Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ingineri fosti, viitori...(40)


110 raspunsuri la acest subiect

#11
JurckyDor

JurckyDor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 01 august 2013 - 11:52

[hia]  [flor] Salutare, fete dragi!

Iaca m-am intors si eu din concediu si, vorba Luminitei, bine era de nu se gata ...

Vad ca lumea s-a mai dezmortit si-au inceput fetele sa mai scrie, avem si capitol nou ... Doamne ajuta, incepem sa spargem gheata, ca prea se ingosase rau de tot.

 

Lumi, Elena, bine ati revenit "pe baricade" si sper sa ramaneti active si de acum inainte.

 

Cristina, plina de treaba si probleme te-am lasat, tot asa te-am si gasit ... asta-i treaba? Mai pune si tu jos, mai trage aer adanc in piept, ca nu au intrat zilele in sac. Te pupa mama si-ti doresc spor in tot si toate!

 

Otilia, voi mai sunteti in Romania, sau v-ati intors acasa?

 

Lumi, mi-au placut enorm hand-made-urile tale! Chiar te pricepi! Iar pozele de la mare sunt absolut bestiale! [pk] 

 

Am pus de-o parte si eu cateva poze din concediu, ca sa va fac pofta celor ce n-au fost pana acum plecate si sa trezesc nostalgii celor care deja s-au intors din vacanta.

 

https://picasaweb.google.com/106398238466182049991/ConcediuIulie2013?authkey=Gv1sRgCOfUpfm6p4DulAE#

 

Pup fetele si o zi superba va doresc! [pup] 



#12
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 01 august 2013 - 17:00

Salutare asa mai tarziu ca munca a avut prioritate.

 

Cristina, ba am scris ca ne-am mutat dar cum tu esti tot drumul pe drumuri nu ai prins ideea [:)]

 

Glimmer, deocamdata avem o crizantema care arata chiar bine (aproape degerase dupa Paste ca a fost frig frig si ea era in ghiveci la usa afara) si 2 fire de floarea-soarelui (plantele mijlociei de la gradi). Am niste ierburi aromate dar nici nu m-am hotarat unde sa pun leusteanul

 

Dar munca nu se termina niciodata daca ai o gradina [flo2]

 

Pisi, pe baricade cu drag si astept sporul sa vina [:)]  Acusica ma bag la poze. Am adus si eu la serviciu cateva din concediu dar sa vad pe unde le pun.



#13
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 01 august 2013 - 17:09

Iaca si pozele. Una la granita de vest a tarii si una pe litoral.

Miniaturi atasate

  • P1110188-a.jpg
  • P1110273-a.jpg


#14
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 02 august 2013 - 08:12

Salutare!


Pisi, îţi mulţumesc şi ţie pentru aprecieri. Şi voi sunteţi tare, dar tare frumoşi şi relaxaţi. Unde aţi fost în vacanţă?


Otilia, ce frumoase sunteti, aşa blonduţe şi luminoase! Când aţi fost în Mangalia? Şi eu am fost acolo, vreo trei săptămâni. Cred că a fost singura zonă neaglomerată a litoralului. Adică măcar puteai merge pe stradă fără să te ştergi de nimeni. În staţiuni era irespirabil.


Cât despre grădină, m-am exprimat greşit. Nu m-am gândit că n-ai avea ce face în grădină, am vrut de fapt să întreb cam ce poate creşte în grădină la clima de acolo, eu gândindu-mă la trandafirii mei, cireşii, caişii, piersicii, roşiile, castraveţii, dovleceii etc. Şi, cu fiecare an, devin maniacă în ceea ce priveşte legumele şi fructele conservate pentru iarnă.


Cristina, cu treburi sau de plăcere în Irlanda? Am bănuiala că e de treabă, dar îţi urez să fie cât mai plăcut! Drum bun!


Vă urez un sfârşit de săptămână plăcut!

Editat de glimmer, 02 august 2013 - 08:13 .


#15
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 02 august 2013 - 10:17

Neata!

 

Glimmer, am fost intre 15 si 22 iulie. Pentru noi e esential sa nu fie aglomerat ca sunt de urmarit trei copile ba pe plaja ba in apa. Si a fost ok din punctul acesta de vedere. Si nici nu ne-a costat prea mult distractia ca nu am platit cazare iar preturile pentru mancare au fost ok. Insa greu sa gasesti ceva mancare mai delicioasa, mai ca la mama acasa. Cel putin aceasta a fost impresia mea ca primeaza cantitatea si nu calitatea mancarii. Dar pe de alta parte am ezitat sa merg undeva la all inclusive ca deh vii cu greutate in plus din vacanta.

 

Pisi ce tinute de vacanta ai mami [flo2] . Mi-a placut rochita vaporoasa si zau ca vreau sa achizitioez si eu una.



#16
JurckyDor

JurckyDor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 05 august 2013 - 14:06

[flor] Salutare, fete dragi!

 

Dupa un WE calduros, iaca-ta-ma-s din nou la lucru, servind patria cu "arma la picior" [biz] Vad ca v-ati delectat cu pozicile mele si ma bucur teribil ca v-au placut.

Lumi, si noi am fost tot la Marea Neagra, (in perioada 15-25 iulie [:p] ) doar ca in partea bulgareasca a litoralului, mai exact la Sf. Konstantin si Elena (foarte aproape de Varna).

Otilia, rochita-i luata de la noi, din tara, dintr-un magazin "4You" din Timisoara. Si mie imi place teribil, doar ca n-o pot purta decat in concediu, la mare, fiind usor cam prea transparenta, desi - daca ai observat - poseda si dublura in dotare. [zz]  Spun si eu, ca si Glimmer, ca sunteti un cvartet balaior superb si ca nu ma pot hotara care-i mai frumoasa dintre voi.

Vad ca tu si Lumi gradinariti, nu gluma! ... Eu abia-mi tin in viata niste flori de apartament, ce sa ma mai gandesc la o gradinuta-ntreaga! Cred ca d-aia nu stau eu, inca, la casa... [batcap] 

Criss, abia stept sa te intorci cu vesti povesti si sper sa iti iasa toate din plin pe unde mergi!

 

Elena, la voi restructurari, ceva? [fri] 

 

Anca, sa inteleg ca timpul nu iti mai permite acuma sa ne impartasesti si noua cate ceva din tainele vietii tale de mamica? [flo2]  [bib] 

 

Pup fetele [pup]  si-o saptamana de vis va doresc! [ventilator] 


Editat de JurckyDor, 08 august 2013 - 07:10 .


#17
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 05 august 2013 - 15:29

Hallo!



Otilia, ca să vezi, 15-22 iulie a fost aproximativ perioada de mijloc a şederii mele la mare.



Ei, fetelor, să vă fie de bine concediile. Păcat că sunt atât de scurte.



În rest, despre mine pot să vă spun că mă ocup cu de toate. Ba mai fac câte ceva în grădină (acum e mai ales perioada de cules ce am semănat, de), mai fac un compot pentru iarnă, mai pun o legumă la congelator, mai înşir o mărgică, îmi mai las imaginaţia să zburde, mă mai trec gânduri negre despre sfârşitul vacanţei, că, de, o lună trece repede, de nici nu zici că a fost şi că ai trăit în timpul ăsta.



Pisi, apropo de urareata, mi-aş dori o săptămână cu mai multe vise, adică să dorm mai mult.



Vă urez şi eu o săptămână cât mai bună!

Editat de glimmer, 05 august 2013 - 15:30 .


#18
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 07 august 2013 - 10:12

Da chiar ce potriveala ar fi fost sa ne gasim pe plaja. Noi ne-am hotarat cam in ultimul moment sa mergem. Vara viitoare ne impartasim din timp planurile [:)]



#19
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 09 august 2013 - 00:19

Waw, Otilia, ce poze frumoase! Ce-au crescut fetele

Unde sunt facute pozele? Una inteleg bine e din Mangalia... si cealalta?

Ma intrebam daca sunt din Ro sau Norvegia....



#20
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 09 august 2013 - 10:46

Neata!

 

Monica, prima poze facuta in gradina unui hotel din Chisineu Cris, undeva intre Arad si Oradea. Gradina ne-a surprins si pe noi cat de frumos e amenajata spre bucuria noastra. Uite chiar ar trebui sa pun si la cozonacei cu Elisa tot de acolo ca la grupul Iuliei am pus una.

 

Pisi, la tine sper ca nu-s restructurari.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -