Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 83


325 raspunsuri la acest subiect

#21
elly_me

elly_me

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.782 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 08:41

Buna tuturor si pupicei ...

 

Fata morgana ... din cate stiu eu , inlocuitor pt climen este Cyclo Proginova ...

Sper sa nu ma insel .. mai intreaba doctorul ...

 

!! Climenul s-a retras de pe piata la decizia ANM-ului deoarece are probleme de calitate ...daca mai ai acasa vreo rezerva sa nu mai iei !!!!.

Toata cantitatea de climen care exista in piata (farmacii & depozite) va fi distrusa (arsa) !!



#22
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 13:14

Buna ziua.

 

N-am mai citit de cateva zile ca am fost ocupat. Acum ma grabesc sa plec la mare asa ca o sa fiu expeditiv.

 

- De dr.Tsagaris n-am auzit dar nici n-am cautat. M-ar mira insa ca intr-un institut "serios" cum pare sa fie in Atena sa existe doar un doctor specializat pe imunologie si genetica. In mod normal sunt echipe mai mari de doctori care lucreaza impreuna la diferite proiecte de cercetare si la catedre in universitatile de acolo. Ar trebui sa fie echipe intregi si laboratoare cu ceva personal in ele.

 

- Nk-uri de 9% nu sunt mici. Sunt normale. Mie Dr. Economou mi-a spus ca in America se merge pe valori de 12% dar ca mai nou chiar si ei cocheteaza cu valori de 10-11%.

-13% sunt mari dar nu cu mult. Sunt aproape normale. Aici sunt fete care au reusit si cu nk-uri de 16-18-22%, evident dupa ce au abordat problema si au avut norocul chior sa mearga.

 

De asemenea valorile sunt date in procente si in valori absolute.Cele doua valori nu sunt proportionale din motive pe care nu le inteleg. Cand procentele sunt ok dar valorile absolute sunt peste limita interpretarea e discutabila chiar si pentru doctori.

 

Valorile de referinta de la Victor Babes sunt realizate pe esantioanele obtinute de laborator dupa mii de analize similare. N-au nici o treaba cu nimic decat cu mediile obtinute din toate testele facute de ei. Asa mi-a spus seful de laborator de acolo.

 

Eu dupa ce am obtinut rezultatele i-am scris pe mail Dr. Economou (Atena), Dr. Gorgy (Londra) si Dr. Braverman (SUA). Doar Dr. Economou mi-a raspuns pe problema sugerandu-mi ce ar trebui facut in continuare in opinia lui. Ceilalti au detaliat doar modalitati de plata.

 

Nu ma pricep sa intepretez celelalte rezultate si n-am s-o fac. Poate ar trebui sa-i scrieti Dr. Economou sa vedeti ce zice.

 

Poate va recomanda niste analize de sange si o schema de tratament. Eu personal tocmai i-am scris pentru ca trebuie sa repetam niste analize dupa 45 de zile de tratament.

 

Transportul sangelui se poate realiza cu TNT, care trimite sangele cu avionul la Atena si ajunge in 24 de ore, fara controlul temperaturii (90 E+tva).

 

Va rog sa retineti ca nu stiu multe despre Dr.Economou. Poate fi un geniu,un pionier in domeniu, sau un sarlatan, sau unul care bate campii. Habar n-am.

Poate ne ajuta mai mult amaliaro daca gaseste ceva mai multe pe site-urile grecesti. As avea mari indoieli despre doctor daca nu s-ar vorbi despre el pe site-urile de acolo.

 

 

Gata...plec la mare.



#23
betty200

betty200

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.113 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 22:14

Buna fetelor! Scuzati interventia dar m-am gandit ca poate va intereseaza injectii Clexane 0,4. Eu am nascut acum 3 saptamani si am avut de facut toata sarcina 2x0,4 pe zi si avand in vedere ca am gasit doar cand si cand Clexanele pe reteta, am cumparat de multe ori la pretul intreg pe bucatele pana apareau in farmacie in stoc sa pot lua toata cantitatea de 60 bucati cat era reteta lunara. In spital, cele 6 zile mi-au facut ei injectiile asa ca acum am 120 bucati care le-as da toate cu 590 Ron (am calculat si cam atat am dat eu pe ce am luat fara reteta). Daca va intereseaza va rog sa-mi trimiteti mesaj. Injectiile sunt luate de la farmacie in lunile iunie si iulie anul asta,deci foarte recent, au valabilitate pana in 2016.



#24
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 27 iulie 2013 - 11:07

dragele mele...va pup apasat.

 

numai maine nu-i poimaine [pk] [pk] [pk]

Doamne...sunt ca un copil mic...cu atata nerabdare astept intalnirea cu iubirea mea,marea...imi vine sa topai.

nu stiu voi dar eu...cand ajung la mare....pe drum...imi lungesc gatul pana o vad din masina....si cand o vad imi sare inima din piept de bucurie...iar cand o simt si o aud...ma inunda fericirea.

 

am avut treaba la serviciu zilele astea ....am facut si curatenie in casa...am facut si bagajele....astazi vine si soata din Strainezia.

sunt si tare multumita ca Vineri mi-a venit CM...maine e  ultima zi ...asa ca sunt linistita la plaja.

maine...toata dimineata mi-am rezervat-o pentru pentru mani,pedi,epilat,coafat,vopsit etc etc si dupa-amiaza mergem la ziua unei fine de-a noastra de cununie....e ziua ei.

e cea mai "veche" fina de-a noastra...au 8 ani de casnicie si mi-a promis ca anu viitor imi face o/un finuta/finut...abia astept.

pleaca si ea la mare la inceput de August si i-am cumparat cadou un set format din geanta de plaja,gentuta termoizolanta,rogojina-ca ei ii place sa stea pe nisip la plaja,flip-flops si pareo.

cred ca o sa-i placa...ca-s la fel toate..cu imprimeu de vara,floral.

 

va pup si va doresc sa treceti cu bine peste zilele calduroase ce se anunta.

[flor] [flor] [flor]

 



#25
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 27 iulie 2013 - 12:49

Samiruto, exact asa sunt si eu cu cocoana Marea Neagra. Cand o zaresc, ard de nerabdare sa ma balacesc si ma duuuc, de ma fluiera salvamarii. Sa te distrezi copios, doamna draga!

 

P.S. frumos cadou ai cumparat

 

pupici babutzelor si mosnegilor [pup]



#26
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 27 iulie 2013 - 12:56

ellishor - am ramas cu clexanele (zau de stiu cat mai e, dar am si din alea de 0,4 luate cu ajutorul tau si din alea de 0,6 luate de frate-miu), am si progesteron injectabil vreo 3-4 cutii de 100 ml fiola, de expira acusica in septembrie.

Pe alea de 0,6 am dat bani la pret intreg, pe progesteron, vreun milion la transport, c-au venit din Italia, da' zau ca m-ar bate Dumnezeu daca le-as da cu banuti, asa ca zi-mi de ce ai nevoie, ca ma mut in cateva zile si tre' sa golesc frigiderul de injectii.

Daca stiu ca te interesa clexanele, de progesteron nu mai stiu daca te ajuta pana luna viitoare, asa ca, daca citeste vreo graviduta cu sangerari, sa-mi spuna si-l trimit cu mare drag. Problema e doar cu temperatura de afara, ca ambele produse tre' sa stea la max 25 grade, deci cred ca fetele din Bucuresti le pot lua mai usor.

 

pupilici



#27
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 27 iulie 2013 - 13:57

Buna fetele!

Am vrut sa intru pe 23 sa va dau un tort de ziua lui fii-mea, dar nu mi-a iesit ca am fost capiata in ziua aia si de atunci incoace putin depresata" ca am intzarcat-o si constat ca s-a dus inca o etapa frumoasa de tot!

Azi noapte am visat-o pe Samira...nu stiu de ce...banuiesc ca m-a pomenit ca nu am venit sa va cinstesc [:)]

Asa ca va dau azi tortul si sper sa il primiti cu placere! [flo2]

Va pup!



#28
dora.bu

dora.bu
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 27 iulie 2013 - 14:19

fetelor v-am gasit si eu intr-un final....va pup pe toate...

AM 2 FIOLE CETRTIDE SI 20 FIOLE DE CLEXANE DE 40 MG...

cine are nevoie astept un semn..



#29
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 28 iulie 2013 - 19:08

buna fetelor :)

am intrebare scurta si la obiect la voi: in cazul meu de FIV cu hiperstimulare clara (am SOPC) -deci clar nu voi face embriotransfer din acest motiv al hiperstimularii- cu 36 de h inainte de punctie am primit 3 fiole de Dipherelline 3*0.1

voi ati azuit de asa ceva? si cu ce o sa imi faca declansarea efectiuva (care in mod uzual se facea cu Ovitrelle si Pregnyl)???

mersi

sa auzim de bine



#30
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 10:34

Buna!! [flo2]

 

Hop si eu!! Va pup pe toate! Eu sunt inca in concediu... va zic eu ce pun la cale, peste o sapt doua cand ma mai linistesc.

Qiao, sper sa rezolvi mai repede cu maselutzele, ca tare e greu!

Elly, hai ca mai e un pic!

Samira, bronzare placuta!

Sandy, iar m-am pierdut in analize... Chiar ce imi recomanzi sa mai cer si eu la dr meu? Il vad pe 30 aug.

Josephine, am o prietena care a fost in cazul tau acum o luna. Nu mai faci declansarea, asa i-a dat si ei si a facut punctie. Si pe mine m-a socat, ca nu stiam asa procedeu, dar aparent se face.

Velvet, tu ce mai invarti?

 

[pup] [pup] [pup] [pup]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -