Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 7 voturi

FIV Turcia - 16

fiv acibadem tayfun

213 raspunsuri la acest subiect

#41
cookie77

cookie77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 446 mesaje

Postat 28 august 2013 - 13:28

Buna,

 

Ce donator...mi-a trecut demult..mai ales cand vad atata voiosie la gravidutzele de aici si la viitoarele ...nici nu ma mai gandesc.

Va pup pe toate si ma rog in fiecare zi sa ne indeplineasca si noua cel de sus visul...ca tare frumos e cand te uiti la ingerasii care se nasc zi de zi..ce poate fi mai frumos pe lume..

Va pup si traiesc povestile alaturi de voi pana in octombrie cand plec si eu...

O zi minunata



#42
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 28 august 2013 - 14:42

Carla nu am facut niciodata analiza respectiva si nici nu ma pricep in domeniu, dar parerea mea e ca in conditiile in care cei de la laborator care au lucrat cu proba si au inregistrat rezultatul au constatat ca este in afara nivelului de referinta interpretat ca fiind echivoc - chiar daca este foarte apropiat de acesta - poti sa stai linistita. Oricum e la distanta mare de valoarea pozitiva. Deci eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci griji.

Cam in fiecare vara m-a intepat si pe mine cate o capusa, si nu m-am stresat deloc - dar pana acum nu citisem nimic pe net despre posibilele consecinte (Boala Lyme, etc), acum ca vad ce se poate intampla, ma face sa fiu mai atenta - dar e greu sa le ratezi cand mergi/stai mult prin iarba.

 

Cookie imi place mult atitudinea ta  [flo]



#43
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 28 august 2013 - 18:39

Va pup pe toate

 

[pup] [pup] [flor] [flor]



#44
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 28 august 2013 - 19:34

Ella, imi dau si eu silinta[:D]
Parca acum incepe sa se vada burtica si la mine ... Parca parca :)) mai facem o iesire si va dati si voi cu parerea:))
Amaradia, [pup][flor]

#45
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 28 august 2013 - 19:50

Buna seara harem,

 

Ella, multumesc din suflet.Chiar scrii superb! [pup]

Nanne, mult a fost , putin a ramas. Iti aducem un buchet mare de crizanteme in octombrie. [flo]

 

Nelay [pup] bebelul creste-creste.Sa vezi ce baiat voinic vei avea.

 

Lorelei , Turqoise , Amaradia multumiri pentru incurajari, stiu ca sunt din suflet. [pup]

 

 

A mai trecut o zi cu bine.M-am mai calmat, e bun si job-ul asta , uiti de toate.

 

Va pup pe toate. [flor]



#46
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 28 august 2013 - 20:36

Hatice , [pup] draga mea ! Vezi ce bine e cand nu te mai stresezi?!
O sa fie bine , ai incredere !!!! [flor] noi suntem aici sa te sustinem !!!!! Hai este atat de putinnnnn !!!! Tinem pumnii stransi stransiiiii [ruga]
[pup][flor][pup]

#47
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 29 august 2013 - 08:49

Mi-a ajuns si Metafolinul (Femibion fara iod), poate sa inceapa fertilizarea!!!!



#48
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 29 august 2013 - 11:59

Carla succes! Iti tinem pumnii stransi. Sa ne spui si noua cand declari ultima zi 1 de Cm pentru urmatorul an si ceva. Sa inceapa [batetoba]  marea fertilizare !!!

 

Amaradia va pupam si noi si pe tine si pe simpatica [pup] Ilinca Teodora.



#49
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 29 august 2013 - 14:23

Buna ziua fetele! [flor] Eeeee....miroase a toamna......ma bucur de racoarea asta.....alta pofta de viata....

Si mi-a placut ce am citit aici, pe forumul nostru......

Ella[m-a]  .....tare frumos le aduci din condei.......

Hatice, iti inteleg emotiile  dar stii ca pana la urma inevitabil va fi bine....toate se vor aranja, de la sine sau cu un pic de ajutor, ca sa ajungi la turci cand trebuie si mai ales sa se lase cu gravideala..... [ruga] 

Nanne, Nelay, Cristina, Ploaie (sper ca nu am uitat pe nimeni) voi sunteti burticutzele dragi ale acestui forum si multumim ca impartasiti cu noi trairile voastre din aceasta perioada minunata din viata voastra. [pup] si pentru Nanne dublu [pup] ca ne deschide capitole noi.

Lorelay, Amaradia sunteti  mamicutzele forumului.....ne bucuram ca va vedem,  sunteti bine si bebelusii cresc [pup]

Eu ieri am fost la dna doctor Bajenaru ....se pare ca tiroida la consult si eco este bine, are dimensiuni normale, doar ca pe un lob apare o formatiune, un fel de nodul care nu ar tine de tiroida, banuit a fi o paratiroida marita.....pentru a se lamuri situatia am de facut niste analize de sange insa dna doctor m-a asigurat ca nu am de ce sa ma ingrijorez din aceasta cauza, asa ca peste 6 luni - 1 an o sa repet ecografia sa se vada starea nodulului.....in legatura cu TSH -ul a fost un pic mirata de evolutia sa destul de rapida si mi-a prescris eutyrox de 25 micrograme, trei zile o jumatate de pastiluta, apoi 4 saptamani, cate 1 intreaga in fiecare zi.....la sfarsitul perioadei trebuie sa repet TSH,FT3, FT4 si sa o informez telefonic despre rezultate...in functie de ele, ramane aceeasi doza sau se modifica....

Impresiile mele dupa aceasta intalnire sunt foarte bune......dna doctor mi s-a parut interesata de toate analizele mele, le-a citit cu atentie, mi-a facut un ditamai istoricul, mi-a explicat clar ce am de facut si mi-a recomandat ca dupa revenirea TSH-ului  sa incepem fiv-ul.... m-a surprins  placut atentia acordata fiecarui detaliu......de exemplu, desi am mentionat ca am facut o eco la sani in luna iulie anul curent, mi-a facut totusi o examinare prin palpare atenta, ca la carte...... 

Asa ca, Amaradia, multumesc inca o data pentru recomandare si fetelor, daca aveti vreodata nevoie de un endocrinolog,mergeti cu incredere la dumneaei.

Va pup pe toate si in continuare o zi buna va doresc.                



#50
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 29 august 2013 - 18:21

Birmanutza, ma bucur ca a fost bine la dna Doctor.
Esti aproape sa te urci pe val! [flo]



Etichetat si cu fiv, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -