Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Montignac (193) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

dieta slabire. montignac monti

714 raspunsuri la acest subiect

#681
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 06 septembrie 2013 - 00:04

Dulcetica, deci ai terminat zacusca azi, de ziua ta???Asa te ai sarbatorit?tz tz tz...

Nu m-am apucat de bagaje, plec marti sau miercuri, nu are sens...e timp.Abia astept!!!!!!

Carmen, vai de capul tau...pana luni ai 60 kg daca o tii tot asa...treci pragul psihologic nemaivazut si nemaiintalnit!!!!

 

Ariel, pe unde umbli?Tot plecata?Am primit cazeinatul, este bestial, amestecat cu lapte rece zici ca e sarlota...e foarte bun, dar mai mult de jumatate de masura seara eu n am reusit...daca mananc o masura de 3 ori /zi, aia mi e mancarea, e enorm!!!Aia o fi doza pentru un culturist de 100 kg, cred... [:-)))]



#682
ninha

ninha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.361 mesaje

Postat 06 septembrie 2013 - 06:16

Buna dimineata, frumoaselor! [flo2]

 

Amiro, la multi ani lui Matei! cati ani are? Am si eu un Mateias, face doi ani in curand, pe 20 sept.

 

Cge, culmea, nu, nu e la o gradinita de stat, e la una privata, dar doamnele de acolo sunt foarte comode, nu le prea place sa fie solicitate. Au o mica terasa in curte, unde stau la cafea si supravegheaza copiii de la distanta.

 

Dulcetica, si noua ne-a facut Mirci aceeasi figura la serbare, am plecat plangand de acolo. n-a vrut nicicum sa stea locului.

 

Carmen, inseamna ca n-a fost sa fie fetita voastra, chiar daca ati crezut ca este.

 

Caress, dar unde pleci? in concediu? La ce folositi voi cazeinatul?

By the way, Andanii, cum te-ai intors din concediu? ce-a zis seful cel rau?

 

Ia sa vedem daca imi amintesc meniul de ieri:

MD: oua fierte cu ketchup de casa

G: o para

P: quinoa cu legume

G: prune

C: o inghetata [fri]

 

Azi la MD am humus, dar n-am cu ce sa-l mananc, poate umplu o rosie cu el. Si imi iau si cateva oua de prepelita.

 

Va [pup] [pup] [pup]  si  [flo] [floare3] [flo2] !


Editat de ninha, 06 septembrie 2013 - 06:17 .


#683
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 06 septembrie 2013 - 06:46

Neata,

Amironeanu, La multi ani pentru Matei, sa fie sanatos si implinit! [deziuata]

Dulce, intotdeauna am fost o fire vesela si optimista; prefer sa vad partea plina a paharului, chiar daca uneori e doar o picatura! [batetoba]

Carmen, conform spuselor din batrani, nimic nu e intamplator! Mai bine acum, decat mai tarziu! Sunt alaturi de tine, si crede-ma ca stiu ce zic! [grup]

Brandu, tu ce faci? esti ocupata? cam rarut pe la noi! [:)]

Caress, se apropie mult asteptatul concediu; ma bucur pentru tine! ce bunatati ai in plan in week? [biz] Cazeinatul tau ingrasa? ce are in compozitie?!

Ninha, yammy humus... mi-ai facut pofta; io il devorez cu lingura! [:-)))] E cea mai buna garnitura! [clo]

 

Azi:

md: omleta cu ardei si masline

g: niste nuci crude, noi

p: cascaval, masline, castraveti

g: chefir degresat

c: peste si spre seara niste pepene

 

Pentru week, am programat niste hei-rup de suc de rosii (vreo 30 kg), de gatit niste varza cu rosii,  vinete la tigaie cu sos de iaurt si usturoi, si un tort delicios cu crema de ciocolata! [il]  Sa vedem ce se materializeaza din astea... desi ma gandeam si la niste briose cu telemea, praz si marar! Sa vedem...

 

O zi frumoasa! [flo2]


Editat de claudia_a, 06 septembrie 2013 - 06:53 .


#684
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 06 septembrie 2013 - 08:14

Neata fetelor.Eu ma minunez in continuare ce frumos raspundeti voi asa la fiecare punctual. Poate voi ajunge si eu vreodata... nu stiu...

o iau si eu punctual, dar pe teme [:)]

Multumesc mult de sustinere, da nu a fost sa fie, asta e. Noi vrem sa adoptam copilas mai mare acum, am zis intre 4-6 ani, ca stiam ca dureaza, practic am vrea sa fie foarte apropiata de varsta Alexiei. Fetita cu care am incercat potrivirea are 5 ani. Si da, suntem destul de zdruncinati. Nu cred ca voi mai incerca de multe ori... E mult mai greu sa faci potrivirea cand ai deja un copil, decat atunci cand iei primul copil. Trebuie sa tii cont in primul rand de afinitatile dintre copii si mai ales sa fii foaaaarte atent cum pui problema. In fine, mai vedem.

Am o perioada tare grea si la servici si acasa, nu m-au ajutat prea mult intalnirile la care am fost mai ales ca am strabatut pentru fiecare in jur de 1000 km pe week-end... treaba de acasa a ramas in urma, la servici s-au aglomerat toate, of! Am plecat la 11 aseara de la birou. Azi dimineata de la 6 la 7 am colorat cu fi-mea, care s-a trezit special pentru asta. Ar trebui sa ma mai ocup si de catei care vin saracii sa ma pupe cand intru in curte si ma duc pana la poarta dimineata... deloc nu sunt multumita ca nu am timp destul si pentru ei. Pe cel mic nu am apucat sa il invat pana acum decat sezi si vino aici. Am o mare lista de remedieri in ce priveste viata personala... Chiar sunt nemultumita de mine, numai ca nu stiu cum sa fac sa mai lungesc de cele 24 de ore care alcatuiesc ziua. Mult, mult prea putine!

Sa zic ca mai am 2 saptamani grele si poate dupa aia sa intram si noi intr-o oarecare normalitate. Sambata asta avem treaba in curte, sa terminam casuta cainilor, sa tragem curent pe partea de casa cu casuta cainilor sa pregatesc posibilitatea de becuri cu infrarosii pentru la iarna sa aiba caldura. Sa ma duc sa iau ce trebuie pentru casa, ca am ramas fara nimic. Adica fara nimic, nimic, daca ma intelegeti... s-a terminat pana si cafeaua si hartia igienica! Si sa mai iau ce trebuie pentru pomana de saptamana viitoare ca trebuie sa fac de 1 an pentru socrul meu. Si, si, si diverse si neprevazute care se tot adauga.

Oricum ma simt deja mai bine ca am vorbit cu voi.

Imi trebuie un concediu, clar! [soricel]


Editat de carmencat, 06 septembrie 2013 - 08:14 .


#685
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 06 septembrie 2013 - 08:19

Meniul de ieri:

-cafea cu cofeina

MD: kefir

-ness fara cofeina

G: cafea fara cofeina

P: 1 mar verde

G: kefir

-ness fara cofeina

-apa

C: 3 chiftelute cu o lingura de sos (gatite conform) la 12 noaptea

 

Meniul de azi, probabil cam ca ala de ieri mai putin marul, ca nu mai am mere.



#686
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 06 septembrie 2013 - 08:37

Buna dimineataaaaa  [pl]  montigirls ... va pupppp 

ninha da, e ok ... am revenit in forta , am pe birou o gramada de treburi , deci e bine .... incep sa visez la urmatorul concediu care cine stie cand va fi .... deocamdata ma hranesc uitandu-ma la poze , inca simt regretul ca-s aici si nu mai sunt acolo  [sap]  ... oare cum putem sa traim momentele acelea frumoase ca sa ne tina cat mai mult ?????  [ascuns]

 

carmencat cred ca esti mai aglomerata decat mine in momentul de fata desi eu ma declar invinsa ....  [masc] de agomerarea de probleme 

satai linistita ca nu trebuie sa ne raspunzi punctual decat daca ai ceva sa ne spui ... in rest e foarte bineeee ca ne spui despre tine  [deziuata] eu personal ma bucur 

 

caress incepe numaratoarea inversa ???? 

 

ninha eu mananc humusul cu lingurita pe ardei sau cu rosii .... imi place chiar si gol ... mi-am adus acuma tahini din grecia , facut de tarani luat din piata .... waw , e asa de bun ca nu-mi vine sa cred ce diferenta este intre acesta si cel ce-l luam de la magazinele arabesti de pe aici  [fum]

amironeanu la multi ani copilasului ... multa sanatate si mult mult noroc ii doresc ... e rost de party ???? [flo]  [flo]  [flo]



#687
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 06 septembrie 2013 - 14:13

deci nu am intrebati de ce mesajul meue  galben si cum am facut ca nu am nici cea mai mica idee [clo]

 

claudia is destul de busy..mai am timp pe fb sa mai postez cate ceva...dar o sa ma opresc si acolo ca se pare ca ar trebui sa ma doara prostia proprie [fri]

 

carmen ce tare cu cateii tai!adik ca ii inveti sa faca lucruri [flo2] ..nu esti singura cu o nevoie acuta de concediu deci te sustin cu toate degetele incrucisate [il]

 

andani sa incerci humus si cu bete de telina e super truper, apropo de ardeiul tau rosu aici chiar vand varianta asa:humus cu bucatele de ardei rosu prin el, humus cu coriandu si humus simplu...si mai e si humus light...desi nu simt diferenta intre ala si cel normal

 

a venit toamna si aici :((( azi ploua urat urat si e frig si ...vai vai vai...imi vine sa dorm intr-una si nici pentru asta nu am timp:(((


Editat de brindusik, 06 septembrie 2013 - 16:14 .


#688
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 06 septembrie 2013 - 17:27

Buna!
Zacusca a iesit cam iute,dar buna.
Da ,Caress,am terminat-o de ziua mea ,cu ajutorul mamei,dat cu aspiratorul ca era cumplit si sters cu mopul,dupa care am fost la alergat si apoi cu copilul la bilci.S-a dat in montagne russe,a luat un porumb copt beton/tare si gata.
Explicatia:dupa 40 de ani intru in depresie cu ocazia evenimentului ,dar acum la jumatatea vietii ,ce sa mai zic? Ar fi trebuit un emoticon cu mori de ris ,dar nu apar.
Azi:
MD-wasa cu nemaipomenita zacusca
P- la fel
G o salata cu telemea si niste fistic
C-wasa cu nemaipomenita zacusca
Urmeaza alergat ,bilci si un film.
Pup!

Editat de dulcetica, 06 septembrie 2013 - 17:28 .


#689
ninha

ninha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.361 mesaje

Postat 08 septembrie 2013 - 07:55

Buna dimineata, slabutelor!

 

Eu am vesnica problema cu painea conforma facuta in casa. nu-mi iese nicicum! [batcap]

Stiu ca o sa ma bodoganeasca Brindusiku, ca ea nu intelege cum e posibil asa ceva [fri]

dar, pur si simplu nu sunt capabila sa fac paine. ba imi iese prea moale si cruda, ba uscata de nu poti infige nici toporu-n ea.Am facut o caramida acum vreo doua saptamani, pe care numai eu am putut-o manca, de rusine ca am putut sa creez un asfel de monstru. Saptamana trecuta iar am incercat niste baghete din faina integrala de secara.. au iesit niste crengi uscate numai bune de bagat pe foc. Cred ca trebuie sa ma inscriu la un training serios de facut paine. daca nu cumva o fi vreun blestem sau vreo vraja si trebuie sa ma duc la vrajitoare sa ma dezlege. [soricel]

Numai briosele sarate imi ies [:)], si toata lumea le iubeste, de nici nu apuc sa le gust.

 

Ieri am mancat asa:

MD: niste humus cu paine din faina integrala plus tarate (dar nu cred ca e monti, totusi)

G: cateva oua de prepelita (am pus la murat, si mi s-au rupt unele cand le-am curatat, asa ca le-am inghitit)

P: paste integrale cu un sos "fusion" chinezesc + italienesc (adica cu ce-am gasit prin casa)

C: am fost in vizita si am mancat complet aiurea: inghetata si paste cu branza dulce la cuptor

 

Sper ca azi sa-mi vina mintea la cap [doh]

 

O duminica frumoasa si conforma!

Ma duc pe balcon sa-mi savurez [cit]

[pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]



#690
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 08 septembrie 2013 - 09:10

Salut! Ieri i-am luat din mot finei,asa ca nu e cazul sa povestesc ce-am mincat. Plec pina 18 septembrie,perioada in care nu intru pe net. Ma astept sa mincati conform si sa fiti cuminti. Pup!



Etichetat si cu dieta, slabire., montignac, monti

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -