Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de sept-oct 2011 **16**


284 raspunsuri la acest subiect

#41
Helenutza23

Helenutza23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 525 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 13:42

buna

 

NANNA ma bucur ca Indra a fost externata.. si da, ai dreptate. parca astia de la particular sunt si mai avizi dupa bani decat la stat... diferenta e ca ti-i iau cu zambetul pe buze... oricum nu mai conteaza acum, important e sa fie copilul ok. sanatate multa!

 

DBUNNY vad ca si tu o incurajezi pe May   [flo2]

draga MAY, nu ne crede, pe bune! tie nu ti se poate intampla la fel!  [:)]

 

PYNKY bravo pt analize!

 

MIHAELA spor la treaba!  sa ne povestesti cum a fost sarbatoritul, a stins lumanarile de pe tortuletz?

 

RALUCA inca trageti cu somnul.. uf! lasa ca eu sunt sigura ca nu vor mai dura mult problemele de genul asta.

 

Praslea al meu mi-a facut figura azi in parc, a facut caca in chilotei. a plans un pic ca s-a speriat , habar nu am de ce, poate si eu l-am luat rpd sa il schimb.pe urma s-a linistit, l-am lasat sa-si termine activitatea undeva in iarba. dragul de el! am strans totul ca asa e frumos, eu sunt dotata cu pungute si servetele ca sa putem aduna daca se intampla si chestii neprevazute... adevarul este ca nu ma asteptam sa faca pt ca facuse kk aseara si el f rar face mai repede de 24 ore. dar na, asta e!

 

o zi buna!



#42
raluca050

raluca050

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 629 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 14:02

Buna fetelor.

 

Mihaela  cu inraziere pup si eu obrajorii lui Dani. Deja avem baieti mari. Asteptam sa ne povestesti impresii [:)]

 

Nanna bine ca ati trecut peste perioada nasoala. Si eu am fost internata cu Edi la Medlife si cunosc preturile insa macar ai conditii bune si esti tratat responsabil, zic eu.

 

Helenutza l-am lasat si eu pe Edi fara pampers pe acasa si toate bune si frumoase, facea baiatul pipi pe el si n-avea nici o problema , nu ma lasa sa-l schimb, ii placea senzatia pana la faza cu kk cand ainceput instant sa planga in hohotete cand a vazut ca a facut pe el. Greu l-am potolit. Deci mai avem de asteptat cu renuntatul la olita...

Cu somnul stam prost, cu olita la fel......insa recuperam noi candva.



#43
Helenutza23

Helenutza23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 525 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 13:55

neata la amiaza

 

eu parca joc intr-un serial "nicio saptamana fara bolesnite". din aceasta serie prezentam azi un episod febril, un 37.7. vedem ce va fi. 

si ca tacamul sa fie complet, ca la 5 stele, fii-miu cel mare revine dupa o luna la mare, impreuna cu var-su care e pe butuci, cu enterocolita. sa vedem acum daca a luat si el si daca o va pasa si lui praslea. o sa fie "distractiv":..

 

wk placut!



#44
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 16:57

helloooooo

 

da, helenutza, m-a incurajat si dbunny de numa' :))

 

sper sa scapati de enterocolita! si sa treaca si febra micutului.

 

pinky, felicitari pentru analizele bune.

 

nanna, bine ca v-ati externat.

 

mihaela, sa pui poze de la petrecere.

 

raluca, poate si luna plina afecteaza zomnul. Bibi a mea e putin mai cooperanta de cateva zile.

 

noi suntem bine. ieri si azi a avut Bibi zile pline ca a fost prietena ei, Maria, in vizita si au mers impreuna la grupurile de copii. asa sunt de simpatice ca se iau de mana, se imbratiseaza, se mai si ciondanesc pe jucarii, dar in general sunt f fericite cand se vad: )

si e bine si pentru bona ca mama Mariei e o fata f de treaba si socializeaza si ele.

mai are si bona cu cine vorbi in romana.

 

in rest, cum ne stiti :D

frumoase, cuminti si destepte :))

 

cra cra cra :P

 

weekend placut!

la noi vin ploile! feriti! se anunta o saptamana plina de ploi. adevarul ca a fost prea cald, dar parca o sapt de ploi nu-mi convine :))



#45
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 27 iulie 2013 - 14:12

Revin si eu cu cateva povesti. Asa zis-a serbare s-a redus spre nimic. Sora mea nu vroia sambata ca se hotarase sa plece la mare. Cu cel mic. Mama era nervoasa. Nu a mai facut prajitura pentru Dani dar a luat ceva dubios de la ZoomSeries. Bunicile mele aveau purici asa ca nu le-am mai invitat. Pana la urma am fost cu Dani in vizita la sora mea. A venit si mama. A adus prajitura cu pricina. Dani a fost interesat sa guste. A gustat si a vomitat instant. Din momentul ala nu a mai avut chef de joaca. A facut si-un caca asa ca am plecat curand dupa ce-am ajuns. A primit o masinuta care i-a placut mult. De la noi primise cadouri mai demult. A mai primit niste cadouri pe care le-a cam tratat cu dezinteres. A avut un tort dar nu a suflat in lumanare. Am facut poze cu el si-atat. Nici noi nu ne-am omorat cu firea la tortul ala. A fost mai mult ca sa fie mama si sotul multumiti ca am facut poze cu un tort.

Dar azi e Dani vesel si eu sunt multumita ca a trecut si chestia asta.

O poveste nostima: in vizita Dani a ochit o telecomanda neagra. A luat-o, a dus-o la ureche si cu un aer preocupat a inceput sa se plimbe prin camera turuind de zor repede pe limba lui. Apoi a zis ceva de la revedere si-a asezat-o pe masa. A repetat figura de cateva ori. Ce-am mai ras!



#46
oanaiasi

oanaiasi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.965 mesaje

Postat 28 iulie 2013 - 14:18

Mihaela, la multi ani pentru Dani (si scuze pentru intarziere). Eu zilele astea am stat cam departe de calc asa ca nu am avut cum sa trimit urarea la timp. [deziuata]



#47
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 06:30

Neatza fetele,

Poftiti la cafelutza si ceaiuri!

Mihaela - bine ca Dani a fost totusi bine dispus. Ei oricum nu stiu despre ce e vb, pt ei este o zi ca oricare. De multe ori facem astfel de lucruri mai mult pt noi.

Eu am domit prost azi noapte, spre mai deloc. Din ce in ce mai afecteaza acest job nesuferit. Acum as face orice, numai sa plec spre munca, nu :-( Daca as putea as mai face un bebe si as sta 2 ani acasa ( fabulez, desigur!)

Dbunny - la multi ani!,,, Am realizat azi noapte tarziu ca a fost ziua ta. Multa fericire iti doresc!

Pinky - cum a fost la botez?

Helenutza - ce fac copiii? I-a luat iar vreo raceala, microb? Sau era alalrma falsa?

Michella - tot intreb de tine pe aici si aud doar ecoul. Pe unde mi sunteti? Ce mai faceti?

Va doresc un inceput de saptamana mult mai bun decat al meu!

#48
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 09:41

neatza! eu n-am niciun chef de munca... ce mult mai e pana la concediu....

 

 

Of, Mihaela, ce zi ati avut :) dar lasa, ca el nu stie ce importanta avea ziua respectiva :)



#49
pinkysor

pinkysor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 09:44

Buna dimineata fetelor!

 

Nanna, la botez a fost tare bine, inital am vrut sa nu-l tinem si pe Dani cu noi dar pana la urma a ramas si el, s-a jucat cu trei copilasi de varsta lui si a fost super! Chiar foarte bine ne-am simtit.

Offf, imi pare rau sa aud ca esti asa suparata din cauza serviciului [:(] Sper sa treaca perioada asta repede, poate sa-ti cauti alceva, sau sa incepi ceva pe cont propriu [pup]!

 

Helenuta, saracutul ce s-a speriat [:(] bine ca a trecut peste si nu a dat inapoi la scutecele.

 

Mihaela, important este ca Dani e vesel, ei oricum nu isi dau seama la varste asa mici [pup]

 

Ma intorc la munca ca am f multe de facut.

Va pup!


Editat de pinkysor, 29 iulie 2013 - 09:44 .


#50
camady

camady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.616 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 09:56

Mihaela sa-ti traiasca puiutul!!! Si eu am fost la o nunta sambata..........am dansat atat de mult ca am febra musculara acum. Razvan de azi e plecat cu ai mei la munte 9 zile, Eva vorbeste din ce in ce mai mult. Cu pampersul nici un progres.Se tine si nu face nimic de dimineata pana seara.N-am mai vazut asa ceva. Va pup si sa aveti o saptamana frumoasa.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -