Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei sept-oct 2012 (28)


236 raspunsuri la acest subiect

#41
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 15 august 2013 - 22:06

Merci fetelor pt încurajări. A scăzut febra după un supt, un somnic la mama in brate si un supozitor. La 1.30 ii iau temp din nou. Azi nu si-a făcut nici cum somnurile si poate si de la oboseala daca seamănă cu situl meu. El când,e,f obosit face febra mare, peste 39, doarme si când se trezeste e ud leoarca si fără febra. Vom vedea ce va fi...
Mă duc la somnic sa prind 2 ore si un pic....noapte linistita va doresc,

#42
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 16 august 2013 - 01:44

A revenit, ba chiar a crescut febra. In fundic 39,4 avea acu o ora jumate. I-am dat din nou supozitor cu paracetamol si acum stau lângă el sa îl monitorizez. Ii tot dau apa când se trezeste, i-am pus sosete cu otet, i)am desfacut pijamaluta sa stea cat mai dezbrăcat....sunt tare curioasa ce prevesteste febra asta.

#43
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 16 august 2013 - 03:00

sanatate multa boboceilor bolnavi!

NORMA, nu stiu ce are, sper ca ii trece repede. Stii ca temp. rectala e mai mare cu .4 decat cea la subrat, da?

 

eu am o mare intrebare: ce tort faceti pt 1 an?

eu inainte faceam tort de ziua noastra, mai mereu incercam torturi noi (si ciocolatoase de obicei). Acum nu stiu, parca as cumpara, dar aici sunt naspa si de comanda la vreo patiserie e super scump.

Problema e ca nu stiu daca sa fac de cioco, diplomat sau altceva. Nu cred ca fac figurine sau ceva deosebit, si asa nu intelege el acum.

 

deci, sugestii? mersi!



#44
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 16 august 2013 - 04:50

La ora 4 avea 37.6 in fundic. L-am pus in patut si am prins si eu o ora de somn. Acum papa. La 7 ii dau din nou supozitor. Da da Papelusca stiu de diferența de temp intre cea rectala si cea axilara, dar oricum ce e peste 38 in fundic e febra.

Eu voi face 2 torturi. Unul de ciocolata pt adulti ca e si ziua tatălui meu tot in 1 si unul cu fructe si brânzică sub forma de Bucsa din filmul Cars. Evident ca nu stie el desi îl arata zilnic pe bucsa, îl are lipit pe dulap lângă masa de infasat. Va vedea poze peste ani si ani si se va bucura...

A se citi mai sus eu fac=eu comand torturile la cineva care face si pt grădinițe sa poată copilasii papa..
Va las ca mă duc la somn încă o ora.

#45
stella87

stella87

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 16 august 2013 - 07:53

Norma, multa sanatate, sa nu mai faceti febra!

Eu m-am apucat de lucru, am dormit de la 00.30 la 7, cu vreo 3 treziri :(... acum incerc sa-mi pun capul la contributie :D Apropo, daca vreti sa vedeti cu ce ma ocup intrati pe fb pe paginile glamource.ro si tastehacks.ro :)

Brotacul s-a trezit de la 7 azi si acuma sta pe burta si se uita la desene, deh pana gasesc bona [fri]  Si sunt singura, niciun ajutor de la sot sau mama soacra :(



#46
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 16 august 2013 - 08:42

Merci Stela. M-am uitat...f faine site-urile dar acum sunt cu piciul in brate si pe telefon cu o singura mana e mai greu...le-am salvat si te voi urmări. Succes....
La 7 avea 37,9 si doarme la mine in brate de atunci, in conditiile in care el pana la maxim 8.15 doarme. Offfff sper sa nu fie ceva grav.

#47
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 16 august 2013 - 08:57

Buna dimineata,

 

Norma, multa sanatate! Sper sa nu fie nimic complicat si sa plece febra asa cum a venit [soricel] .

 

Stella, spor la lucru. Paul nu e interesat deloc, dar absolut deloc de desene. Distractia lui maxima e sa mearga la consola de la telefonul fix, sa apese pe butonul de cautare receptor si apoi sta in fund acolo si danseaza [:-)))] .

 

Am avut si noi o noapte interesanta, de pe la 00,30 pana la 02 foiala si scancete non stop. Nici plimbat, nici leganat nu era OK, adica se linistea un min si incepea din nou frichineala. Mucos inca e, dar s-a obisnuit si cu aspiratul. Acum e racita si Ana,  ea cel mai bine reactiona la FERVEX ( paracetamolul nu are nici un efect la ea), dar parca acum ceva timp am vazut pe la TV ca e cam controversat, asa e?

 

Planuri mari pentru astazi nu prea am. la noi e destul de rece,ma simt de parca ar veni toamana si nu imi placeee deloc. In cetate a inceput Festivalul Medieval si sunt tot felul de activitati, poate vom trage o fuga pana acolo.

Aseara eram cu fetele si cu Paul si el ma calarea,imi baga degetele in ochi, in gura si fetele spunea:"ma, anul trecut pe vremea asta o bateai pe mami din burta, acum tot o bati?" [:-)))]



#48
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 16 august 2013 - 08:59

Neata! [flo2]

 

Va las o cafeluta ca sa avem energie toata ziua! Ma pregatesc sa ies cu piciul la o plimbare mai lunga ca e asa bine afara!!

 

Imi pare rau sa aud de bobocei bolnaviori :((

 

Norma, Corina sanatate multa si sa treaca repede! Pupam baietii sa se faca bine repede! [pup]

 

Am gasit si eu cateva fete pe FB (Iuli, Stela, Corina, Mirabela...) Sper sa nu imi refuzati cererea [:D] Cand mai am timp va mai caut...dar e destul de greu [;)]



#49
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 16 august 2013 - 09:56

diareea continua..analize nu putem face din cauza furazolidonului...de aseara are kg de muci, urla la scos, are multi in gat si vomeaza..efectiv imi vine sa mor!!!!!!!
Stela spor la treaba!
Carmen doar ser si aspirat?
Gabi nici nu m-am gandit la tort..
Norma ma bucur ca Andrei e mai bine..
Anca am vz cererea, sper ca tu esti..
Sanatate tuturor!

#50
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 16 august 2013 - 10:09

Corina, da, doar ser si aspirat. Nu face nici febra si nici altceva.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -