Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 84

babute fiv

200 raspunsuri la acest subiect

#51
Teardrops

Teardrops

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 26 august 2013 - 14:53

Hello băbuțe dragi [flo2] [flo2] [flo2]

Buna fetele . Va citesc mesajele de ceva vreme ,dar am asteptat mereu momentul apropiat FIV-ului ca sa scriu .In primul rand sanatate la gravidute si aveti grija de voi si de [bib]  binenteles . Sim cum te mai simti [flo2] ?

Eu am facut azi ultima injectie , iar in seara asta trebuie sa merg iar la spital pentru injectia HCG . Voi cum v-ati simtit dupa injectia asta ? Miercuri dimineata am ICSI , iar lunea viitoare am ET . Sper cam pe la jumatatea lui septembrie sa va scriu ca astept un bebe .  

 

Daca se poate sa imi raspundeti si mie cam cum reactioneaza corpul la HCG( dureri, balonari , etc ) sa stiu la ce sa ma astept . Sincer imi este cam frica, pentru ca deja am dureri cumplite cand ma asez pe scaun , sau cand ma ridic brusc simt ca mi se rup ovarele .

 

Va pup pe toate [flo2]  . O zi buna !!!!!

Bine ai venit [flo2]  Doamne ajută să fie totul bine și să treci la odisee [ruga]

eu când am făcut IUI și am făcut injecția cu HCG nu am avut stări aparte.. următoarea zi după injecție am fost la prima procedură și a doua zi la a doua procedură. Din ziua cu a doua procedură a IUI am început să iau Utrogestan.. 1 ovul de 200 mg de 3 ori /zi (total 600 mg /zi).. de la Utro DA, aveam niște stăăăăări [alcool]



#52
Teardrops

Teardrops

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 26 august 2013 - 15:02

Teardrops...si sotul meu are exact aceiasi problema si sincer nu ma stresez..ca i s or gasi 5 gigei buni pt ICSI... nu ti stresa sotul...
Verifica daca aveti toate analizele facute..de fapt, tu sa ai analizele toate facute: hormonale , de secretie, de tiroida, de trombofilie, de imunitate .....
Succes

[flo2]  nu-l stresez pentru problema cu bebe.. îl stresez pentru problema cu ficatul.. lui îi ies analizele nașpa la ficat.. NU are și nu a avut hepatită (face analizele astea la 6 luni că îi cer la muncă) și practic nu are voie alcool deloc.. îl mai trag de urechi dar totuși nu poate să nu bea deloc deloc.. ocazional când mai ieșim cu gașca nu suport eu să-l văd că bea doar apă plată sau suc când toți bărbații beau un vin sau o bere.. totuși..

am făcut analizele toate.. domnul doctor Ispășoiu s-a uitat pe analizele pentru tiroidă și mi-a zis să-i dau pace că e în limite [:)]

Baftă multă de pe acum [hc]



#53
Teardrops

Teardrops

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 26 august 2013 - 15:15

Teardrops nu e vorba de alcoolism! dar berea si vinul alb sunt recunoscute pt afectarea calitatii spermei fara a bea in cantitati industriale! daca sunt prbl genetice ele se pot vedea la teste geneticel dar sa stii ca si o infectie poate da OATS, la fel ca si stresul, la fel ca si statul mult pe scaun sau in masina, la fel baile calde sau telefonul mobil sau calcultorul tinut in apropierea organelor genitale

Ce poate ajuta dincolo de medicatie miscare, iubareala, tratarea infectiilor, dusuri calai, in loc de fierbinti si telina:) pupici si bafta!

[flo2]  sandy tocmai.. nu este vorba de alcoolism, haideți să nu dăm vina pe băutură.. sau pe fumat.. al meu soț când știe că face spermograma într-o lună, nu bea deloc o lună de zile.. niciun pic de alcool.. chiar am făcut un experiment (fără să vrem, evident): la prima spermogramă care a făcut-o a uitat că trebuie să meargă la recoltat și cu o seară înainte am fost la niște prieteni și a băut câteva beri; nici nu eram în temă cu problemele de fertilitate; acum, la ultima, nu a pus alcool pe limbă o lună și jumătate înainte de recoltare.. și ghiciți ce: e un pic mai bună decât prima-prima, dar tot același diagnostic.. deci..

- despre infecție nu este vorba pentru că a făcut și spermocultura și a ieșit ok

- stresat nu mai este pentru că știe unde sunt „bubele”

- nu face băi fierbinți în general

- cred că o problemă este faptul că lucrează în mediu călduros (bucătăria de la muncă), statul pe scaun când stă la calculator și laptopul care-l mai ține în zona cu pricina ( [soricel] ) timp de 2 săptămâni câte 30-60 minute zilnic când vorbește cu mine.. și totuși există atâția bărbați care fac toate chestiile astea în mod excesiv și nu au nicio problemă..



#54
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 26 august 2013 - 15:56

http://stirileprotv....devii-tata.html

 

 

pup babute dragi [flo2]



#55
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 26 august 2013 - 15:57

Salutare fetelor,

am fost tare ocupata cu motul finutei si n-am mai intrat pe aici, dar aud inimioare....sandy felicitari mamico , sa fie bine pana la capat...

fetelor eu ma perind pe la doctori maine la orl ca raceala mea veche mi-a lasat niste urme pe voce si nu e ok deloc si sper sa nu am astm , tre sa refac spirometria...

deci i-am facut tortul de 1 an finutei mele si am muncit mult la el, este primul de acest gen si sper sa va pot pune o poza cu tortuletul de care sunt tare mandra, daca nu reusesc il am in album [soricel]

in rest sunt ok, cred ca am avut ovulatie , nu m-am testat insa a fost totul ca la carte z13 dureri si glera si tot tacamul, inca n-au murit ovarele mele ...sunt mandra si de ele, acum ma  bag pe arefam si o sa fie cam a 3 -a luna...si sper sa vina reglat si fara el....

aaaaa si mai am o nelamurire progesteronul ajuta la spargerea venelor pe picioare....stiti voi alea mici si inestetice pe care la mai si mostenim, eu una asa le am , dar de cand iau arefam mi-au aparut unele noi si destul de multicele...si acum sunt si putin bronzata, la iarana o sa ma apuce groaza...

va puuup si va doresc multe inimioare mici si puternice [il]

ps:deci sunt varza nu stiu sa atasez poza cu tortul din album.... [batcap]



#56
ioana7853

ioana7853

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 26 august 2013 - 17:20

Va multumesc mult pentru incurajari si sfaturi .

Am facut hcg-ul ,s-a cam speriat doctora care era de garda de burtica mea foarte balonata . Adevarul ca aveam si dureri foarte mari . Dupa cum se pare am si eu parte de o hiperstimulare , deja m-a pus doctora in tema ca miercuri dupa prelevare mi se va umfla abdomenul mai mult ( chiar foarte mult )si va fi nevoie sa imi mai faca o injectie in plus. Mi-a spus ca va dura ceva timp pana voi reveni la normal . In caz ca nu mai am pofta de mancare sau am varsaturi sa ma duc imediat la spital .

Incerc sa stau cat mai calma si sa nu ma stresez prea tare .

Sim lasa frica , ca te simte bebe . Stai linistita ca totul va fi bine !!!

Va pup pe toate [pup] , fug la somn ca la mine este deja 12:20 noaptea .



#57
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 26 august 2013 - 18:04

Buna!! [flo2]

 

Sandy, nu e nimic la mine, eu pe 30 ma duc la dr ca sa vad ce mai facem in continuare. Oricum nu cred ca o sa fac vreo stim inainte de ian. 2014, nici nu prea sunt motivata si sunt prea obosita.

Elly, condoleante! Acum am vazut ca ai scris asa evenimente...

 

Pup!!



#58
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 26 august 2013 - 18:22

va pup fetelor si va doresc o saptamana usoara.

[flor]



#59
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 26 august 2013 - 19:17

va pup si eu si va doresc o seara faina!

 

Teardrops [flo2]  spermatozoizii care se recolteaza azi s-au format cu aproximativ 2luni si jumatate in urma; nu in ultima luna; deci ca sa fie buni un regim de viata mai sanatos trebuie cam 3 luni dar nu sunt garantii..pup



#60
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 26 august 2013 - 20:21

fetelooooor.....ce faceti???

 

m-am hotarat sa imbrac finuta din Decembrie intr-o tinuta compusa din rochita rosie tricotata,caciulita rosie ,starnsa pe cap,tricotata si cu o floare alba tricotata intr-o parte,cizmulite rosii crosetate si cu o floare alba la nivelul gambei.

ciorapi albi din bbc si body alb cu maneca lunga din bbc.

tocmai bantui pe un site unde se lucreaza la comanda tot felul de minuni crosetate si sunt.....lesinata!!!! [olala] [olala] [olala]

nu puteti sa va imaginati cum sunt cizmulitele alea crosetate...am incercat sa va pun link insa imi da' nush' ce eroare.

 

io-s mare fan tricotaje si chiar ma gandeam s-o imbrac si pe Antonia in rochita crosetata la botez insa  m-am temut sa nu fie prea cald...si chiar ar fi fost....dar acum,ca vine iarna si vine si ziua onomastica a gemanutelor...... [olala] [olala] [olala]

 

azi am facut primele achizitii-cosuletul pentru trusou si materialul cu care urmeaza sa-l imbrac si o paturica alba din bbc.

 

sa ma iertati daca nu mai particip la discutii despre FIV...sunt  insa in ..."lumea mea"...iar la dscutii despre sarcina cu atat mai mult as avea ce sa spun.

de asta m-am si retras pe topicul asta....pentru ca in alta parte nu-mi gasesc locul...si aici pot sa vorbesc liber despre orice altceva decat FIV,sarcina,analize etc etc...stiti voi.....

 

pupiiiiiiiiiiiiiici.................

 

 

 





Etichetat si cu babute, fiv

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -