Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 89

fiv medlife albu

257 raspunsuri la acest subiect

#11
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 15 august 2013 - 16:03

Buna, fetelor! Mai greu cu postatul la mine de cand nu mai intru pe laptop insa va citesc zilnic.
Ieri si azi nu am mai avut contractii deci nu a mai fost nevoie sa iau Nospa sau Scobutil. Am insa uterul f incordat, daca pun mana zici ca-i piatra si chiar nu mai stiu de ce. Stau cat m mult intinsa in pat ca doar asa se mai relaxeaza. Cand ma duc sa fac un dus sau ma ridic sa merg pana la bucatarie...bum, se impietreste pe loc.
Pety, tu cred ca m-ai intrebat daca ii simt. Prea putin, simt uneori niste miscari dar f slabe desi la ecograf vad ca au meci acolo, nu stau locului.:) zicea dr ca incepand cu sapt 18 o sa-i simt. Referitor la intepaturile din ovare pana acu vreo 2-3 sapt le aveam constant incat ma obisnuisem cu ele; acu apar m rar. Dr Z. mi-a zis ca sa nu ma astept sa-si revina ovarele in sarcina, ci abia dupa nastere.
Fetele cu beta negativ, Ada...of:(( ma rog sa aveti putere necesara sa incercati in continuare ca veti reusi. Stiu ca e greu uneori sa ma speri dar cum avem atatea exemple de luptatoare doar pe acest grup, stim ca se poate. Va imbratisez pe toate! :*

#12
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 15 august 2013 - 16:09

App de col, nu am mai zis nimic, am uitat, insa la ultima masuratoare de sapt asta era de 3,5 iar dr a zis ca repaosul la pat a avut efect pozitiv( asa a zis si dr Albu la ultm control).

Weekend frumos (mai ales daca aveti varianta prelungita:)

#13
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 15 august 2013 - 16:58

lavinia, da, sunt din focsani, am vazut ca si tu, de aia am si precizat ;) (dar de vreo 14 ani locuiesc in bucuresti)
mimimici, fii cumintzica in continuare sa fie bebeii bine! eu am simtit fix la 19s, dar e un singur bebel, tu vei simti putin mai devreme probabil :) acum e o fericire sa-l simt, imi inchipui cum iti va dansa tie burtica :))
la mine colul era de 3.1..nu pare prea mult, dar albu a zis ca e ok.
angelica, felicitari pt productie :) sa creasca atat cat trebuie si sa faca ovocite de calitate!

#14
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 15 august 2013 - 19:18

Cumintzica, e ok 3.1 mai ales ca tu ai sarcina m inaintata. Plus ca 3 e lungimea medie din ce mi s-a spus mie, deci nu e deloc putin. Am vorbit cu femei care au avut colul de 2 cm din start si nu au facut cerclage, dar au stat la pat la mine. Tu iesi din trimestrul 2 cu 3.1 - e super!!! Sper sa se pastreze si la mine peste 3 cat m mult.:) sarcina usoara in continuare:)

Editat de Mimimici, 15 august 2013 - 19:19 .


#15
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 16 august 2013 - 09:22

Buna dimineata fete albe!

Qiao multumim de casuta noua!

Mimimici odihna la pat si ai grija de bebei. [pup]

Cumintzica pupici pe burtica! [pup]

Angelica frumoasa productie! Sa dea DD [ruga]  sa se lase cu [bebic] .

Pup toate fetele albe!



#16
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 16 august 2013 - 09:48

Mia :*
Fetelor, cand ma bucur ca sunt din nou ok mai apare ceva. Asta noapte am avut contractii iar, nu am putut dormi deloc pana pe la 5; am luat no spa insa abia dupa al 2 lea m-au m lasat. Nu sunt dureroase insa se chirceste uterul, zici ca e de piatra si e o senzatie ciudata. As fi stat linistita dar dr mi-a zis ca nu e ok daca nu se calmeaza dupa ce iau no spa sau scobutil. Azi merg la dr pt analize si mai vad ce si cum.
O zi frumoasa tuturor si cat mai scurta pt cele care lucreaza!:)

#17
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 16 august 2013 - 09:55

Mimimici Doamne ajuta sa fie totul bine si sa se opreasca aceste contractii care iti dau de furca!

Pety cum mai esti?

Mia au trecut 10 saptamani de sarcina??!! Uau!

 

[pup] fete d'albe



#18
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 16 august 2013 - 11:25

Mimimici succes si sa fie totul bine!.

Rlk -daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! [flo2]

In general ma simt bine. Am ceva aversiuni alimentare peste care incerc sa trec si sunt cam lipsita de energie. Incerc sa ma odihnesc cat pot de mult. Nici nu am mai plecat pe nicaieri ca nu ma simt in stare. Astept cumintica eco morfologica de trim I (2 sept). Sa dea DD [ruga]  sa fie totul bine! [pup]



#19
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 16 august 2013 - 11:51

buna fetelor, ma numesc Mary, am 33 de ani si la sf lunii august o sa fac FIV cu dr Albu

azi am avut monitorizarea 2 , cu 6 foliculi dintre care 3 ascunsi in spatele unui chist endometriozic.

Dr Stan, caci el mi-a facut monitorizarea a ais ca nu-i de speriat, ca trebuie sa vedem ce se intampla in continuare, dar nu stiu de ce m-am bosumflat (sunt cam nelinistita, irascibila as putea zice - dar cred ca si din cauza injectiilor)

eu fac Dipherline 0.1mg  0,5 ml, Clexane 0.4 - dimineata

si Menopur 150 ui si Puregon 150 ui seara

ultima eco ar trebui s-o am pe 23 cu dr Albu si apoi pe 26 punctia si pe 28 ET. (dk nu se mai modifica ceva)

eu tot v-am urmarit pe forum dar pana acum nu am scris nimic....asa ca va urez sa vi se indeplineasca visele, sa aveti copii sanatosi, si in primul rand sa sperati, sa aveti optimism.......

eu incerc de aproape 6 ani sa am un copil, am facut IA in 2009, si 2010 la Dacia Medical Center cu Dr Cezara Bucur dar fara succes, am facut multe stimulari si cu alti medici dar pana acum nimic.....dar acum totul s-a schimbat vreau sa am si am incredere in Dl Dr Albu.....

va pup si va imbratisez



#20
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 16 august 2013 - 12:09

Mary bine ai venit si sedere cat mai scurta (pana in septembrie anul asta cand o sa devii [gravi] !  Chisturi pot aparea din cauza endometriozei, din cauza stimularii, dar nu e de speriat, se vor resorbi singure. Daca gresesc (eu nu am experienta practica, decat teoretica pana acum) fetele cu experienta mai multa ma vor corecta.

[pup]





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -