Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

FIV Turcia - 15

fiv turcia tayfun

208 raspunsuri la acest subiect

#1
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 01 august 2013 - 09:52

Capitole
Cap. 1 ; Cap. 2;Cap. 3Cap. 4Cap. 5Cap. 6Cap. 7;Cap. 8Cap. 9Cap. 10Cap. 11Cap. 12; Cap. 13; Cap. 14

Lista clinici
Acibadem
http://www.acibademi...om/in_vitro.asp

http://www.acibadem....vf/ro/index.asp.
Echipa este condusa de Prof. Dr. Tayfun Bagis.

Tarife:
FIV = 2400 EUR, IMSI = 250 EUR (IMSI si ICSI sunt incluse in pretul FIV si se face la alegerea Dr. si a embriologului),
Crioprezervare pentru embrionii suplimentari = 500 EUR, TESE = 940 EUR, Micro-TESE = 915 EUR, FNA = 600 EUR.
Teste de preimplantare genetica: 750 EUR (5 probe pentru cromosomii 13,18,21,X,Y or 13,16,18,21,22), 1000 EUR ( 9 probe pentru cromosomii13,15,16,17,18, 21,22,X,Y), 750 EUR (pentru translocatii);150 Euro - consultatie+ecografie preliminara FIV-ului (se poate opta si pentru FIV direct, fara consult prealabil); daca se face consulatatie preliminara, atunci se va deduce din costul final al procedurii
Protocol principalscurt antagonist de tipul; 3 zile antagonist (Orgalutran, Cetrotide), 6-10 zile de stimulare, ultimele zile din stimulare se foloseste iar antagonist (Orgalutran, Cetrotide).
In ziua 2-3 va puteti prezenta la clinica pentru prima ecografie, apoi va puteti intoarce in tara, revenind la Istanbul in circa 5-7 zile, pentru restul protocolului.

Protocol pentru poor responder/low AMHEPP (Estradiol Priming Protocol) - se incepe aplicarea din Z21/23 a CM anterior a plasturilor cu estradiol (Climara) - 3 zile x 1 plasture; 3 zile x 1 plasture + antagonist; 3 zile x 1 plasture. Se merge apoi la ecografie indiferent daca menstruatia a aparut sau nu. Se decide demararea/nedemararea stimularii -> Gonal F (in principal), ultimele zile folosindu-se si un antagonist mentionat mai sus.

Posibilitati de cazare in Istanbul, partea asiatica, oferite de clinica: Nova Hotel, Nippon, Hotel Timya, Byotell, The Bostanci Hotel, Asya Suits, Akin Suites.
Transportul aeroport-spital-hotel (din partea asiatic) va fi asigurat pe toata perioada de sedere (15 zile), este asigurat de clinica si este gratuit.
Pentru cine are nevoie de traducator in lb romana, clinica ofera gratuit o traducatoare (in sensul ca intra in costul FIVului). Corespondenta se poarta prin email: semra.selim@acibadem.com.tr.
Date despre transferul embrionilor criogenati - FET·
Este necesar sa va prezentati la consultatie in a doua zi a ciclului menstrual· Se va indica din partea domnului Dr. Tayfun Bagis un tratament pe baza de tablete (nu injectabil) pentru cresterea endometrului· Perioada aproximativa a tratamentului este de 15 zile, perioada in care va puteti intoarce in tara insa va fi necesar sa va prezentati o data/saptamana la control.· Costul aprox. al transferului este de 610 EUR (costul medicamentelor nu este inclus in aceasta suma).

Linkuri utile
Calculator sarcina FIV

Aventura otomona Samiradetalii cazare, masa, etc.

 

Aspirante la FIV Turcia [fluturas]
vreau-bebel: 29,5 ani, sotul 31,5. Eu relativ ok, sotul OATS severa, aproape de azoo. Fiv 1 - august 2012 dr.Tutunaru-nereusit, Fiv 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun, ou clar

Gravidute [barza1]
nanne16 - odiseea otomana

nelay_star

cristinaddr

 

Reusite depline [deziuata]

tamys - mami de gemeni Andrei si Maria iulie 2012 - FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV
Lorelei78: 34 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 dr Ispasoiu,FIV1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu nereusit;laparoscopie pentru extirparea trompelor iulie 2011, FET1 dr Ispasoiu nereusit, FET2 dr Chicea nereusit, FIV2 reusit in Istanbul, Acibadem, dr Tayfun Bagis - Clara Sofia s-a nascut pe 30 nov 2012

MBK2 - mami de gemeni Azra si Omer Aras din 4 iulie 2013 

Amaradia - mami de bucalata Ilinca Teodora nascuta pe 26 iulie 2013, ora 12.55, Apgar 10, 3850 g.

 

 

 

 

* daca sunt cititori/cititoare care ne pot impartasi detalii privind alte experiente din Turcia (de ex. Anadolou), va rugam sa o faceti pentru ca doritorii de bebe sa se poate bucura de cat mai multe detalii.

 

___________

Pentru modificari pe prima pagina, va rog sa scrieti cu rosu!

Pentru utilizator fivturcia@yahoo.com parola prin PM. Vezi si info in semnatura. Multumesc.


Editat de FIVTurcia, 01 august 2013 - 09:55 .


#2
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 01 august 2013 - 09:57

Multumim frumos de capitol nou.

 

Amaradia este superba..... nu stiu cat de sentimentala esti tu dar eu deja lacrimez de  cand am vazut poza.

 

Va pup si va imbratisez cu drag.



#3
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 01 august 2013 - 09:58

Daca in capitolul 14 am aflat vestea noii bucalate de Amaradia, astept beta frumoase in acest nou capitol! [flor]

 

Va reamintesc pentru parola si preluarea step by step a crearii de noi capitole, rog PM la fivturcia sau nanne16. [zirea]



#4
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 01 august 2013 - 10:44

Gata iau o pauza de la munca .....

 

Drageler mele Qiao, Ella, si Hatice ma bucur ca v-am cunoscut. A fost super la intalniresi va astept cu vesti bune cat mai curand. Recunosc eram putin tematoare ca eu sunt graviduta si voi nu (personal, dupa fiecare incercare nereusita eram un pic trista cand vedeam o graviduta), dar de cum v-am cunoscut temerea a disparut.

Nelay ma bucur ca te-am revazut. Sper sa ne revedem saptamana viitoare cand ar trebui sa mergem la d-na dr Uscatescu.

 

Ploaie, Ciuripica, Michelle va doresc un beta cat mai mare.

 

[pup] si imbratisez cu drag mamici, gravidute si viitoare gravidute.

 

Bebel un big hug si un [pup] special pentru tine



#5
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 01 august 2013 - 10:45

Multumim de capitol [flor]

Fetelor , asteptam vestile bune [olala]

#6
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 01 august 2013 - 10:46

Cristina, hai ca am scris in acelasi timp[:D]
[pup][pup][pup] pentru tine si bebei ! [flor][flor][flor]

#7
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 01 august 2013 - 11:00

Multumim Nanne de capitol nou!

Cry multumesc [flo2]

Ploaie, Ciuripica, Michell va asteptam sa salvati turma!

Hatice, Birmanutza care va urcati pe valul 3? Doamne ajuta!



#8
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 01 august 2013 - 11:42

Da, Bebel, eu ma arunc in valul 3.

 

Ieri i-am scris Semrei care mi-a spus sa revin la sf lunii august, pentru ca inca nu se cunoaste programul lunii sept, sper sa nu imi faca vreo surpriza, ca eu ar trebui sa plec la inceputul lunii.

 

 

Cristina, eu nu am fost retinuta in nici un fel.Toate fetele pe care le-am cunoscut aici, imi dau curaj si speranta.Ma mir si acum cum de am avut curaj sa devin activa aici, dupa vreo 2 ani de citit doar..dar eram foarte deprimata, pierduta, singura.Acum va am pe voi.

 

Va pup.


Editat de Hatice, 01 august 2013 - 11:44 .


#9
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 01 august 2013 - 11:58

Bebel, [pup]
Hatice , noi suntem aici sa ne sustinem una pe cealalta !![flor][pup]

#10
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 01 august 2013 - 12:23

Da, da, da hop si eu sa va sustin si sa mai fur cate un zambet si o speranta din cand in cand.

 

Ama super draguta gargarita. Sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea.





Etichetat si cu fiv, turcia, tayfun

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -