Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 84

babute fiv

200 raspunsuri la acest subiect

#31
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 24 august 2013 - 12:51

dragele mele va pup!

 

Adriana, Nanne multumesc mult de tot de sfat; adervarul este ca sunt complet aeriana si in ceata dupa eco inimioara si inca nu m-am gandit la nimic dint toate astea...asa ca chiar mi-e util....si o sa va rog sa-mi faceti recomandari [flo2]  va pupic [pup]

 

Samira habar n-am daca o sa fiu capabila de calatorii, momentan am recomandari de pat si odihna; desi probabil ca m-ar tenta afara; poate fac ca Nanne; sa dea DD sa fie bine pana atunci [pup] woaw ce de copilasi botezi tu...sa fie intr-un ceas bun si sa fie fericita si sanatoasa noua finuta

 

Sim curaj si multa putere ca va fi bine pana la final [pup]

 

Va pup pe toate si sa aveti un weekenf frumos [flo2]

 

Pentru fetele interesate de Crinone gel sa stiti ca in Germania e necesara reteta originala si e ff scump adica 87 euro cutia; prietena mea a batut mai  multe farmacii si abia a induplecat una sa ii dea pe reteta scanata si doar o cutie ca n-a vrut sa-i dea doua.

apropo Samira stii cumva daca se gaseste in Ungaria?

 

pupic


Editat de Sandy2707, 24 august 2013 - 12:52 .


#32
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 24 august 2013 - 14:51

sandy ...dap,in Ungaria se gaseste costa in jur de 45 de euro cutia si trebuie reteta si acolo,insa merge si scanata si facuta pe genunchi etc etc.

eu am luat Merionale cu o reteta de Romania,scrisa de mine si si de Adina si semnata si parafata de un medic stomatotog...deci,ideea e sa ai o reteta,in original,scanata...cum o fi dar sa te duci cu ceva.

 

dap...asa e...botezam iar.

am decis impreuna cu sotiorul meu ca nu vom refuza vreodata orice cerere de botez vom primi.

si asta nu pentru ca astept ceva la schimb de la Divinitate ci pentru ca asa simt...ma bucur nespus si o fac cu tot sufletul.

 

apropo de sot....ptiu,ptiu sa nu-l deochi....a fost exemplar pe ziua de azi....parca nici nu-i el.

a mers cu mine peste tot...de dimineata suntem plecati....am fost la Mitropolie si a stat cu mine la coada la Moaste-cam 1 ora....am fost la Cora-nu m-a zorit printre rafturi,la Lidl,la piata....si nu a protestat si nu a comentat...cu mana pe inima va spun ca nu-l recunosc.

 

va pup....ma duc sa-mi bag cumparaturile la locul lor.

[:)]



#33
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 24 august 2013 - 16:00

Nane, nu am avut grețuri pana acum , doar ceva probleme cu mirosurile.
Astăzi am mers în oraș la restaurant, sa ma mai destind , eram în picioare vorbeam la telefon și am simțit deodată ca îmi curge ceva, în plin restaurant, într-un colt mi-am băgat mana în pantaloni și am scos-o plina de sânge, m-am dus la masa și am spus soțului sa ma ducă urgent la spital deoarece cred ca am pierdut sarcina. Am ajuns la spital, sânge tot curgea, mi-a făcut ecografie și inima lui bebe bate, are 12 săptămâni și 5 cm lungime, cred ca am eli . Numai un locul meu sa nu fii. Și soțul zicea oare de ce trebuie sa trec prin astea. Acum sunt în mașină, așteptând sa vina feribotul sa ne ducă acasă ce sa spun, sper ca totul sa ducă la bine. DD poate are mila și de noi. Cred

#34
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 24 august 2013 - 16:03

Cred ca am eliminat un cheag mare de sânge, când am fost săptămână trecuta la doctor în Norvegia, mi-a spus ca nu mai am nici un cheag de sânge... În România mi-au spus doi medici ca am....

#35
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 24 august 2013 - 16:08

buna ziua fete dragi [flo2]

 

sami,felicitari pt sotul tau si pt ce/cum sunteti! [flor]

 

sim,sarcina cu bine sa ai! [flo2]

 

weekend frumos!



#36
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 24 august 2013 - 16:56

Sim, da, e posibil sa fi fost un hematom. Daca bebe este acolo si e inimos, asta e bine.
Sa stai linistita si fara prea mult efort. Sa nu ridici greutati, ai grija de tine/voi!

Sandy, stiu ca acum poate esti prea emotionata in urma inimii bataioase, dar mie mi s-a zis de atunci sa ma programez pentru morfo avand in vedere ca am facut kryptor/nikolaides. Medicul la care mergi nu ti-a recomandat pe cineva? De obicei, ei prefera sa lucreze cu anumite nume dintre ecografi.
Parca scriam pe la finalul capitolului trecut nume de ecografisti si eu, si Alex, Many, Ady...
Cand te hotărâsti sau vrei detalii, cred ca o putem sa iti toate date de contact/clinici pe unde presteaza unul, altul.

#37
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 25 august 2013 - 08:45

neata [flo2]

 

va pup si va doresc o zi frumoasa! [pup]



#38
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 25 august 2013 - 08:51

Sim, eu am avut 2 hemoragii mari (ca la robinet), la 6 si la 10 saptamani, apoi am stat numai in pat pana aproape de termen. Am o prietena care a sangerat asa la 13 saptamani, ea mergea la serviciu si avea un baietel de 2 ani pe care il mai ridica, deci facea efort.

Statul in pat si progesteronul de ajuta, de acum, chiar daca ai sangerari, sunt sanse mici sa mai fie probleme.



#39
many_bani

many_bani

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.111 mesaje

Postat 25 august 2013 - 09:58

Salutare,
Sandy eu numai morfof.de trim.2am facut la alt dr., adica la Adrian Pop. Dr.mea mi-a cerut asta, eram in sapt.7si am vrut programare ptr.sapt.20-21 si abia am gasit loc in sapt.22. Nu vorbeste prea mult, insa a fost foarte meticulos si la final a raspuns la toate intrebarile noastre. Cele de trim.1 si 3 au fost facute de dr.care mi-a urmarit sarcina dublata de proful de FIV care m-a vazut pana spre 7 luni.
Am auzit lucruri foarte bune si de Adela Dinu si mai sunt dr.buni, poate iti recomanda dr.tau. [pup]

Sim ai grija de tine si burtica, Bafta,

Fetelor cate un pup apasat la toate si duminica frumoasa.

Editat de many_bani, 25 august 2013 - 09:59 .


#40
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 25 august 2013 - 15:18

Many, Nanne [flo2]  am scris la gravidute prin fiv cum stau cu dr.. [:)]

va multumesc din suflet pt sugestii si sfaturi; de astia 2 am citit si eu mai mult si de la voi!

 

maine o sa imi fac programare; oricum la mine la orice test daca las varsta mea iese catastrofa [:)] [batcap]

 

va pup pe toate





Etichetat si cu babute, fiv

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -