Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


415 raspunsuri la acest subiect

#11
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 29 august 2013 - 01:13

Fetelor, v-am spus ca Onuta dupa un an s-a schimbat extraordinar, e alt copil, pur si simplu parca nu mai este asa obositoare ca atunci cand era mica. Acum isi face si de lucru singura, pe langa mine, dar isi face. Ne jucam mai mult impreuna pt ca o intereseaza, iar apoi revine lajjucariile cu care ne-am jucat impreuna.
Nu stiu ce o sa fac iarna, ca acum o tin cate 3-4 ore pe zi afara, iar zilele astea am scos-o doar seara si era deja cam nervoasa pana am iesit pe usa, nu-I mai convine nimic!
Azi vine si tati de la Braila, sa vedem cum reactioneaza Onuta. Oricum, azi am avut vizita unui baietel de 10 luni jumatate si au fost de-a dreptul fascinanti! Nici unul nu e violent ca atare nu am avut probleme sa-I tinem prea din scurt, doar ca din cand in cand baietelul se tinea de Oana si ea cadea in fund, dar nici asta nu a fost motiv de suparare pt ca se ridica si isi vedea de ale ei! Pe teritoriul ei, a avut alt comportament, la inceput era destul de posesiva cu jucariile ei, daca Petru punea mana pe ceva il lua imediat din mana, noroc ca baietelul nu se supara. Iar mai spre sfarsitul intalnirii se luau de gat si se pupau si isi dadeau jucariile reciproc.
Afara fiind mai mica toata lumea o protejeaza, ne jucam cu jucariile altor copii, ei cu ale noastre. Avem si o fetita de 3 ani, Andreea, care a prins drag de Onuta si are grija de ea si se joaca cu ea. Ma uit la aceasta fetita ca intelege tot si ca e o adevarata domnisoara, la 3 ani vorbesti cu ea ca cu un om mare, e logica si se exprima fff bine.
In parc, avem o adevarata gradinita si e foarte stimulant pt Onuta.

#12
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 29 august 2013 - 01:38

Cateva poze cu Onuta, sper sa se vada. O sa incerc sa intru pe picassa!

#13
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 29 august 2013 - 01:44

Poate acum reusesc!

Miniaturi atasate

  • 28082013(002).jpg
  • 27082013(010).jpg
  • 27082013(008).jpg
  • 27082013(007).jpg
  • 27082013(006).jpg
  • 22082013(008).jpg
  • 22082013.jpg
  • 01082013(003).jpg
  • 27082013(001).jpg


#14
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 29 august 2013 - 07:37

Neata fetele. Haideti la cafea in casuta noua. Trei ani frumosi o sa petrecem aici. Nectarel face doar doi pasi singur. Of, nu mai merge si el. Onuta e o dulce. Va pup ca plec la treaba.

#15
Ca_Mila

Ca_Mila

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 422 mesaje

Postat 29 august 2013 - 08:32

buna dimi

 

scumpa foc Onutza, este si ea soferita din cate vad, si Anei ii place la volan, sta oriunde in masina, mai putin in scaunul ei.

 

de umblat singura nu vrea, doar cativa pasi 3-4-5 si se lasa in jos si dai prin casa in 4 picioare.

 

Ada multumim de cafea  [flo2] 

 

Lore eu acum am vazut ora la care erai tu pe aici [alcool]  [:)]



#16
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 29 august 2013 - 08:40

Buna dimineata si bine v-am gasit in casutza noua [flo2]

Ana tocmai a plecat de la canapea la masa, singurica [pk]

Fetelor, ce piersicutze frumoase avem! Sunt copilasi mari deja!

Fleur, nu e mai bine, ba chiar e mai rau. Aseara iar m-am enervat rau dar noroc ca am dormit bine azi noapte si am concluzionat ca trebuie sa ma calmez ca altfel iau decizii proaste. Imi e de Ana, in mod special, ca e disperata dupa el. Si aseara, cum l-a vazut pe Skype, cum s-a luminat la fatza!

Asta e....om mai vedea. Deocamdata azi o sa termin de impachetat si astept [biz]  sa vad cand da domnul sa gaseasca apartament de inchiriat si sa ne faca actele.

Va pup tare dragele mele si ma bucur ca suntem inca impreuna, aici!



#17
muraturica

muraturica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 977 mesaje

Postat 29 august 2013 - 09:17

Bine v-am gasit in casuta noua.

A trecut repede un an. Sper sa fim tot impreuna pentru fiecare aniversare a piersicutelor.

Vad ca deja avem copii mari care fac tot felul de lucruri noi.

Eu m-am simitit tare rau zilele astea. Cred ca m-a prins aerul conditionat la nunta de smabata ca am tras rau cu o durere de cap si de spate. Azi imi e mai bine, dar sunt tot calcata de tren.

Fleur, bine ati revenit din concediu.

Ioana, sper sa se rezolve problemele cu sotul. 

Camila, te asteptam mai des.

Lore, e scumpa foc Onuta. Si eu am avut senzatia ca in jurul varstei de un an a facut niste progrese uimitoare Aurora si parca s-a transformat din bebe in copilas. 

Va pup.



#18
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 29 august 2013 - 13:43

salut.
Noi suntem la Eforie Nord , vreme calda dar instabila , ba e soare ba nu e. Gazele dorm momentan, eu butonez, pana la urma voi atipi si eu ... dar se vor trezi gagicile si eu voi ramane nedormita ca de obicei. Va pup !

#19
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 29 august 2013 - 13:43

salut.
Noi suntem la Eforie Nord , vreme calda dar instabila , ba e soare ba nu e. Gazele dorm momentan, eu butonez, pana la urma voi atipi si eu ... dar se vor trezi gagicile si eu voi ramane nedormita ca de obicei. Va pup !

#20
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 29 august 2013 - 15:18

Rocsy concediu placut si multumim ca ti-ai facut timp sa ne muti. Sa ne povestesti cum ii place Nataliei intalnirea cu marea.

 

Lorena, felicitari pentru progresele Onutei, se vede pe fetzisoara ei cat a evoluat, are o privire jucausa.

La noi e invers, cat era Eric mic nu aveam nici o treaba cu el, unde il puneai acolo statea, acum devine din ce in ce mai solicitant, ma vrea partasa la toate explorarile lui si nu se joaca singur mai mult de cateva minute (decat daca-l lasi sa scoata tot din dulapuri sertare etc...). Totusi e o perioada extraordinara varsta asta, absorb informatii ca un burete. Ne imita in tot ce facem: se piaptana, isi sufla nasul, vrea sa puna portofelul in buzunarul de la piept, ca taica-su, se incalta cu papucii nostril...

Apropo imi place borseta sotului tau, avea si al meu una pe kaki, I-am confiscat-o dar in final s-a rupt... tanjesc du[pa alta la fel (aici n-am gasit).

 

Muraturica, sanatate!

 

I-am intors scaunul de masina si se vede ca ii place mai mult, intinde si el picioarele. Uf sper sa nu mai avem problem.

 

Voi raportati progresele piersicutelor, eu ale barbatului: azi si-a facut pachetel singurel, prima oara cand il vad facand asta, am ramas masca. Cred ca s-a saturat de hot-dogi si alte porcarii :)).

 

Va pup.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -