Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum alegeți muzica pentru nuntă?

muzica petrecere nunta formatie solist muzicanti preferinte muzicale

2 raspunsuri la acest subiect

#1
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 19 august 2013 - 19:22

Am fost recent la o nuntă la care m-am simțit excelent și unul dintre motive a fost muzica... Un DJ extraordinar plus 2 momente de muzică....rock. :) Știu, sună ciudat, dar a fost foarte fain, pentru că au fost balade, melodii vechi....spectacol.... și toată lumea a fost încântată, chiar dacă cei mai în vârstă stăteau la mese și priveau cam nedumeriți. Una peste alta, mă întreb, care ar trebui să fie criteriile după care alegem muzica pentru o petrecere, mai ales pentru o nuntă....unde, se știe, lumea are gusturi variate și, în plus, există anumite tradiții și clișee?

 



#2
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 19 august 2013 - 20:05

La nunta mea va fi Rammstein, Guns'n roses, piese vechi, noi, numai manele nu. Populara am spus ca de bun simt voi da unda verde la O melodie si atat.

Acum cativa ani am mers in excursie cu prietenii si am facut un CD cu melodiile noastre preferate, adica ale mele, cateva care stiam ca ii plac fiecaruia fara sa ii irite pe ceilalti, de la house pana la rock si muzica din anii 80. Eu eram cea mai mica acolo. Unul dintre preteni a luat din greseala CD-ul si dupa cateva luni cand s-a intors in tara a spus ca i-am innebunit pe toti prietenii lui cu CD-ul ala, l-au copiat toti si il tot intrebau daca nu mai am si altele facute. :))) Cu alte cuvinte ideea este sa aiba cam fiecare o melodie preferata pe care sa o auda, sa nu fie exagerari in nici o directie, sa fie melodii cunoscute, ca pe ele danseaza lumea si sa fie oameni care sa danseze. A, da, sa nu urle muzica prea tare, ca e neplacut. Si ideal e fara cerinte de la invitati catre DJ, ca se duce naibii totul.



#3
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 22:24

E ok sa ai muzica de toate genurile si trebuie sa te orientezi in functie si de oamenii care iti vin la nunta. Eu am avut absolut toate genurile si am inceput nunta la restaurant la ora 19 cu cafe concert si dupa nebunie.... dj, lautari populara si manele un program de o ora, inca un cantaret de muzica usoara... greveasca, latino.... toate genurile efectiv. Crede-ma ca nici cei in varsta nu au stat jos si la ora 8 dimineata ma rugam in sinea mea sa plece lumea pt ca nu mai rezistam efectiv; dar si cand au inceput sa plece.... m-am bucurat ca au plecat toti odata. Am avut noroc cu sotul meu pt ca lucreaza in domeniu si a participat/organizat la nunti....



Etichetat si cu muzica, petrecere, nunta, formatie, solist, muzicanti, preferinte muzicale

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -