Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***461***

prietenie ghiocei mamici copilasi

84 raspunsuri la acest subiect

#21
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 09 august 2013 - 12:08

http://comunitate.de...iew/828/page/12

 

 

daca aveti vreme, votati-o pe crina - pe role, la mare, cu camera video- unde va place. si vedeti ca mai sunt si alte fotografii frumoase si de asemenea timp sa va inscrieti piticii in acest concurs.

 

pupici!



#22
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 09 august 2013 - 16:25

Silvia, dar cum se voteaza?



#23
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 09 august 2013 - 16:38

Silvia am votat...dar la prima  n-am stiut cum se procedeaza si am votat-o cu mai putin [:I]

Floric  se apasa pe stelute...pe ultima daca vrei sa votezi cu 5 stele ;pe a 4 daca vrei sa-i dai 4 stele...desi cred ca ai reusit pana acum.

  [asia] Multumesc pentru gandurile bune!!!



#24
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 09 august 2013 - 21:15

Multumesc, Dodo! Intr-adevar votasem doar la prima ca eu am tot apasat pe stelute dar daca nu scria nicaieri ca am votat eu insistam.



#25
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 11 august 2013 - 14:41

Eu nu stiu ce sa zic, ori sunt tampita, ori n-am vazut bine: am votat 2 poze cu 5 stele (adica am dat click pe ultima steluta) dar mi s-a parut ca rezultatul final era mai mic decat initial...cum verific daca am apasat bine? Nimic nu inteleg, sa-mi ziceti daca mi-a aparut votul corect ca mi-e si frica sa mai clickai pe alte poze:((



#26
claudela

claudela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.149 mesaje

Postat 12 august 2013 - 11:04

Am ajuns deja la capitolul ... in floarea copilariei...Doamne, cat de repede a trecut timpul!Sa fie vreo 2 anisori de cand nu am mai intrat pe forum...

Si m-am bucurat din tot sufletul sa ma regasesc in listuta voastra si ghiocelul meu frumos...Ana-Miruna.

Va pup pe toate si va imbratisez cu mare drag! [grup]



#27
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 12 august 2013 - 19:21

Bine ca inca mai vin fete pe la noi.

 

Ilinca, da, se voteaza. Asa am patit si eu prima data cand am votat de aceea eram nedumerita si am intrebat procedura.

 

Noua "pasiune" a copilului din dotare...sa invete limba germana. Din propria initiativa, mi-a cerut "sa invatam limba germana". Stie ca are in calculator un joc cu cuvinte in limba germana printre care se regasesc si denumirea mijloacelor de trasnport (il pasioneaza tot de inseamna auto).

 

Am zis ca nu-i adevarat. Sper sa il tina mult.



#28
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 13 august 2013 - 10:14

salutare!

 

fetelor, va multumesc pentru voturi. intr-adevar e cam ciudat sistemul de vot, dar si cel de inscriere in concurs...m-am prins cam greu cum se incarca pozele.

 

floric, si crina are perioade cand vrea sa invete "engheza". apoi cand am fost eu plecata la paris i-am adus o carte cu aristocratele (cadou de la roro [flo2] ) in franceza. o vreme tot cerea sa i-o citim si intreba diverse cuvinte ce inseamna, cum se pronunta.

 

claudela, avem destul loc in club. cand ai timp mai intra la povesti. [floare3]

 

in alta ordine de idei: de maine si pana duminica avem la Tulcea zilele municipiului si o serie de evenimente conexe> festivaluri, targuri de carte/atizatant/produse traditionate etc, concerte/spectacole, lansari de carte ....

maine e si ultima zi de munca, apoi intru in concediu URA!!!!



#29
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 16 august 2013 - 13:12

Am finalizat cu succes Clubul de Vacanta. Aseara a fost o petrecere pe cinste. Copiii s-au distrat, au cantat care cum s-a priceput mai bine, de fapt, fiecare copil a facut ce i-a trecut prin cap (asa in limite sa nu se raneasca sau ssa deranjeze prea mult pe ceilalti). Dar a fost minunat.

 

Am incercat si marea cu degetul. Sau mai bine zis bazinul de inot cu Rares.  am zis ca daca de luni nu mai are un program stabilit sa il inscriu la inot, o luna, pana incepe gradinita (De care ii e taaaare dor). Vorbesc in stanga, dreapta, ma intereseaz, ce si cum, si merg miercuri la Liceul Sportiv unde "cica curge lapte si miere". Dar conform proverbului la marul laudat sa nu te duci cu sacul...am plecat t-o-t-a-l de-za-ma-gi-ta.

 

la d-na antrenor care mi-a fost recomandata (caci face cursuri de inot la o gradi din Galati si are mult tact pedag cu copiii mici) erau .... 32 de copii (am innumarat eu la un moment dat dar sigur erau mai multi) in grupa. Am zis ca nu e adevarat!!!! Fizic, nu ai cum sa ii cuprinzi pe toti cu privirea si sa te ocupi de ei intr-o ora. Si ba mai mult..nu a facut nici un copil din grupa ei dus inainte de intrarea in bazin, nu a facut incalzirea, si cred ca ar mai de spus in sens negativ dar ma opresc pt ca nu il mai duc si nu are rost sa ma enervez. Si uite asa, desi avem renumit liceu sportiv cu multe performante si bla-bla-uri nu putem sa ne bucuram de el din cauza profesorilor. Probabil ca sunt eu prea pretentioasa si poate nu vad ce trebuie dar...renunt.

 

Pt mine ramane o intrebare...de ce la ceilalti 2 profesori (care activau in acelasi timp) erau putini copii, la unul 9 si la cealalt 10. As putea sa imi raspund doar pt unul la care veci as zice ca nu imi duc copilul. cand am vazut ditamai batul in mana pe post de sprijin pt copiii aflati in apa, am zis ....pas. Adica instructorul statea pe marginea bazinului si cu un dispozitiv (o teava zdravana) in mana si se plimba prin drptul copiilor aflati in apa ori la nevoie daca copilul obosea ii dadea batul sa se prinda. Dar doar daca considera instructorulc a a obosit copilul ii dadea batul. Ei, in fine...o metoda hitlerista de a invata si "stimula" la inot copilul. Cica este o metoda care da roade imediat si se practica din vechi timpuri. Adica, inclusiv cumnatul meu (fost campion national la inot pe vremea lui in liceu) tot asa a invatat sa inoate.

 

Prin urmare, am fost tare dezamagita. La profesoara cu tact sunt exagerat de multi copiii, iar la profesorii cu copii putini ... nu imi place metoda. Mai ramane sa studiez, poate gasesc totusi vreun antrenor normal si actualizat in metode.



#30
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 16 august 2013 - 14:05

...la noi pe langa zile de nastere..care cu o singura exceptie ,care a fost la Mc donald's..restul au fost la Hanul piratilor...care are loc de joaca in aer liber..zbenguiala si joaca cu colegii [pk]

 

...am facut teme...multe dar fara sa le terminae..nici nu cred ca o sa le termine...asta ar insemna sa nu-i permit in afara de terapii sa faca nimic..

 

..luni va incepe concursul "Navo-Pontica" si vor dansa in deschidere...deci acum sunt in repetitii

 

...si in afara de aceste repetitii,la Casa de cultura de aici se organizeaza activitati creativ -recreative pentru copii speciali...Ne-am inscris primii-aici dovada si va tine pana la inceperea scolii..Per total pana acum sunt multumita de vacanta lor...desi se putea si mai bine  [:)]

 

Felicitari pentru activitatile lui Rares [flo2]


Editat de Dodo-pui, 16 august 2013 - 14:10 .




Etichetat si cu prietenie, ghiocei, mamici, copilasi

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Carti de citit in sarcina

    kiki_2024
    - Astăzi, 13:14

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -