Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Montignac (193) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

dieta slabire. montignac monti

714 raspunsuri la acest subiect

#41
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 17:00

[batcap] marietuta am incercat sa te ajut si am dat peste cap toate setarile la tikeru meu [batcap]

 

 

deci..te duci la semnatura ta..dupa ai in feresatra de edit asha..un fel de buton de stins lumina dupa radiera si apesi pe al 3-lea buton de sus...e ceva cu cod BB acolo nu conteaza ce alegi...dai paste la linku tau si o sa-ti apara scris..dar o sa apara si poza..posti sa steri tot ce e scris pana la poza si dai save...

cred ca este o alta optiune unde poti numai sa pui poza...dar mie sata mi-a iesit...


Editat de brindusik, 25 iulie 2013 - 18:04 .


#42
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 18:29

Mama lor de tickere, ce va mai chinuiti cu ele...:)))) Mie tot al lui Andanii,cu maimutoiul cu pampoane imi place mai mult.Astea ma enerveaza ca nu se vede nici cand ati inceput, nici evolutia pe termen scurt.Va dati seama ca nu tin minte de la o saptamana la alta...

 

Eu am facut rapid crema de branza, cu branza de vaci degresata, smantana pt frisca, sirop de zmeura cu fructoza si gelatina.E la frigider, am lins castronul si era buna...vedem cand s-o raci cum e...

Plec la sala, in sfarsit PILATES!!!!Va pup!



#43
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 05:43

Buna!

Aseara am alergat in premiera 8 ture de stadion. Cind am terminat eram rosie la fata si parca paseam in imponderabilitate.

Eu am renuntat de mult  timp la ticker,ca nu am timp sa le tot studiez.

Azi:

MD-iaurt 0.1% cu burger 22 % fibre (wasa)

G-corcoduse

P-salata greceasca,inghetata

G-pepene

C-salata greceasca,inghetata

Azi si miine am niste cursuri ,de facut bagaje si ultimele rezervari .

Mi-e greu sa cred ca ma mai duc la alergat ,ca se termina la 20,dar incerc.

Daca plec la 58 kg ,sa vad cu cit ma intorc in 18 zile. [:)]

  N-am mai avut 58 kg de 3 ani,nu ca atunci as fi fost slaba.

O zi relaxata!

Pup!



#44
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 07:12

Neata,

azi nu am o stare foarte buna [il] ; is obosita si am si un program incarcat!

 

md: niste chec cu alune de padure (facut faina de soia si alune de padure)

p: iaurt cu lipie si o bucatica de budinca de branza (cu tarate si faina de soia)

g: piersica

c: salata de rosii, castraveti, ceapa, ardei cu telemea si masline

 

Pentru week am in plan ciorba de peste, peste la cuptor cu sos de rosii si vreau sa coc niste vinete pentru o salata. Poate duminica niste clatite cu dulceata de visine! [soricel]  

 

Chiar nu ingrasa inghetata dietetica de la Betty ice?? [fri]


Editat de claudia_a, 26 iulie 2013 - 07:13 .


#45
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 07:38

 

Chiar nu ingrasa inghetata dietetica de la Betty ice?? [fri]

Sper ca nu!



#46
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 08:06

Eu nu m-as baza prea mult pe inghetata asta, chiar asa dietetica cum e. Pe mine ma stagneaza, clar. Merge mancata asa, cand ai musafiri, lor le dai inghetata normala, tu mananci dietetica... sa iti faci o pofta... asa, ca un rau mai mic. Dar daca avem de slabit niste (multe) kilograme, cred ca nu ne prea putem baza pe ea.

 

Tare vreau sa ma urnesc sa fac si eu un pic de sport. Deja ma mustra constiinta din ce in ce mai tare. Sa scap si de renovat fatada la casa si poate, cine stie, chiar ma apuc si eu de sport.

 

Meniul de ieri l-am editat, la locul lui, nu il mai pun inca o data si aici.

Azi iar nu prea stiu ce mananc, in principiu o sa fie cam asa:

-cafea cu cofeina

MD: 2 feliute wassa goale (m-am plictisit de iaurt), ness fara cofeina

P: vita la tava cu castraveti murati (saramura, fara zahar)

C: pepene rosu

 

Si la noapte probabil ca o sa gatesc: salata de vinete. supa de rosii, vinete si dovlecei umpluti, chiftelute de dovlecei, tort.


Editat de carmencat, 26 iulie 2013 - 11:35 .


#47
ninha

ninha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.361 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 08:18

Buna dimineata!



#48
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 08:26

Buna dimineataaaaaa  [pl]  o si frumoasa va doresc 

caress ai vazut ce frumoasa semnatura mi-am facut ??? .... nici nu ma mai chinui cu tikerele alea  [:-)))]

 

dulcetica 18 zile ??? moamaaaa ce tare esti , la mare pleci atatea zile ??? te invidiez sa stii  [soricel]  .... cand vezi ca ai ajuns la 58 incepe sa-ti placa si alergatul nu ?

 

carmencat nici eu nu ma prea rasfat cu inghetata sa stii  [fri]  ... culmea e ca nici nu am pofta de ea si am in congelator si la lucru si acasa si nici nu ma tenteaza deloc 

 

brandusik ce-ti mai fac pisicile ?? sa-u intors gazdele din vacanta ??? sau pe unde au fost  [batcap]

 

ninha pe cand pleci ???? 



#49
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 08:37

Buna dimineata si de la mine!

Carmen, ce diferit e meniul tau de azi de cel de ieri...ai scos iaurtul! [:-)))] Bravo, cateodata chiar se cere putina diversitate. [soricel]

Dulcetica, urasc sa fiu rosie la fata, de aia nu mi place sa alerg, de aia nu mi plac orele cardio.Mie imi place sa fiu zen si sa mi tremure muschii de efort-cum se intampla la plankuri.Fiecare cu vrabiutele lui....:)Felicitari pentru scadere.Sa vedem cum va fi in cele 18 zile...sper ca te abtii macar sa faci abateri grave, adica nepermise.Ca la tine asta e problema, cum se reseteza uj pic organismul cum, trosc, ii mai dai un branci pancreasului si iar o ia razna... [batcap] [batcap] [batcap]

Andanii, semnatura ta ma face sa zambesc...cel putin aia cu pampoane... [:-)))]

Tu ce mai mananci?Ca n-ai pus un meniu de cand te ai intors din concediu.

Brindusik, te intrebasem de energizant doar ca sa stiu daca e conform sau nu, ca e bun, ca nu e bun,conteaza mai putin.Dupa parerea ta e conform?Eu nici macar nu stiu ce contine...

 

Claudia, iar faceti festin in weekend, ce de mancare te pregatesti sa faci!

 

Eu incerc sa mananc mai multe proteine, parca mi s-a mai calmat si pofta de carbo, doar ca paleta din care pot alege e destul de restransa, carnea fiind exclusa.Cat peste sa mananc, ca mi e ca mi se ia si de asta si e mai rau.Dar simt nevoia, cred ca din cauza efortului fizic, parca mai mult de proteine decat de carbohidrati.Si culmea, tot din cauza efortului, nu imi este foame.Seara dupa sala in afara de pepene nu as mai manca nimic, si nu e ok...inainte nu mananc , ca e groaznic sa fii cu burta plina, dupa nu mananc ca nu mi e foame...Ieri seara am mancat o lingura de salata de vinete si o wasa cu o rosie,Plus pepenele de rigoare, la vreo doua ore dupa...



#50
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 08:51

Caress chiar , bine ca mi-ai amintit [batcap] nici nu mi-am dat seama ca nu am pus meniul zilele astea, e cam monoton pentru ca nu am gatit deloc de cand m-am intors ..... mancam salate, iaurturi , branzeturi  ....  eu am bucatarie deschisa spre sufragerie si e dezastru pe caldurile astea sa ma pun sa gatesc si sa incalzesc in casa , plus ca nu prea am nici chef si cu timpul nici nu mai zic cum stau de rau pentru ca am mult de lucru si seara suplimentar  [smulgpar]

meniul meu de ieri suna cam asa :

md. tarate de ovaz cu kefir 

g. doua prune

pr. rosie, branza, peste conserva 

g. un mar verde 

ci. ardei cu ricotta 

Azi aveam 67  [fri]  dar mi-e frica sa ma bucur asa de repede  [help] si nu modific inca semnatura  [:-)))]

 

hmmmm, am o problema majoraaaaaa ..... cum sa spun sefului ca eu mai am doua saptamani de concediu si ca vreau sa plec la mare  [ascuns]  





Etichetat si cu dieta, slabire., montignac, monti

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -