Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Nu mai am incredere in mine.


94 raspunsuri la acest subiect

#1
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 12:10

Am 25 de ani un copil pe care il cresc singura sunt tanara se spune ca la varsta asta ar trebui sa fii cel mai fericit...dar..

In fiecare zi ma lupt cu mine povestea mea e lunga dar o voi spune pe scurt poate cineva ma intelege.

M-am nascut la 6 luni prematur..avand parapareza spastica am fost operata dar..am un picior mai scurt cu vreo 3 milimetrii plus ar trebui sa port ochelari, lasand asta la o parte ai mei cand eram mica au incercat sa ma fereasca de rautatea oameniilor din jurul meu, de cuvinte nepotrivite..mereu imi spuneau ca sunt inteligenta frumoasa etc.

Totusi vedeam ca sunt diferita de ceilalti oameni, fiindca mereu eram data la o parte, la scoala nu eram primita in grupul colegilor mei nu ma lasau profesorii sa fac educatie fizica mi se spunea ca nu am voie fiindca nu pot.

 

Si asa fiind data la o parte mereu, vorbindumi-se urat etc sau adunat frustrari de care nu pot scapa nici acum, in adolescenta mi se spunea ca nu voi avea niciodata un iubit fiindca sunt urata, asa a si fost nu am avut iubit fiindca barbatiilor le e rusine cu mine.

 

Fetita pe care o am si o iubesc ca pe ochii din cap si care e viata mea a rezultat in urma unui viol, ..tatal,, care nu poate fii numit asa este inexisteent.

Fata mea e singura care ma iubeste exact asa cum sunt si imi spune ,,Mami esti frumoasa fiindca si eu sunt frumoasa,,

Credeam ca dupa nasterea ei imi va fii mai usor sa trec peste rautatiile oameniilor, dar parca e mai rau...vad ca copiii de varsta ei nu se joaca cu ea si nu o includ si pe ea desii ea e un copil minunat si frumos si vesel si inteligent, nu e acceptata din vina mea. Si uneori simt ca nu mai am putere si nu mai pot si stiu ca trebuie sa continui pentru ea.



#2
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 12:27

Cum te cheama?



#3
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 12:33

Cum te cheama?

 isabelle-katalina



#4
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 12:36

Si cum iti place sa fii strigata? Oricum ambele sunt foarte frumoase

 

Pe de alta parte tu cum consideri decizia parintilor tai de a te proteja atunci cand ai fost copil?  A fost bine, mai putin bine, nu a fost bine, nu conteaza.



#5
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 12:42

Si cum iti place sa fii strigata? Oricum ambele sunt foarte frumoase

 

Pe de alta parte tu cum consideri decizia parintilor tai de a te proteja atunci cand ai fost copil?  A fost bine, mai putin bine, nu a fost bine, nu conteaza.

 

Cei apropiati imi spun iza. Si nu nu trebuiau sa ma protejeze cel putin nu excesiv nu in felul in care au facut-o..eu as fii procedat altfel, preferam sa ma fii lasat si sa ma fii tratat ca pe fratii mei sa stiu dinainte ca va fii greu, nu sa ajung la varsta adolescentei si sa nu stiu cum sa procedez in anumite situatii, Acum consider ca e prea tarziu sa mai schimbe ei ceva, si eu nu pot sa schimb mentalitatea altora.



#6
gabidaniela

gabidaniela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 659 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 12:58

dar tie, ce iti place la tine? ai putea enumera aici?



#7
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 13:05

dar tie, ce iti place la tine? ai putea enumera aici?

 Faptul ca sunt foare incapatanata, ambitioasa si cred ca sunt un parinte bun.



#8
gabidaniela

gabidaniela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 659 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 13:15

E bine ca esti constienta de ele. Ce crezi ca iti mai lipseste ca sa te placa ceilalti? (intreb serios si astept si raspuns). 



#9
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 13:25

Cei apropiati imi spun iza. Si nu nu trebuiau sa ma protejeze cel putin nu excesiv nu in felul in care au facut-o..eu as fii procedat altfel, preferam sa ma fii lasat si sa ma fii tratat ca pe fratii mei sa stiu dinainte ca va fii greu, nu sa ajung la varsta adolescentei si sa nu stiu cum sa procedez in anumite situatii, Acum consider ca e prea tarziu sa mai schimbe ei ceva, si eu nu pot sa schimb mentalitatea altora.

Asa - atunci ai grija sa nu procedezi la fel cu fiica ta. Apropos cum o cheama?



#10
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 31 iulie 2013 - 13:27

Cam cate persoane crezi ca exista acum in Romania (ca sa ne rezumam doar la Romania) care sa aiba o istorie ca a ta si care acum sa poata sa scrie despre ei/ele? Multe, putine?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -