Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***461***

prietenie ghiocei mamici copilasi

84 raspunsuri la acest subiect

#11
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 01 august 2013 - 09:08

bine v-am gasit la capitol nou!

 

dodo, multumim ca ti-ai gasit vreme sa ne muti [flo2] 

 

ma bucur ca toate aveti activitati de vara, cu plimbari si relaxare. urmeaza si la mine trei zile de vacanta asa ca sunt foarte fericita.

pana atunci insa mai am azi o gramada de treaba la munca...

pupici tuturor!



#12
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 02 august 2013 - 06:33

[hia]  tufete,

 

va astept si azi la o   [cit]

 

eu mi-am luat o pauza de la imbracat papusile fi-mii desi ea nu-i deacord  [:D]

Cu sanatatea  eu si D mai rau ...copii sunt ok...

 

[pup] all

Miniaturi atasate

  • SAM_6210.JPG

Editat de Dodo-pui, 02 august 2013 - 06:34 .


#13
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 02 august 2013 - 09:24

Dodo, ce-ati patit cu sanatatea?

 

Noi ne pregatim de vacanta si... de diversificare. Pana acum nu ne place decat sucul de morcov... Greu! [help]



#14
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 02 august 2013 - 09:35

Vacanta placuta Mada!

 

Difersivicarea la mine a "mers" greu tare la Bogdi...imi amintesc ca-i spuneam sotului caci daca nu as fi stiu ca trebuie facu l-as fi lasat pe lapte asa ma "supara" ca nu accepta aproape nimic nou

 

al meu are probleme grave cu dantura...stiu ca trebuie sa ajunga la medic...dar ia salariu pe 13 ...la mine sunt multe (uter fibromatos ,ochii au inceput sa-mi faca figuri-sa nu prea mai vad cu ochelarii-sunt mioapa,de ceva timp tensiunea mea oscilanta este insotita de ceva palpitatii aparute din senin care-mi taie respiratia-si cum apar asa dispar-multe nici lui D nu i le-am zis)



#15
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 02 august 2013 - 17:16

Yuhuuuuuuuu! Apare primul dintzishor!!!

 

Dodo, sanatate multa! Palpitatii mai am si eu... dar cred ca mai mult de la cap, ca apar mai multe cand sunt stressata/suparata.

 

Victor e galactofil si galactofag, nici nu vrea sa auda de altceva...



#16
anca_nicolae

anca_nicolae

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.660 mesaje

Postat 02 august 2013 - 19:12

Buna in casa noua!!!!

 

Dodo, multu pt capitol nou, mutare, tot... azi am resit sa intru pe forum, am uitat de poza, tu-o trimit eu pe mail

 

Mada, iti uram diverisifcare usoara... e bun si morcovul :)

 

Novus, esti mortala cat de PROMPTA ai fost in gandire si raspuns privind serbarea de la gradi lui Ian, te si vad ridicandu-te si actionand, foarte tare te-ai surprins :*

 

Gianina, ooo, da, eu te stiu la volan... sigur ca ASA iti sta tie bine, cu o mana pe ruj, cu o mana pe volan, cu o mana pe radio alegand post, si da, cu alta mana pe schimbatorul de viteze! Ce este??? au iesit 4 maini? Pai da, nu atatea au mamele blonde suave si cu ochii blue?

 

Si ce am remarcat... pe sentimentala anamaria, ne-a atins usor pe umar, si ne-a zis "ce frumoasa a fost serbarea, am plans tot timpul...", e o formulare haioasa si in acelasi timp sentimentala. Dar tot as vrea sa mai vina ea aici, mai multisor... sa ne scrie, de exemplu, cum, privind ea pe geamul masinii, si-a amintit de cine stie ce vara...

 

Si pt ca Gianina spunea de mine si de "linistea prea linistita" a mea... pe de o parte, am avut, intr-adevar, si perioade sterse [nu zic proaste, pt ca proaste inseamna cu probleme grave cum are prietena Silviei...]. Dar acum am o perioada draguta... am intalnit [de fapt, mi-a fost scos in cale, in drum] un baiat tare interesant... Zic baiat pt ca are, banuiesc, vreo 26-27 de ani :d. Insa e f matur [mult, mult, mult mai matur decat daddy, el tot 27 de ani avea pe atunci...]. Si, pe langa maturitate, e un fel de corector al fiintei mele, un stimulent in evolutia mea interioara. Are un fel EXTREM de simpatic, cald si in acelasi timp dominator de a-mi descrie chestii din firea mea [chestii negative, of course :))))] si de a le transforma in TODO list... E suficient sa-mi zica: Anca!!!!, pe un anume ton sigur pe el, dar privire calda, incat eu imediat zambesc si imi amintesc ca iata, am sansa sa reactionez/gandesc ALTFEL decat pana acum, si deci, sa evoluez, pe plan uman/relational. In unele chestii, el are 42 si eu 26 :) E greu de crezut ca isi pune problema sa ramanem o viata impreuna, dar nu-mi pasa, pt mine, EFECTUL lui in fiinta mea, in ACEST prezent, este f mult deja.

 

Chiar sunt curioasa daca omul meu arab va simti aceasta noutate din gandurile si preocuparile mele, pentru ca el mereu zice ca imi da voie sa am amanti pt sex, daaar nu imi da voie sa iubesc pe altcineva. El, omul arab, a fost primul om care a reusit sa-l dea jos pe daddy de pe piedestalul din sufletul meu, si va ramane mereu un om care ma fascineaza si pt care ma simt norocoasa ca l-am intalnit si e in jurul meu. Doar ca, asa cum imi amintesc eu, scriam: "aproape iubesc". Si el, omul meu arab, asa a ramas, in sufletul meu: aproape iubitul meu. I-a lipsit f putin sa imi cucereasca sufletul meu cu totul, f putin. Totusi, si azi, cand il privesc, sunt bucuroasa si DOAR pe el il privesc, ma captiveaza. Insa, nu a reusit sa ma domine [ori doar voi stiti, eu doar asa iubesc total, sa ma trezesc dominata...].

 

Si apare acest baiat care, psihologic cred, ma domina. Nu ridica vocea, nu ma cearta, oo, nuu. Doar imi spune: uite Anca, tu esti femeia ideala pt mine, daaar, ia fi tu atenta, la faza asta tu ai gandit asa... nu e bine, ci uite asa trebuia sa gandesti, si nu ai mai fi fost ingrijorata inutil, sau, la faza ailalta, ai gandit prea mult..., sau, daca m-am apucat sa iti repar masina, tu doar trebuie sa ai incredere si sa fi prin preajma, dar FARA sa te muncesti si tu pe sub masina, asta e treaba mea, iar tu trebuie sa inveti sa ai incredere in oameni, esti invatata cam austera in sinea ta... sau, daca nu te-am sunat in clipa in care te gandeai tu, asta nu inseamna ca gata, eu am fugit in celalalt capat al pamantului, nu, asta inseamna doar ca trebuie sa nu ne grabim, pentru ca avem timp sa le facem pe toate, tu esti o fire mai exaltata, mai exagerata in toate, si nu e bine pe termen lung... facem asa? te faci cuminte? Si eu, suava... zic: daa, o sa incerc...

 

Si incep, pas-pas, sa aplic, si imi fac foarte bine ajustarile astea. Cand mai uit, el doar ma priveste si zice: Ancaaaa!

 

Wk placut, fete frumu si cucuiete!

 

pup



#17
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 03 august 2013 - 10:11

Mada eu nu le stiu/descoperit  motivul pentru care apar.Mi s-a intamplat si cand ma relaxam(crosetam) ..poate doar fondul genetic.De la cap am altele   [:)] ...vor trece ele cumva

 

Anca cand poti

 

Un wk placut tuturor...azi a vrut Isabella gogosi prin urmare le am la dospit acum

 

[cit]  tuturor



#18
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 05 august 2013 - 21:27

Dodo, incearca doar sa te mai si relaxezi din cand in cand, macar cand dormi. Stiu ca nu ai nici cum vreme nici de dormit (somn din ala...lemn) nici de relaxat dat ia pt tine 5 minute ca nu cred ca o sa cada casa. Si daca o fi sa cada, stiu ca ai puterea sa o ridici pana seara la fel.

 

Actiunea Cercetasii ia amploare. Saptamana aceasta au de confectionat costume din povcesti din materiale reciclabile. Ei, Rares a ales sa fie pitic (Rusinosul). Nu stiu de unde i-a venit sa fie Rusinosul. Chiar nu stiu...



#19
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 06 august 2013 - 15:21

dodo, multa sanatate! [flo2]

 

anca, ma bucur ca ai aparut. mi-au lipsit povestile tale. asadar, chiar daca ai tacut si stateai retrasa ai "crosetat" ceva [:)]

 

floric, v-am admirat pe fb [flo2] super activitatile de la biblioteca voastra.

 

mada, bafta cu diversificarea! la Crina a mers greu, deabia in iarna a inceput sa accepte mai multe...

 

am fost la jupiter trei zile. au trecut extrem de repede din pacate. statiunea f frumoasa. hotelul la care am stat f urat.

la sfarsitul lunii, sa inceputul lui septembrie mai merg odata la dr deci mai vedem odata marea anul asta.

 

pupici!



#20
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 09 august 2013 - 12:04

http://comunitate.de...iew/828/page/12





Etichetat si cu prietenie, ghiocei, mamici, copilasi

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -