cap, dar tot nu pricep legatura intre 2 sau mai multe vaccinuri facute in aceeasi zi si frica/sensibilitatea la zgomote. Eric a facut cate 3-4 vaccinuri odata de fiecare data, incepand de la 2 luni, si nu a avut frica asta pana dupa 1 an.

Oricare ar fi cauza, sper sa se atenueze si nu sa se accentueze in timp tendinta de a se speria din orice.

 

Azi dimineata, dupa ce v-am scris si l-am imbracat, a plans intruna pana am iesit pe usa. Am dedus cumva ca el credea ca il duc iar la dr. si la intepat, of, mititelul.

 

Aici a fost si este o vreme superba de toamna, copacii s-au ingalbenit dar e cald si o lumina tare frumoasa. Vreau sa ma duc cu Ericutul in parc dupa gradinita, sper sa fie si el mai bine dispus.

 

Carmen, simpatica tare girafa. Noi am avut un copacel cu o ciocanitoare, al carei cioc arata inaltimea, de la copiii mai mari, dar era de carton si s-a rupt. Caut si eu ceva asemanator.

 

Va pup, noapte linistita.


Editat de Fleurdelise, 03 octombrie 2013 - 22:31 .


#377
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 22:52

Fleur ca bine ca la voi e cald si bine !

Noi tremuram in hainele de iarna , urasc perioada asta de acomodare de la cald la frig ...

Vad ca s-au amortit si la noi caloriferele

Fleur explicase Ina de ce sunt mai sensibili dar nu mai retin [bang]

Si eu am o perioada naspa, mi-am stricat laptopul ( l-am luat la palme :(( ), am ratacit niste bani in biblioteca am uitat de ei si am rearanjat cartile, azi am gresit spitalul ( aveam o programare la doctor si am pierdut-o ) [q]

#378
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 22:57

Jucarii / baloane, sa vezi ce plina de importanta merge ea cu ditamai balonul in maini ( il tine ca pe minge), niste jucarii playmobile, cuburi de lego quatro, si orice alta haina/ prosop il gaseste se plimba cu el prin casa, si-l pune pe ea

Apropo de imbracat -este o placere sa o imbraci, sta cum trebuie, baga mainile singura, isi muta jucaria dintr-o mana in alta ca sa ii pun maneca, si le tine pe toate in brate ca sa mi le dea, la baieti tin minte ca era un chin..,

Muraturica Sibiu e orasul meu preferat dar asa de greu e drumul de la Buc ...

Editat de ilenutza, 03 octombrie 2013 - 22:58 .


#379
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 23:02

image.jpg

#380
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 23:03

Uf, am uitat sa o rotesc
Astea sunt jucariile playmobile


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -