Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA Juniori de Iulie-August 2004 (114)


782 raspunsuri la acest subiect

#741
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 13:24

Multumim Rox [il]

 

Am vazut pozele, frumosi de tot copiii [bis]



#742
kim222

kim222

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.381 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 22:34

uf nu mai am timp de nimic:(..sitit vreo metoda de a renunta la telefon..nu mai suport sa sune in continuu si in permamenta cineva sa vrea ceva:(

mai mai 3 zile si revine al nostru calator acasa! s-a votat...mai pleaca de 2 ori ..si gata ramane cu noi ca asta nu e viata!

Luca a supravietuit nu bine f bine primului cantonament din viata lui..a venit cu toate lucrurile acasa:0..hainele murdare in pungi (asa cum fusese instruit)..dar cu o laringinta cam uratica..pt car eieri nu a fost la scoala si azi am fost chemat sa iau copilul mai repede de la scolita...cred ca dna nu suporat tusea :)))...o facea sific cu zicea Luca:)..Cantonamentul a fost cu ocazia Cupei Fun Sports editia..nu stiu care la Brasov.Asa ca a veniti acasa mandru de medalia lui...clubul s-a clasat pe locul II(la numai un cos diferenta :(((...motiv pt care au ragusit si in final s-a lasat cu plans..

 

Culegerea stiu ca este grea...eu v-am spus ca vreau una peste medie...si asta ne-a fost recomandata de o profa, nu invatatoare..

 

Cristal..da,da,,stii de cate ori ma gandeam..macar sa dau copy paste la ceea ce am scris..asa imi voi aduce aminte de cand a avut Luca primul dinte..cand a caztu primul..pt ca eu am inceput de dementa senila...:)))))...nu- mi prea mai aduc aminte ..

 

Liliana cu ceva mai laudati??

Marina cat ramaneti acolo??

Daria lasa ca Giulia este fata desteapta....

Andrea succes!!!

Rox merci! [pup]

 

 

imi pare tare bine ca dupa ..ani..s-au inviorat apele pe aici:)...



#743
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 09:42

Mneatza.

Felicitari lui Luca [bis] si sanatate muuulta !

Si Giul e la scoala, 3 ore, apoi pentru prima data va veni singura acasa si nu vrea, dar nu are de ales. Bunixu` e racit cobza si incapatanat, iar eu am venit la servici pentru siguranta lui fizica si a mea mentala [:-)))]  Doar l am programat la med de familie, asa ca va merge ca vrea ca nu vrea.

E mult mai greu cu batranii decat cu copiii [help]



#744
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 10:38

Kim, noi suntem familia opusa voua cred, la noi toata lumea e de-a plecatului si nimeni nu sufera :). Mihai merge in tabara singur de la 5 ani si de regula nici nu ne suna. maria la fel a fost singura unde s-a nimerit ultima data in Mozambic cu scoala, schimbat 2 avioane, dormit prin Johanesburg, ce mai s-a distrat si simtit super tare. 

Teoretic ar tb sa stam aici 3 ani dar cred ca dupa 2 o sa incep sa ridic vocea sa ma schimbe. Nu imi place deloc atmosfera si locul , cred ca o sa intru intr-o depresie oficiala.



#745
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 13:06

Buna ziua!

Vin si eu la cafeluta. La culegere nu ma bag ca se pune Maria pe plans! [:D]

 

Daria, sanatate la voi, sa treaca repede!

 

Kim, felicitari si sanatate basketbalistului...la anu' vine cu cupa! :)

 

Marina, felicitari si lui Mitzu' pentru calificativ si Mariei pentru pian!!

 

Roxi, Kim, am admirat domnisoara si voinicii! Frumosi!

 

Roxi, zi-ne cum salvam posturile...facem carte si o avem amintire!...[:D]

Cum stati cu pianul!?

 

Noi suntem cu laringite si traheobronsite...una numai cu bioparox (Maria) dar cealalta (pe care doftorul a pus stetoscopul din greseala [:D] ) e pe Unasyn...m-a certat pediatrul ca nu am tratat-o...frateee, pai daca ma iau de fiecare muc al lor nu trece zi fara sa le dau cate un medicament...daca n-are febra le mai tratez si cu indiferenta.

 

Ieri m-a facut doctorul mama inconstienta [batcap] pentru ca nu o operez pe Maria de polipi! Eu am cosmaruri de la operatia trecuta si asta se apuca sa ma frece la creieri ca nu o operez iar...de fata cu Maria...a inceput copilul sa jeleasca sa nu cumva sa o duc la operatie!! [batcap]

M-am dus la el la cabinet si scosese trimiterea...."Lasati, vin eu peste cateca zile si o scrieti atunci!" [:D] [:D] ...Ce era sa-i zic!?

Asa ca am o dilema!!! Sa faca sau nu operatie?! (Polipii se vad cu ochiul liber, sunt maaari...iar amigdalele sunt ca niste conopide in gatul copilului. Dar atata timp cat nu raceste, n-a lipsit deloc de la scoala, nu face febra...cate o laringita mica din cand in cand, de control, nu-mi vine sa o duc la operatie...mi-e mila de ea! [fri])

 

Ale mele se duc de manuta dimineata la scoala...nu pleaca niciodata mai devreme de 7.55 din casa (sa nu cumva sa intre in clasa inainte de invatatoare ca se invata doamnele prost!! [:D])

Eu, ca o mama nebuna ce sunt, pe care trebe' sa o stie tot cartierul, strig de la balcon "hai Maria, hai Ioana, a intrat doamna in clasa! Mai repedeee!" nu ma baga nimeni in seama dar ma incurajez singura ca o s iuteasca pasul de gura mea! [:D]

 

La Maria a fost usor cu lectiile si lucrul suplimentar, ne certam, ne luam de par da' macar facea cate ceva. Acu' se lalaie cu temele ca nu mai apuc sa-i dau nici macar o ecuatie...La culegerile date de la scoala e in urma rau, dar recuperam noi in vacanta de Paste [:D] [:D]

La Ioana e blasfemie sa lucreze ceva in plus  "daca nu a zis doamna, nu trebuie!!!". Ieri am rugat-o juma' de ora sa faca niste "d mic" si a facut...doi de d! [:D] "Nu vezi ce frumos il fac?! Ce-ti trebuie sa fac mai mult?!" [:D]

 

La pian e okay, in primavara vin concursurile asa ca doamna le-a ales cate doua piese, sa vedem ce iese...Maria m-a impresionat, s-a apucat sa studieze singura Fur Elise (doamna lor de pian nu e cu hit-urile, asa ca Maria s-a apucat singura sa o studieze...ma intreb cat ii ia pana o buchiseste... [:D] )

Oana canta cate o nota pe minut! Ma omoara incet! "Hai frate ca ne apuca Pastele, zi-i mai repede sa sune a cantec!" Imediat pune bot! "De ce ma grabesti!? Vrei sa gresesc?!!" ...Au, mama! [:D] [:D]

Eu nu stau cu ele cand repeta ca ma tem ca le iau la bataie! Il pun pe John sa se relaxeze si el un pic [:D]

 

Hai ca ma intinsei!

Sanatate tuturor!

 



#746
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 13:16

Iata-ne in toata splendoarea noastra, poze proaspete de saptamana trecuta [:D]

https://plus.google....528801658797489



#747
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 13:27

Frumoase rrrau mandrele tale, Cristal !

Abia asteptam filmarile cu fetele pianiste, mult succes !

 

 Giul face pian asa, din varf de degete; desi proful e oribil de nazist si exigent; dar ii place si chiar daca nu va face mare cariera, macar isi misca creierul si invata.



#748
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 13:54

 

Roxi, zi-ne cum salvam posturile...facem carte si o avem amintire!...[:D]

Cum stati cu pianul!?

 

 maica.. nu stiu, zau :))))

da' ma interesez si eu la mai stiutorii decat mine [:D]

ete poate stie Marina [:D]

cu pianul.. bine zic eu, mai are tragere de inima, desi tot eu il frec la cap sa exerseze. anul trecut a luat premiul III la primul concurs la care a fost, lucru care m-a bucurat tare, avand in vedere ca stiu ce emotiv e. dar nu a fost deloc si chiar a avut prezenta scenica....

 

pai Ioana are dreptate, ce o freci la cap daca face "d" frumos??? nu ii mai trebuie sa exerseze [;)]

 

eu as opera-o pe Maria.. stiu ca ii e teama si na, e normal... dar polipii aia chiar ca nu trebuie lasati asa :(

 

sanatati sa aveti!!

ma duc sa ma uit la poze si eu....



#749
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 13:55

vaaai ce a crescut si Ioana de când nu am vazut-o!!! ca de Maria stiam ;)



#750
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 11 februarie 2015 - 14:25

Felicitari lui Patrick pentru premiu!

Anul trecut Ioana nu a vrut sa mearga la concursuri. Oricum ca incepatoare ar fi putut merge doar la unul...la celelalte la care a fost Maria am vazut ca nu prea erau incepatori. Anul asta a promis ca merge. [:D] Nu sunt sigura ca nu se razgandeste in urmatoarele 2 luni [:D]

 

De ieri am inceput pregatirea psihologica pentru operatie...am zis ca daca o frec la cap zilnic si-I povestesc ca o sa fie doar o intepatura mica  (ca nu o sa simta nimic, ca numai cu laserul o sa umble...d'astea) poate nu o sa mai fie asa traumatizata si in primavara o sa putem sa umblam la polipi... 

Offf...


Editat de cristalina, 11 februarie 2015 - 14:26 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -