Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***461***

prietenie ghiocei mamici copilasi

84 raspunsuri la acest subiect

#71
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 03 decembrie 2013 - 11:50

http://comunitate.de...raciun-concurs/

 

stiu ca nu intra nimeni aici, dar daca totusi intra ...avem o scrisorica la concurs, poate ne dati un vot.

si puteti sa trimiteti si voi scrisorile ghioceilor.



#72
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 24 decembrie 2013 - 09:00

Sarbatori Fericite!!!

sper sa va aduca Mosul tot ceea ce va doriti, atat voua cat si piticilor!



#73
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:20

La multi ani! Un 2014 dupa pofta si inima fiecaruia.



#74
Ela78

Ela78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 875 mesaje

Postat 09 februarie 2014 - 12:51

Doar 3 pagini intr-o jumatate de an?!?  Si doar 3 fete...

 

Si noi am fost acasa de Craciun, revelion, o peroada foarte agitata (am cumparat apartamentul cu 3 cam. al fratelui meu si l-am vandut pe al meu cu 2 cam. unui prieten, vizite pe la rude/prieteni in fiecare seara, Craciunul in familie, de revelion am fost in Piata Constitutiei cu picii), insa furmoasa. Mai venim de Pasti cu avionul, caci e foarte obositor sa conduci 24 ore dintr-un foc.

 

Acum sintem in spital, Ianis a facut un abbes cu puroi la amigdale in gat, din fericire n-am fost operati, insa inca nu ne da drumul acasa, stam de o saptamana;( si mai avem.

 

Bine macar ca sint doar eu Ianis intr-o camera, avem TV, laptop, muzica, carti, jucarii, desene pe pereti, astfel incat sa nu te plictisesti. A!, si ce mi-a placut mie deosebit de mult, ca nu trebuie sa vii cu mancarea de acasa, panasamente, medicamente, lenjerie de pat.. Plateste totusi casa de asigurari.  

 

In general acum e o perioada mai bolnavicioasa, eu am fost racita, sotul, la servici unul da, unul ba, Keutu a luat si el antibiotic saptamana asta...

 

In fine, sper sa ne facem repede bine si sa mergem acasa!

 

Pupam fetele

Ela, mami de Ianis



#75
Kea

Kea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.920 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 11:47

Ela, inca nu stiti cand va externati? Vezi ca induci fetele in eroare, se intelege ca si laptopul ti-l pun la dispozitie tot aia de la spital, nu ca vii cu el in bocceluta, [:)] Ati facut din nou rocada, e sotul acum cu copilul in spital? Pupam Ianisul simpatic! [pup]

 

Keutu e bine acum. Intai bronsita, apoi reactie la antibiotic, Trei zile n-a mancat nimic, nici sa-l hidratez nu puteam, ca s-a prins ca vomita si de la apa. A slabit mai mult de 1kg, dar acum, ca au trecut vreo 3-4 zile de atunci, mananca continuu- Nu de toate, tot ce stie el, dar continuu.

 

Ieri am vazut ghiocei. Le-am spus poezia cu "ghiocel plapanda floare..." si Keutu m-a intrebat cand o sa ninga. Speram ca iarna viitoare! [:(]

 

Incepe vreun ghiocel, anul asta, clasa pregatitoare?

 

Cred ca trebuie sa inchei, a venit cel mic peste mine. V-am mai spus, de pe tableta eu nu pot scrie de forum si calculatorul il deschid rar, mai mult noaptea cand listez diverse materiale pentru copil.Dar daca ar face mai multa lume "efortul" sa treaca pe aici sa mai scrie, poate m-as mobiliza si eu, Ca asa, de una singura, vorbesc si pe celalt grup de ghiocei.

 

Fetele care aveti carnet, inainte de a-l lua, va vedeati conducand? Eu nu ma prea vad si nu stiu daca sa ma agit (chiar presupune efort, va spun altadata de ce) sau ba. 



#76
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 13:07

Mare mi_a fost mirarea sa mai vad cateva mesaje pe forumul ghioceilor, imi pare rau ca s_a destramat dupa atatia ani de confidentze, eu activez pe grupul bobeilor nataliei desi nu e asa cum a fost acesta cu ani in urma...

Noi suntem sanatosi, nu am avut prbl.cu ei, le dau in continuare colostrum cu probiotice sau first defense, le procur eu personal din sua si mai aduc si la alte fete pt.ca sunt mai ieftine, dezavantajul e ca dureaza cam 3 sapt.pana ajug dar aduc mai multe sa fie pe stoc...
Eu am avut o cadere de ca.acum o sapt.si am chemat salvarea pt.ca nu aveam cu ci e lasa copii, dupa administrarea injectiei cu ca.in vena mi_am revenit in 3-4 ore, asa ca am continuat pana ieri.
Sotul a terminat cu examenele, a ajus azi dimi.acasa si e tareeee bine, copii stau numai pe capul lui, il iibesc f.tare, incerc sa nu ma gandesc la ziua cand o sa plece iar. Natalia e topita dupa el, se vede ca fetele au o afinitate fata de tata...
Ela- daca nu ati fi cu tratament ati crede ca sunteti la hotel, in vacanta, alta viata fata de ro. Daca v-ati cumparat apart.inseamna ca aveti de gand sa reveniti in ro.?

#77
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 13:10

Kea, eu luasem carnet de un an si nu mai condusesem pana cand am cumpart masina si eram insarcinata in 8 luni, ptiu, am avut emotii e-am crezutca nasc dar usor, usor m-am invatat. La inceput conduceam jumai dimi.sau in week-end cand nu era trafic... bafta, o sa fie bine....

#78
Kea

Kea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.920 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 22:31

/Incerc sa vad daca au remediat problema si daca pot posta.
Ramo, dar pana cand va ganditi sa mergeti in ritmul asta? Imi inchipui ca-i tare greu pentru amandoi.

#79
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 16 februarie 2014 - 21:49

Kea, draga mea... cred ca o sa fie multi ani de aici, asta e serviciul :(, asta e, nu toti avem in viata de toate, important e sa fim sanatosi iar revenderile sa fie la fel de frumoase ca pana acum, decat sa fim ca altii zi de zi cu certuri si plictiseli , mai bine mai rar si vesnic indragostiti

 

Pt. ca sotul termina anul acesta faculatatea, spera sa gaseasca post undeva in Europa si atunci ne vom vizita mai des, cruaziere la el sau sa ne mutam aproape de locul lui de munca (colegi de-ai lui si-au gasit pe iahturi iar fam.s-a mutat in orasul unde vasul acosteaza des).

 

Nu stiu, timpul le va rezolva pe toate ...



#80
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 02 martie 2014 - 13:20

Pentru ca a sosit sezonul ghioceilor, am intrat sa va urez primavara frumoasa si bun inceput in toate.

 

Pe de alta parte, urez multa sanatate, viata usoara si plina de bucurii ghioceilor nostri. Am vazut poze deja pe FB, de la petreceri. 

 

Noi am ratat petrecerea de 5 ani, caci exact pe 1, cand aveam stabilit totul, a facut febra Rares si a bolit toata ziua. Si eu la fel. Acum e mai bine dar nu gripa nu a trecut.





Etichetat si cu prietenie, ghiocei, mamici, copilasi

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -