Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (16)

gravidute sept2013 oct2013

247 raspunsuri la acest subiect

#11
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 08 august 2013 - 19:14

Am ajuns in sfarsit sa imi fac programare la salon pentru tuns/vopsit. Exact de 23 august [ups] , poate ma trezesc ca nasc cu pleata bicolora si cu varfurile despicate . Dar din pacate, nu au putut sa ma programeze mai repede. Oh well... data trecuta am negociat cu bebe sa astepte pana m-am dichisit (si sus, si ... "jos"), sper sa fie si bebelina intelegatoare [:)]

 

Anairisanna, sa folositi sanatosi caruciorul, patutul si restul lucrusoarelor. Asa e, daca aveti de unde sa primiti chiar nu merita cheltuita o avere pe lucruri noi de acest fel, toate sunt atat de scumpe si copilasii cresc atata  de repede. Eu sunt inscrisa pe un FB grup si vad o gramada de mamici care incearca sa vanda costumase, ghetute, paturici de firma de bebelusi, anunturi de genul "costumas de nu stiu ce designer 0-3 luni, am platit 70 de lire pe el, purtat o data (sau chiar nepurtat), accept 25". Sau "ghetute Nike nou nascut, platit 50 de lire, astept oferta" [help] Asta pe langa obiectele chiar necesare si nu de "fitze", ma refer la patuturi, carucioare, hainute obisnuite, bouncer, sterilizator etc... daca nu as fi pastrat totul, sau ma rog, aproape totul de la baietel, le luam de acolo, lucruri fie nou noute sau aproape nou noute la niste preturi fantastice.


Editat de DarkBendis, 08 august 2013 - 19:21 .


#12
anairisanna

anairisanna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 212 mesaje

Postat 08 august 2013 - 19:47

Alina,asa eram si eu si doctorul mi.a recomandat o plimbare seara pe racoare inainte de somn.noi iesim pe plaja la plimbare cate o ora in fiecare seara,cand aj acasa dorm ca un bebelus pana la 4 -4.30.

#13
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 08 august 2013 - 19:48

Deci suntem multe care nu putem dormi....uf

#14
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 08 august 2013 - 20:17

Eu dorm bine, dar ma culc tarziu, dupa miezul nopti, ma trezesc doar daca trebuie sa merg la toaleta.



#15
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 08 august 2013 - 20:38

Si eu ma culc tarziu tare, dar ma trezesc cu noaptea-n cap [:)] , pe la 6 dimineata cel tarziu. De obicei mai dorm o tura peste zi. Rar se intampla sa nu ma apuce somnul in mijlocul zilei.

 

Andra, si eu sunt inscrisa intr-un club similar pe FB si am cumparat deja de acolo diverse lucrusoare. La hainute nu ma bag sa cumpar cate una, alta de la o mie de adrese, asa ca pe acestea le-am comandat pe net la diverse magazine online, unde erau reduceri foarte mari, de pana la 70%.



#16
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 08 august 2013 - 20:44

Hainute nu neaparat, dar baby bouncer, baby swing, cadita, sterilizator, incalzitor de biberoane, monitor etc



#17
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 08 august 2013 - 20:54

Hainute nu neaparat, dar baby bouncer, baby swing, cadita, sterilizator, incalzitor de biberoane, monitor etc

Perfect de acord. Chestiute din astea mai mari am luat si eu de acolo. Acum ma uit dupa o chestie din aia de carat bebelusii in fata..Un fel de rucsacel. Ma gandesc ca mi-o prinde bine cand vom zbura in Ro de Craciun. Aproape totul gasesc la cel mult o treime din pretul normal.


Editat de danyce, 08 august 2013 - 20:55 .


#18
pastilutza

pastilutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 08 august 2013 - 21:45

Buna seara,
Dark, felicitari ca ai reusit sa-ti faci programare la salon. Poate totusi nu nasti pana atunci :))

Nu stiu domnule, dar la mine e tocmai invers..... Mi- e somn tot timpul.
Azi am ajuns de la birou la 6.30 si m -am culcat pana la 8 . Acum e 10 .45 si mi-e somn iar.
Noaptea dorm foarte bine. Daca nu ar trebui sa ma duc la baie, ar fi minunat.
Dimineata aman de 3 ori alarma telefonului, pana reusesc sa ma dau jos din pat.

#19
anairisanna

anairisanna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 212 mesaje

Postat 08 august 2013 - 21:57

Dark ,imi trimiti si mie link-ul te rog,sa ma uit si eu poate gasesc ceva sa.mi placa si sa merite si plata coletului pana aici.

#20
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 08 august 2013 - 22:11

Ana, cu drag ti-as trimite, dar e vorba de FB groups locale, de genul Buy and Sell in Glasgow/Lanarkshire, sa te duci sa le iei de acasa de la om, sau sa te intalnesti cu el/ea la jumatatea drumului... nu-si bate nimeni capul cu posta. Ia vezi, nu gasesti asa ceva si pe la voi pe insula, sunt sigura ca trebuie sa fie.

 

Daniela,  pentru baby carriers, recomanda Manduca, sau Boba. Nu sunt ieftine, dar sunt tare bune. Eu am un wrap si un Chicco carrier de acum 4 ani, asa ca parca "I can't justify the cost", dar daca conving pe socru-meu sa imi ia Manduca de ziua mea ( e pe Amazon wish list) as fi tare happy.





Etichetat si cu gravidute, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -