Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***461***

prietenie ghiocei mamici copilasi

84 raspunsuri la acest subiect

#61
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 16:48

Ela... copiii astia vesnic nemultumiti si cu criterii uluitoare!



#62
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 16:22

Pup fetele. [flo2]

Noi am fost vreo 2 zile la Caciulata sa ne balacim prin apitele termale. A fost frumos, nu eram decat noi 3 si vreo cateva babe [:-)))] [:-)))] [:-)))] . Dar s-au bucurat de mutzu, le-a distrat, le-a stropit, le-a explicat pe unde iese apa calda, apa rece... Cand ieseai din bazin nu mai era asa distractiv, dar erau cativa metri pana la hotel si fugeam repede-repede.

Hotelul foarte frumos, din pacate la curatenie stateau ei mai prost, dar am supravietuit 3 zile.... pana la urma pentru bazin ne-am dus.

M-am bucurat sa gasesc 2-3 mesaje pe aici [pk] .

pupici



#63
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 16:37

Cat de tare e Ianis [:-)))] [:-)))] [:-)))]



#64
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 14:43

salutare!

tot liniste la noi in casuta...ba chiar pustiu.

noi suntem bine.

saptamana asta l-am sarbatorit pe tati, dar in familie doar noi trei. duminica il sarbatorim la tara cu prieteni si rude.

crina e incantata de engleza si in fiecare zi primeste stimulent. defapt cred ca primesc toti [:D]

 

week-end minunat! [pup]



#65
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 16:03

anul trecut pe vremea asta faceam deja liste, ce cumparam copiilor, ce ne dorim de craciun...

roro tragea la sorti mosul secret...



#66
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 16:11

pupici

pai se cam apropie sarbatorile, nu? Eu habar nu am ce sa-i iau lui mutzu, probabil ceva personaje de desene, ca astea sunt favoritele acum (si nici nu ocupa mult loc in casa :-)))). Nu de alta, dar nu mai am loc sa pun nicio jucarie, deja am dat din ele cu sacosa... si tot mai am enorm de multe. Tot fac curatenie in ele si le tot impart... si parca nu se mai termina. De fapt nu se termina ca tot primeste in continuare.... si parca jucariile astea sunt din ce in ce mai mari [alcool] .

I=am luat de ziua lui corabiile si personajele din "jake si piratii" pe care le adoooooora. Mare succes au avut. I le-am comandat pe amazon ca la noi sunt nesimtite rau preturile.

Sper ca e toata lumea bine, va pupacesc si eu inca sunt prin zona (zilnic e deschisa pagina... dar nu am ce sa citesc).

Noroc cu Silvie care mai salveaza situatia [flo2] [flo2]



#67
Gina2013

Gina2013
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 15:12

Va pup fetelor!

Imi incerc norocul, sa vad daca ma pricep intai sa postez pe forumul asta nou. Noi suntem bine, sanatosi. Asteptam prima zapada (cred ca cea de anul acesta e cea mai asteptata de pana acum!) si, evident, Sarbatorile.

 

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui



#68
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 16:23

hello!

si noi asteptam zapada si pe Mos Craciun. [:)]

crina are o lista lunga cu dorinte. multe nici nu stiu ce sunt, trebuie sa le caut pe net...ca sa il informez pe mos.

 

la discutii generale e un subiect dedicat copiilor mai putin norocosi, la care mosul nu vine niciodata. daca aveti cum sa ii ajutati nu ezitati sa luati legatura cu fetele care se ocupa de campanie.

 

diana, gina [flo2]  [flo2] pentru ca nu ma lasati sa sed singura in casuta ghioceilor [:-)))]

 

pupici mii voua tuturor si piticilor!



#69
Gina2013

Gina2013
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 17:32

Hai ca vad ca a mers relativ usor. Nu mi-am mai batut capul sa-mi transfer contul, id-ul, parola si toate celelalte de pe vechiul forum... caci mi s-a parut complicat.

 

Eu am avut un an agitat, o vara tensionata si o toamna in care sper ca am rezolvat problema de sanatate. Nu stiu daca va mai amintiti, anul trecut in decembrie am facut o histeroscopie si un chiuretaj biopsic in urma carora mi-a fost pus diagnosticul de hiperplazie de endometru gradul 1 (10% nefericite sanse de a evolua in cancer). 

 

Tot anul acesta am schimbat tot felul de medici in ideea de a investiga si rezolva problema. Endometrul nu mi-a mai facut probleme, insa, am tot avut cicluri menstruale care ajunsesera in vara la 37 de zile durata! Da, stiu! Enorm. Anemie severa, internare la Elias cu transfuzii de sange, hemoglobina aproape de colaps... Tot felul de prostii de genul asta m-au tinut pe mine ocupata si in imposibilitatea de a ma concentra pe orice altceva. A, si o tumora - slava Domnului beningna - pe glanda suprarenala dreapta.

 

Acum am trei saptamani de la o alta histeroscopie prin care mi-a fost inlaturat un fibrom (cauza sangerarilor prelungite, deci si cauza anemiei). Mai am de mers pe la medici, dar, teoretic sunt bine. Practic... nu ma mai tin de pereti cand merg. Tonusul s-a schimbat in bine. Cam atat despre mine.

 

Calin a avut o vacanta lunga, frumoasa. Mergem la aceeasi gradinita de stat, super OK. Chiar ne-am intalnit cu Ioana si Ana... Ana care merge la o gradinita vecina cu a noastra... Ne-am plimbat prin Paris, pe la Disneyland. Am fost in Thassos, in vacanta de vara... Ne pregatim sa mergem o saptamana, de Craciun la Vatra Dornei, intr-o pensiune si o vacanta pe care o sper de vis!!

 

Nu am mai avut timp si nici energia necesara pentru forum. Si imi pare tare rau ca el se "dezintegreaza". Cel putin clubul nostru. Dar, deh. Am fost impreuna aproape 5 ani. Sau chiar mai mult. Probabil ca "nucleul" s-a mutat pe Facebook, asa ma gandesc, caci nu mai stiu nimic de fetele celelalte. Chiar nimic. 

 

Dar eu promit sa mai intru aici din cand in cand si sa vad ce mai faceti. 

 

Multi, multi pupici!

 

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui 



#70
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 14:27

gina, ma bucur ca problemele tale de sanatate s-au ameliorat. ai incredere ca totul va fi bine in final. [flo2] 

cat despre vacanta de craciun, sper sa fie una magica si sa iti abata gandurile de la problemele de sanatate.

 

noi nu mergem in vacanta dar sper sa ne odihnim caci am avut un an foarte greu. e primul an, de multa vreme,in care nu am avut concediu.

am mers doar un week-end la mare si in rest am muncit aproape zi de zi amandoi. si crina a mers la gradi si in vacanta de vara, doar vreo trei saptamani a stat acasa cu bunicile.





Etichetat si cu prietenie, ghiocei, mamici, copilasi

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -