Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Aspirante optimiste>20ani(832)


488 raspunsuri la acest subiect

#481
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 28 august 2013 - 09:38

si acum o intrebare: cum pot sa sterg linkul din semnatura, dar sa se si salveze ca tot incerc de ieri si nu reusesc, urmez toti pasi si nu vrea

vreau sa atasez poza si nimic, nu reusesc .......

 

 

 

[flo]



#482
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 28 august 2013 - 09:44

buna dimineata fetelor

danutza1978 tinem pumnii sa fie bine sa ne dai o veste buna

am fost si eu la eco de confirmare de sarcina bb este bine localizat ii bate inima si avem 0,45 cm, acum ca am scapat de un stres puteti sa ma treceti in titlu

fetelor lasati vremea urata , caut eu berzele ratacite si le trimit la voi  [barza1]  [barza1]  [barza1]

 

pana cand vin ele va trimit multi [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  de molipsire pentru toate fetele

Felicitari pentru bebe mic din burtica. Sarcina cat mai usoara pe mai departe [flo2] .



#483
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 28 august 2013 - 09:46

Fetelor la mine TB a scazut de la 36.8 la 36.5 (ieri si azi) si parca mi-a trecut si optimismul. Pe sambata-duminica( z29)  o sa incerc un test sa vedem daca iese ceva. Ella pe tine te-a intrebat asistenta dr.U daca esti la menstruatie cand iti recolteaza?Am inteles ca nu e indicat dar nu am inteles de ce. Sper numai sa nu mi se regleze cm iar la 28 zile de luna aceasta ca mi-ar venii rusi chiar atunci.



#484
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 28 august 2013 - 09:52



Fetelor la mine TB a scazut de la 36.8 la 36.5 (ieri si azi) si parca mi-a trecut si optimismul. Pe sambata-duminica( z29)  o sa incerc un test sa vedem daca iese ceva. Ella pe tine te-a intrebat asistenta dr.U daca esti la menstruatie cand iti recolteaza?Am inteles ca nu e indicat dar nu am inteles de ce. Sper numai sa nu mi se regleze cm iar la 28 zile de luna aceasta ca mi-ar venii rusi chiar atunci.

Nu are legatura menstruatia cu analizele, m-a intrebat in schimb daca sunt insarcinata ca se schimba intervalul de referinta al analizelor in acest caz. Si a si notat pe hartia atasata dosarului ca nu sunt insarcinata si alte cateva date, scurt istoric, tratament.

Deci stai linistita ca nu conteaza daca esti la ciclu sau nu, desi eu sper sa nu iti vina [soricel] .


Editat de ella_84, 28 august 2013 - 09:53 .


#485
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 28 august 2013 - 09:54

Camcris iti doresc bebe sanatos si sarcina usoara pana la termen.[pup]



#486
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 28 august 2013 - 09:55

Ella multumesc mult pentru info. Stiam eu ca esti o fata cu suflet mare [pup] Totusi la mine a fost precisa: " Sa nu fiti la menstruatie". off ai eu sper sa nu vina vreo 9 luni de aici incolo.



#487
danutza1978

danutza1978

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 28 august 2013 - 10:08

Camcris felicitari!!! Sarcina usoara si la termen ....sper sa ma tragi dupa tine!!!

Pup!



#488
ingeras2007

ingeras2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.234 mesaje

Postat 28 august 2013 - 10:15

Poftiti la capitol nou-nout aici.

Primul facut de mine. Ella [flo2]



#489
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 28 august 2013 - 16:38

Neatza fetelor.

Eu sunt cu cafeaua in nas [cit] , astept sa isi faca efectul sa ma apuc de treaba.

Danutza, iti tin pumnii. Sunt sigura ca e bebe, am asa o presimtire [pk] .

Cori, si la Bucuresti e  f urat, parca e sfarsitul lunii Octombrie si  picura asa apatic. Foarte deprimata vreme. Sau cum zici tu, vreme de facut  [bib] , ce as mai face si eu [soricel] . Las' ca vine ea si vremea mea.

Apropo de asta, vroiam sa va intreb ceva. Eu azi sunt in ziua 24 a CM si de vreo 10 zile ( de prin ziua 13-14 a CM ) tot am secretia aceea abundenta, gem albus de oupe care o am in perioada ovulatiei si cu cateva zile inainte, scuzati detaliile. Teoretic ovulatia mea ar fi prin ziua 18-19, max 20 deci trebuia sa nu mai am secretia aceea acum. Iarina, fetele cu probleme de tiroida, voi ati avut dereglari dupa ce ati inceput tratamentul cu Eutyrox? Sunt putin nedumerita si eram curioasa daca ati patit si voi asa ceva.

Pupici si o zi plina de soare in suflet [biz]

 

Scuze Ella ca nu ti-am raspuns, dar am avut 2 zile la munca ceva de groaza... acum tot pe fuga sunt... am citit in diagonala.

 

Eu inainte de tratament aveam menstra olecuta neregulata... imi venea cand la 25, 26 de zile cand la 35... dupa prima luna de tratament a inceput sa-mi vina la 28, 29 de zile si in ărezent e la fel.

Eu cred ca o sa ti se regleze... mai ai rabdare o luna doua...




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -