Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cel putin 5 kg jos

dieta slabire kg sport

795 raspunsuri la acest subiect

#21
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 26 august 2013 - 17:04

Buna!

Anna ei in Anglia ,Lyada in Grecia si noi la birou. [:)]

Nimic n-am dat jos si am o banuiala ca strugurii m-au sabotat grav ,ca altceva n-am prea gresit. Bine ar mai fi vreo 2 degetele de vin ,dar astea cred ca n-au fost asa grave.

Azi:

MD -wasa cu iaurt 0%

G- corcoduse si niste porumbele( sint niste fructe salbatice f bune)

P-o rosie cu telemea si cascaval

C- ciorba de pui

rosie cu cascaval si 2 masline

 Azi ar trebui sa merg la aerobic ,dar afara toarna cu galeata. Pina la ora 19 poate se domoleste.

Litora ,treci si pune linkuri sa ne apucam si noi.

Iarina ,era o alta la abdomen extraplat si pina sa ma dumiresc de dublura m-am impacientat ca-si rupsese piciorul ,saraca. Tu ,citind e mai dificil. [:-)))]

Pup si o saptamina buna!



#22
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 26 august 2013 - 18:04

Salut!

Bine ca am scapat de vreo premonitie [soricel]  [soricel]  [soricel]

 

Meniu azi nu foarte cuminte:

MD cafea cu miere

Pranz omleta din 2 oua, telemea si ardei gras, marar si oregano

Cina o cutie de inghetata (500 ml)

 

Gustari nu "se mai iexista" ca mi-am facut de cap cu inghetata, iar cantarul sigur ma va pedepsi  [fri]  [fri]  [fri]



#23
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 26 august 2013 - 19:52

Iarina ,dau o fuga si-ti aduc inghetata cu fructoza ,ca nu se mai poate.



#24
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 26 august 2013 - 23:52

buna fetelor, deci nu va zic ce0am mancat azi, dar am mancat ca porcul, asta ca sa nu zic ca vaca. Am calatorit business, ca nu erau locuri la economy, si nu puteam sa refuz mancarea, nu-i asa?



#25
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 27 august 2013 - 06:36

Buna!

Vai ,Anna, si te-a vazut toata lumea fina de acolo mincind tot? Sampanie ti-au dat  sau era prea de dimineata?Sper ca te disrezi!

Ai vazut faza cu cererea in casatorie, intr-un mall, in India?  Sa le-o arati la indieni.

     Tot nimic pe la cintar,nu stiu ce m-am blocat in halul asta. Aseara am fost la aerobica ,dar nu m-am mai putut duce la alergat ,ca plouase si erau balti. Vine toamna! Eram transpirata de la sala si mi-a inghetat spatele afara. De acum o sa-mi iau o bluza de trening.

    Azi:

MD wasa cu dulceata fara zahar

G-prune

P-rosii cu telenea

G-mere

C-rosii cu telenea

Pup!



#26
litora

litora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 27 august 2013 - 08:14

Neata!

 

Iarina, gand la gand cu bucurie, si eu am dat iama ieri in Inghetata si dupa nu am mai mancat nimic [:-)))]

 

Anna, ne mai trebuie si zile din astea de rasfat, nu? Altfel am lua-o razna rau.

 

Dulce, scuze ca nu am mai intrat sa-ti raspund, la Insanity este un program de 60 zile iar la Hip Hop Abs de 30 zile, cu calendar, ce sa faci in fiecare zi, a 7 a zi ai pauza. Eu le-am descarcat de pe net, sunt mult prea mari sa ti le trimit.

 

Mie in sfarsit mi s-a deblocat cantarul si a inceput sa o ia in jos. Problema e ca ma simt fff obosita si slabita, cred ca trebuie sa imi revizuiesc putin alimentatia.

Ieri am avut Fit test-se face inainte de inceperea programului Insanity si se repeta periodic pentru inregistratea evolutiei si pot sa zic wow! Eram varza acum 2 saptamani [:-)))]  [:-)))] .

 

Sa aveti o zi frumoasa!



#27
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 27 august 2013 - 08:40

Neata fetelor.

Anna, draguta, ai mancar ca o adevarat doaman, doar nu era sa refuzi... nu era politicos... [:-)))]  Spor si sa mananci bine, nu mult...

Litora acum daca a venit vremea rece sper sa nu mai fac traznai in felul asta... macar tu compensezi cu sportul... eu fac doar masaj... deci prea putin  [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Dulci draga mea, asa putin mananci tu azi.... o sa iti iasa telemeaua aia pe nas... schimba meniul de seara si da pe peste.

 

Azi 

MD cafea cu miere

Pranz somon la gratar cu salata de sfecla rosie.

Seara branza cu rosii.

Gustari piersici



#28
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 27 august 2013 - 09:29

buna fetelor

hai sa va zic, ca sa va oripilez

 

ieri diminetaa imbraca fetele, da-le lapte si la gardi

repede acasa, m-am dus la o manichiura si o perdichiura, se facuse 11.30, da-i repede cu bagaje, am facut 2 felii paine prajita cu unt, cascaval si rosii si am fugit la autocar

 

la 15.30 am ajuns la aeroport si mi-am luat repede o tarta cu vanilie, mai luasem stiam ca e buna, un suc de portocale

apoi am mers la business lounge, am luat si acolo 2-3 cipsuri, un capucino, o apa tonica

 

in zbor, am fost business, da-i cu niste almonds (nu-mi vine numele in romaneste, sorru) sarata si afumate si un suc de portocale, parea proastapt stors

apoi masa:

- o salatica de crevetim cu un sosulet de maioneza, si un ou soufle ceva

- indonesian style beaf - adiac un curry de vita cu legume si orez = f bun

- selectie de barnzeturi cu nuci = am dat skip ca nu mai puteam

- la fal la desert = am dat skip

- am baut un vinisor rosu

 

apoi urmatorul zbor, Amsterdam - Heathrow, iar da-i cu

- o mica salatica de asparagus cu un fel de maioneze, mica mica, intr-un paharel mic

- apoi niste cane din aia afumata = speak ceva cu branzica bresaola si rucola, o chifla

- un desert - o spuma de mango ceva,

 

eram plina cand am ajuns la hotel si ma durea stomacul de nu mai puteam

azi dim am mancat doar niste foitaj putin si 2 banane



#29
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 27 august 2013 - 12:53

Hahah,pai asa? Ce nu maninci da-mi mie. Se poate sa refuzi brinza si mai ales desertul?

Mango nu ma pasioneaza.

Iarina ,eu pot minca brinza non stop.

Va pup ,ca am alta sedinta!



#30
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 27 august 2013 - 20:40

nebunie, nebunie, efectiv, nici Caress n-ar fi rezistat

stau in Riviera Tames hotel, un hotel 3 stele, cam naspa, intr-o  cladire veche cu camere mici, abia incap eu si nu sunt asa mare; patul naspa, parca e water-bed asa e salteaua....dar....si aici e marele dar, mancarea e nebunie, e super, n-am cuvinte

am calatorit in 20+ tari, nici nu mai stiu cate orase, dar asta are unul dintre cele mai bune restaurante si stiu ce vorbesc

 

dimintea la MD, am fost light ca trebuia sa-mi revin dupa ieri, am luat un croissant si un foietaj mic si 2 banane

pe la 13 mi se facse foame, chioraiau matele,mi-au adus o salatica cu pui si ceva lentil (cum ii zice, linte) relativ ok si un sandwich cu pui si maioneza ceva, naspa, din alea reci si ude, de mie nu-mi plac,am macat 1 de foame, 1 l-am lasat

dar seara....hmmmm, la restaurantul hotelului e super, am mai fost aici inainte si stiam ca e buna mancarea, un coleg american a schimbat hotelul ca nu are AC si se sufoca, dar eu am luat asa

 
- Scallops & kinG Prawn Gratin Resting In A Crab Bisque
- Grilled Goats Cheese on toasted brioChe (V) Served With Onion Marmalade, 
A Soft Poached Egg & A Pesto Dressing
- homemade ChoColate brownie Served With Lashings Of Warm Chocolate Sauce & Ice Cream

- un paha vin alb + apa minerala

sa va mai traduc? sa va mai zic cum a fost? MINUNAT

 

scoicile si crevetii au venit intr-un sos rosii cu putina paininca carduta, era minunatta, as fi preferat scoicile fresh,adica doar cu lamaie si grilled, dar a fost bun si asa

branzica de capra super pe o felie de paine prajita cu un ou perfect deasupra, cu o dulceata de ceapa si un pic de rucola...wow; m-am umflat, ca as mai fi luat ceva

apoi brownie, sa va mai zic, asa pufoasa si uda si plina de sosul ala de cioco, abia am mancat-o toata...a fost efectiv minunat, maine treb sa vad ce mai iau, ca sincer as fi mancat tot meniul

 

http://www.thamesriv...u (low res).pdf

 

saptamana viitoare aveam propunerea sa ma mut la alt hotel, dar desi am probleme cu somnul si patul asta moale e chiar naspa, am sa raman aici, daca e ok si colegul meu, tot roman, care vine joi si pleca vinerea viitoare

 

priveistea de la hotel e minunata, pe malul Tamisei, camera mea da spre strada, dar sapt viit le zic sa-mi dea una mai ca lumea, oricum vad ca e mai scumpa

 

va las fetelor, m-am ametit si m-as culca deja, dar e numai 7.40, asa ca am sa fac un dus care o sa ma trezeasca ....stiti ce-mi mai lipsea??? hai sa vad care ghiceste





Etichetat si cu dieta, slabire kg sport

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -