Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 88

fiv medlife albu

264 raspunsuri la acest subiect

#31
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 01 august 2013 - 10:27

GNC prenatal 2/zi si acid folic la 2 zile pus injecțiile de baza clexane1/ zi [smulgpar]

fetelor ar trebui sa avem ceva simptome? la capitolul asta eu stau destul de bine nu găsesc nimic deosebit [alcool]  dar stresul tot este [fri]



#32
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 01 august 2013 - 10:36

Neatza dragi fete :)
Crystyne :*

Fetelor stati cuminti in banca voastra pt ca testul pipi nu se pozitiveaza decat începând cel mai devreme cu ziua 14 de la conceptie( punctie) sau mai bine zis cel maj devreme cu prima zi de întârziere a menstruatiei.
Stiu , e greu, been there, done that, asa ca mai rabdati un picut.
Semne??? Hmm nu prea găsiți nimic concludent.
Plictiseala mare, o carte in parc la aer curat :)
Pupici si multa răbdare si multa bafta :)

#33
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 01 august 2013 - 10:43

Hello fetele !Am ajuns f tirziua aseara  si nu am mai avut timp sa intru sa va povestesc

In primul rind vreau sa va spun ca am cunoscut-o pe cumintica ,este o femeie superba si are o burtica la fel de frumoasa ca si ea ,am pus mina pe burtica ei ,sunt sigura ca-mi va purta noroc.Te pup draga mea mea si multumesc inca o data pt tot! [floare3] [flo] [floare3] [floare3]

Acum sa va povestesc patania mea cu histero :am ajuns la clinica la 11:20 ,la 12:30 ar fi trebuit sa fie inteventia ,dar iata ca era ora 3 si eu nu intrasem .Pt inceput au incercat sa ma faca sa renunt la anestezia generala ,dar nu au avut cu cine vb [:)] ,in cele din urma vine dupa mine ca ma asteapta dr ,intru in sala  ma pregateste schimb 2-3 vb cu doctorasul nostru ,el isi ocupa locul ,si asteptam sa vina anestezistul ,asteptam ..........nimic ,vine o asistenta si ii spune ca mai dureaza 10 min ca sunt ocupati toti ,dr se strimba putin dar ii spune ca asteptam .Cred ca am stat 15 min in pozitia care o stiti cu toatele dr mi-o putea admira in toata splendoarea ei [fri] ............ma inrosisem toata ......ma rugam sa se ridice dupa scaun .As mai fi vrut sa-l mai intreb una alta dar nu am mai indraznit [:I] [:I] .In cele din urma il aud pe d-nul dr ca ma intreaba :NU VRETI SA INCERCAM CU ANESTEZIE LOCALA ????raspunsul meu a fost bineinteles :NUUUU ,MI-E FRICCAAAA!Am mai asteptat putin si in cele din urma a venit anestezistul si gata am trecut in lumea viselor.Rezultatul histeroscopiei a fost ca am avut o ceva sinechi ca le-a curatat ,deci totul este ok mergem inainte cu schema ,pe 9 am prima monitorizare!



#34
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 01 august 2013 - 10:53

angelica foarte bine ca ai locul curat si așteaptă puiuti, adeavarata patanie ai mai avut, bine ca totul sa rezolvat in final, acum cum te simți?

[flo] [pup]



#35
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 01 august 2013 - 11:03

Ma simt ff bine ,nu mi-a fost rau dupa anestezie,burta nu ma durut deloc,am singerat putin ieri azi vad ca nu mai singerez ,sunt fff ok  neasteptat de bine [pk] [:)]


Editat de angelica28, 01 august 2013 - 13:56 .


#36
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 01 august 2013 - 14:16

buna fete d'albe!

 

Pety, felicitari pentru fetita [:)] . Tinem pumnii stransi sa fie cuminte in continuare si sa stea la mami in burtica pana la termen.

 

Angelica, ma bucur ca etsi bine. acum tinem pumnii pentru un beta mare!

 

fetele care sunt in minunata perioada de asteptare - rabdare multa! stiu ca e simplu sa spunem ca trebuie sa aveti rabdare, dar toate am trecut prin asta...si stim cum e. [:)]

 

eu va urmaresc in fiecare zi, doar ca nu am noutati.

astazi am reusit in sf sa ajungem la dr pentru discutia aceea de dupa FIV-ul nereusim. a avut rabdare cu noi si ne-a explicat totul in detaliu. Nu ne-a spus in schimb nimic la ce nu ne asteptam. exista ceva sanse mici si pe cale naturala, dar recomandarea lui este cel mai devreme in octombrie, FIV+ICSI, si in perioada in care este Terry aici.  Sotul meu nu este inca pregatit pentru o noua incercare, asa ca deocamdata ne bucuram de vara, concediu in septembrie, si vedem noi cand ne hotaram pentru etapa urmatoare.

 

va pup pe toate!

[flo2]  [flo2]  [flo2]



#37
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 01 august 2013 - 14:19

Terry vine in fiecare luna nu? Are aceeasi perioada mereu? As fi vrut ca in octombrie sa-l nimeresc pe dansul in saptamana 28.10.-31.10. pentru fiv.



#38
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 01 august 2013 - 14:20

Angi, bine ca ai scapat si de asta. Intr-adevar, enervanta asteptarea cand esti in pozitia cu pricina si el sta pe scaun... am patit-o si eu la ET... Parca se lungeau minutele si ma facusem si eu rosie ca racul  [:I]



#39
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 01 august 2013 - 14:24

Fetelor l-am intrebat pe dr Albu cind este Terry in tara si mi-a zis ca vine pe 24 august si sta pina pe 4 septembrie(daca am retinut eu bine ???)


Editat de angelica28, 01 august 2013 - 14:25 .


#40
alinutza12

alinutza12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 01 august 2013 - 14:32

hello fete dragi

Pety felicitari pentru printesica [pup] ,

Angelica da ai idee prima monitorizare pe 9 o avem cu Albu sau cu Stan ? stiu ca avem si cu Stan dar nu stiu cand?





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -