Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 89

fiv medlife albu

257 raspunsuri la acest subiect

#31
Taly02

Taly02
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 17 august 2013 - 07:14

succes fetelor si sa dea dumnezeu sa iasa, la fiecare, 1-2 bebei sanatosi din outele voastre:).
mary si eu am avut (si am) chisturi endometriozice su uite ca nu a fost problema ;)
mia bafta a morfologie (si dublu test banuiesc)!
camcris, de dna maciuca tot s-a mai vorbit aici :). eu am fost doar o data la ea si ma bucur ca stiam deja de pe forum ca te pune sa-ti introduci singura instrumentul...altfel nu stiu cum as fi reactionat...m-a surprins si ca a intins mana catre mine sa se prezinte -frumos gest, dar surprinzator, eu am ramas blocata 2secunde :))

 

cat de mari erau chisturile cand ai inceput? si cat au crescut sub tratament fiv?

am citit ca pot creste foarte mult



#32
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 17 august 2013 - 09:49

Buna dimineata fete albe!! [flo2]

Mary mult succes si fii optimista!!

Alinutza, angelica - succes!! [flo2]

Cumintzica multumesc! [pup]  Astept dublu test si morfologia.

NicNic [pup]

 

Pup toate fetele albe!



#33
Taly02

Taly02
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 17 august 2013 - 12:07

am inteles ca sunt dintre voi care au chisturi endometriozice. din ce am citit pe forumuri din afara fiv cu chisturi poate fi riscant. in unele cazuri au crescut sub tratament chis si 5-6 cm. care imi poate spune daca a facut fiv cu chisturi? daca da, ce dimensiuni avea cand ati inceput si cat au crescut sub tratament? va multumesc



#34
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 17 august 2013 - 14:28

un capitol racoros si cu spor la injectat si gravidit !

[ventilator] [barza1]

[flo2] Cucu bau,buna fete!Am revenit cu vesti:avem 13 sapt si 1 zi,masuratori ok,le are pe toate la locul lor,os nazal prezent(multumesc Doamne),TN la 12 sapt si 6 zile 2,5mm(ok!),tot gesticula din manuta stanga,apoi sugea degetul mare [soricel] ,ma rg,echografic ok...dar [batcap] dublu test cu risc [alcool] ,zic ei na,Zen,sunt date statistice,fac amnio si buna -ziua [soricel] aaaaaaaa!si mai e si  [fetita] ,exact ce mi-am dorit din totdeauna (iar multumesc Doamneeeee!)...si eu care ziceam ca a innebunit doctorasul nostru ca prin toamna mi-a zis la echo ca ovulez si sa ma astept la ''naturala si spontana'',na ca a avut gura aurita! [;)]  [flo2] cam atat momentan,se termina co si de lun pe baricade...colul are 3 cm cu orificiul intern inchis [pk] 

[deziuata]  [flo]  [pup] toate fetele

A.  [gravi] 13 +cu  [zana] , [ruga]



#35
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 17 august 2013 - 14:43

Taly, poti face FIV cu chisturi endometriozice de maxim 3 cm.Am facut si cu Albu si cu PK la unguri si niciunul nu mi-a spus sa le scot dc au mai putin de 3cm ,pt ca orice interventie pe ovar duce la scaderea rezervei ovariene.E f posibil sa  mai cresca dupa FIV,dar tb sa incerci sa faci FIV cu ele....in sarcina nu  mai cresc deloc,pt ca nu mai ai CM. 

Arabella ,super vesti!

 

Bafta multa fetele! [flo2]  [flo2]  [flo2]



#36
iulya333

iulya333

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 17 august 2013 - 15:22

Buna fetelor! Imi poate spune si mie cineva cum este la ecografie la dr Albu? Vreau si eu sa ma programez la dansul. Am mai fost o data dar nu mi-a facut eco sau consult ci doar am discutat despre infertilitatea mea si mi-a dat analzie de facut. A durat destul de putin intalnirea, am fost un pic dezamagita caci veneam de la 250 km distanta. Oare la eco tot asa grabit este? Voua v-a explicat pe indelete ce si cum? Multumesc.



#37
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 17 august 2013 - 15:39

Arabella, felicitari! Sa fie sanatoasa printesa si sa creasca frumos! Pupici.

Iulya, buna. Dr Albu este mereu f ocupat dar daca vii cu intrebarile pregatite de acasa( asta daca nu uiti tot cand intri la el cum faceam eu:)) iti raspunde la toate. Un mare vorbaret nu e de felul lui, fetele care-l cunosc iti pot confirma, insa el spune doar cand are ceva important de spus.
Cand mergi la eco gandeste-te ce vrei sa-l intrebi si-ti va raspunde. Poti sa-ti si notezi pe ceva sa fii sigura ca nu uiti. Eu am ajuns la el dupa ce mi-a fost recomandat de o cunostiinta si am doar cuvinte de lauda ( si nu doar datorita faptului ca sunt insarcinata dupa primul Fiv cu el)
Multa bafta!

#38
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 17 august 2013 - 19:00

Arabella felicitari pentru printesa si sa fie sanatoasa! [ruga]

Iulya e asa cum spune Mimimici. Dr. Albu nu e prea vorbaret dar daca ii pui intrebari iti raspunde la tot ce vrei sa stii. Eu am ajuns la el fara recomandari si apoi am descoperit si forumul! [flo2]  Mult succes!



#39
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 17 august 2013 - 20:49

buna seara Alinutza, la mine, estradiolul a fost de 122, iar progesteronul de 0.2

sper sa fie bine in continuare .....

pe mine chistul ma cam sperie putin ca-i cam marisor dar dr Stan a zis ca nu-i problema, eu stiam de el din aprilie cand am fost la prima eco la dr Albu, dar acesta a zis sa mergem mai departe asa, ca altfel dk operam trebuie sa asteptam mult dupa aia, ca sa putem face fiv.

mi-a zis ca diphereline-ul ma va ajuta cu asta, si ca facem fiv asa, dar Dr stan mi s-a parut un pic surprins si mi-a pus multe intrebari legate de asta si de aia sunt un pic nelamurita....

in aprilie aveam chist 2,5 cm, iar acum 4,3 cm...deci fetelor ....help me



#40
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 17 august 2013 - 20:54

Mie mi-e tare frica cu chisturile mele. Dr a spus intradevar ca sunt foarte multe dar mici ( stau ca margelele pe ata ). Vorbisem de un drilling dar a spus ca n-are de ce sa le scoata pentru ca sunt prea mici, ar trebui sa scoata ovarele cu totul. Le las asa si vedem pe parcurs.


Editat de Lavinia1982, 17 august 2013 - 21:00 .




Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -