Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Inotul la bebelusi

bebelusi inot activitate stimulare

11 raspunsuri la acest subiect

#1
Florycika

Florycika
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 20 august 2013 - 13:37

Buna mamicilor, sunt Flory si am un bebe de 6 luni. Am avut parte de o experienta placuta, noua pentru noi, si recomandam tuturor: educatie acvatica pentru bebelusi.

 Am primit o sedinta demo gratuita la Acvatic Bebe Club, este nou si situat central, ne-am simtit foarte bine si ne gandim sa continuam. Foarte primitori si binevoitori, ne-au dat o multime de informatii utile despre activitate, efecte,rezultate, dar si sfaturi generale de crestere corecta a copilului.

Voi ati participat la astfel de activitati cu bebeii/copii vostri? Ce parere aveti? Ce-mi puteti spune?

Astept feedbackurile voastre!!! Multumesc si ma bucur sa va cunosc!



#2
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 20 august 2013 - 13:55

si te-ai inscris tu special pe acest forum sa ne povestesti intentia ta fara sa fie asta o reclama ?  [bib]



#3
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 20 august 2013 - 14:44

si eu cred ca este reclama mascata....



#4
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 20 august 2013 - 17:52

la ce preturi au  cred ca vor avea nevoie de muuulta reclama. 155 euro , 4 sedinte mi se pare enorm. eu dau la gradi pt optionalul de inot pe 4 sedinte cat cer ei pe una...



#5
Florycika

Florycika
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 21 august 2013 - 12:25

Imi pare rau dar nu asta era scopul meu...din cate am vazut, oricum isi fac singuri destula reclama.

Da, cursurile de inot la gradinita sau cele clasice sunt avantajoase..insa noi mai avem mult pana acolo... pt 6 luni, nu am gasit mare lucru.

Noi am fost multumiti de serviciile/conditiile oferite pt varsta asta..raportul calitate-pret mi s-a parut ok. Te primesc numai pe baza avizelor/analizelor medicale, se desfasoara numai activitati pt copii, au instructor individual, se urmaresc niste obiective pt fiecare varsta, dupa planuri de lectie, promotii pe fiecare luna, recuperarea sedintelor pierdute, plata in rate a abonamentelor mai mari...si multe altele, pe care mi le-au prezentat la acea sedinta gratuita.

Eu vroiam doar sa mai aflu si alte pareri de la cei care poate au participat la o astfel de activitate..sau au ceva cunostinte despre subiect.



#6
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.457 mesaje

Postat 21 august 2013 - 15:04

155 euro pt 4 sedinte ???

cate minute e o sedinta ???



#7
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 21 august 2013 - 15:23

iti trebuie mare curaj sa expui un bebel de 6 luni la germenii dintr-o piscina sau excesul de clor/substante dezinfectante...la 6 luni imunitatea inca nu e formata, nici nu are toate vaccinarile facute...



#8
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 21 august 2013 - 17:09

corina, asa gandeam si eu pentru ca asa am fost invatati, de la medicul de familie, ginecologul care ne urmareste sarcina pana la pediatrul care ne ingrijeste copilul. - piscinele sunt pline de microbi rai care abia asteapta sa ne prinda sa ne faca felul.

 

pacat ca nu e nici un adevar acolo.

 

Flory, daca bebe se simte bine, mergeti inainte, nu trebuie nici un curaj deosebit pt asta!


Editat de Aqai, 21 august 2013 - 17:43 .


#9
omidee2011

omidee2011

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 21 august 2013 - 17:51

Al meu a inceput la un an si n-a luat nici o boala. Al doilea copil va incepe saptamana asta si are 5 luni. La noi un curs de 10 ore (de fapt 30 de min/sedinta) costa 185 de euro si daca ai doi copii este 148/copil si asta intr-o tara din vestul Europei unde preturile sunt mari de obicei si salarii pe masura. Piscina este incalzita mai mult decat una normal, la fel sala unde se afla si vestiarul. 155 de euro/4 sedinte....? Mama ce reclama mascata!



#10
Florycika

Florycika
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 22 august 2013 - 11:27

Da, pt o piscina normala, clasica, unde are acces toata lumea, nu as avea curaj sa il duc pe bebe, insa asta e piscina special conceputa pentru bebelusi, apa e tratata cu ozon si UV, indeplineste toate normele de calitate/igiena necesare (asa scrie si pe site-ul lor, www.acvaticbebeclub.ro )

Tot acolo e afisat si planul tarifar...iar pt varsta noastra e 120 euro/4sedinte la care mai prinzi diverse promotii si mai scazi putin. Oricum am vazut ca au facut mai avantajoase abonamentele mai mari..cred ca si din prisma faptului ca ei prezinta programul ca fiind unul de lunga durata...rezultatele nu se vad de la o zi la alta..ci in timp.

In vestul Europei..cred ca sunt mai avantajoase, pt ca sunt mai dezvoltati (pe toate planurile)...la noi sunt f putine astfel de centre...vreo 2-3 am gasit eu in Bucuresti...iar in tara mai deloc. Poate conteaza si asta.

Noi am tot facut calcule, am tot comparat...si raman cam cei mai avantajosi (din ce exista, repet). Cred ca o sa incercam macar o luna si o sa va povestesc cum a fost!!!

O zi buna tuturor!





Etichetat si cu bebelusi, inot, activitate, stimulare

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -