Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de sept-oct 2011 **16**


284 raspunsuri la acest subiect

#31
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 23 iulie 2013 - 13:20

Mikka draga, ma Bucur sa te vad pe aici.

Vai ce te mai chinui cu pipi si kaki… mai bien incerci cu colacelul la wc, poate acolo ii place.
Sau cumpara o olita mai smechera, care canta sau mai stiu eu ce papuci.
Nici a mea nu vroia sa stea, dar am cumparat o carticica cu Potty Training in care e o poveste ilustrata cu o fetita cum renunta ea la pampers, merge si cumpara olita cu mami ei, apoi cumpara chilotei etc etc. I-am citit aia cateva zile la rand si am luat si noi chilotei si acum sta chiar o gramada pe olita. Numai ca nu prea face in ea :D face dup ace-I pun scutecul, cu toate ca stam la olita sic ate juma de ora. Ii dau o gramada de lichide sa bea inainte. Stam si facem baloane sau citim, mai nous i la desene o pun pe olita. Si degeaba : )) are doua pipiuri si un kaki facut la olita pana acum.

Cu slabitul, merci frumos, dar mai am de slabit. Trebuie sa ajung la greutatea la care eram cand am venit in tara asta afuricsita unde m-am ingrasat :D
Aici lumea nici nu e critica asa cum e in Romania. Masura medie pe tara e 16, care cred ca in Romania este 46-48. Deci eu eram chiar bine si inainte de a slabi :)) si de aia te ingrasi si nu te simti incomod :D
Cred ca trebuie sa gasesti clickul ala. Eu l-am avut cand am vazut pozele de la intalnirea cu fetele din Bucurest. Doamne, groaznica eram in pozelel alea. Eu sper totusi ca nu aratam asa si in realitate :D dar oricum ala a fost clickul meu.
 



#32
Helenutza23

Helenutza23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 525 mesaje

Postat 23 iulie 2013 - 15:29

buna

 

LA MULTI ANI Dani! MIHAELA_i sa va traiasca si sa fie sanatos! deci Dani el e cel mai mare strugurel? 

m-am amuzat si eu cu dopul, e f tare! 

 

MAY vrei o incurajare vis a vis de cum te vei simti in sarcina 2?  [:)]  hai mai intai sa iti spun ca pentru noi al doilea copil ne-a intregit definitiv ca si familie, dar mai presus de orice i-a adus fratiorului mai mare o imensa bucurie, un echilibru extraordinar. vad si simt asta.

in plus, tot al doilea copil, mi-a adus minte la cap ceea ce e f benefic pt primul copil . ha haaa, mi-am mai revenit din ideile fara rost (ca sa fiu indulgenta in exprimare) pe care le aveam.

ce mai conteaza ca (doar) 9 luni de zile m-am simtit oriiibil, chiar ingrozitor (si mult mai nasol decat la prima sarcina ceea ce nu credeam ca e posibil)? timpul trece rpd.  [flo2] 

vad ca aveti probleme cu adormitul. uff, au si ei unele perioade mai putin bune! trece si asta  [:)]

 

NANNA sanatate multa! mititica de ea.. auzi, dar cum adica s-a pus pe indopat? ea a acceptat sa fie indopata? ...ca pt mine treaba asta e imposibila fara acordul copilului  [:)]

 

PINKY sarcina usoara in continuare! ia uite ce rpd a trecut primul trimestru!

 

MIKKA nu ai de ce sa te jenezi ca intrii rar, si eu intru rar, de fapt am perioade si perioade.  [:)] succes la depasirea fazei cu pipi pe langa. nu mai dureaza mult!

 

 

 

sa va mai spun de Praslea care are ca pasiune masina mea. cand mergem in parc imi iau cheile de masina cu mine ca sa poata sta vreo 15 min in masina. altfel e mare scandal... la fel si la intoarcerea din parc.  [batcap] am zis ca imi mut locul de parcare in spatele blocului ca sa nu o mai vada.. dar pe urma m-am gandit ca de ce? ca e placerea lui, nu e nimic rau in asta... e si el mic si are fel de fel de mici placeri nevinovate  [:)]

 

o zi buna!



#33
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 23 iulie 2013 - 17:21

Helenutza, ai fost tare dulce cu ultimul paragraf :)

si asa este, e si el mic :) si eu de multe ori cand fii-mea face cu totul altceva decat vreau eu sa faca, la fel imi spun: hai ca e mica, si daca asta-i placerea ei, s-o las sa faca cum vrea ea. si stau si ma uit la ea ca o closca :)

mi-e drag rau de tot de ea. imi vine s-o mananc de draga ce imi e :))

 

Ce incurajare mi-ai dat si tu :)) mai ales cu partea ca a fost mai rea decat prima. nici eu nu cred ca poate fi mai rau decat de la Beatrice, dar vad ca se poate mai rau ca la prima :))



#34
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 23 iulie 2013 - 19:48

DANI la multi ani! Sa cresti mare si sanatos!
MAY felicitari pt.olita si kg minus. Admir in continuare ambitia ta :)
PINKY ce bine ca nu ai greturi. Cate sapt ai acum?
Noi suntem in continuare la tara. Energie 120% pt pitic, dar indiferent de ora de culcare la 6 da desteptarea la toata lumea.
Va pupam si va dorim o saptamana placuta in continuare

#35
Dbunny

Dbunny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.706 mesaje

Postat 23 iulie 2013 - 20:37

Deja incep petrecerile?? wow, La multi ani pui Dani!! sa cresti mare si sanatos, sa aduci numai bucurii la mami!!

 

may am tinut-o cateva zile in chilotei, si dupa ce-am spalat covorul lui Dani in curte am renuntat la idee. Noi pana la 2 ani mai avem peste 2 luni. plus ca la noi caldura tine pana prin 15 octombrie...

si la mine sarcina nr 1 a fost rea, iar sarcina nr 2 foarte rea, na, poftim incurajare...

 

englezoaicele sunt robuste, am lucrat cu cateva...si le-am intrebat cam ce si cum cu stilul lor de viata(adica toata ziua beau ceai, iar cina o luau la 6-7 seara maxim si tot ´groase´ erau). Alcolul e de vina...beau 1 litru de ceai si 2 de vin...zilnic :D

 

oifff oana am citit blogul respectiv, doamne saraca mama! ce fetita frumoasa s-a dus la cer. sfasietor de dureros. am mai citit undeva c-au fost probleme serioase cu ciuperci de padure..la o familie, mirii chiar inainte de a se casatorii+ alti membrii ai familiei, dar din fericire au scapat cu viata.



#36
raluca050

raluca050

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 629 mesaje

Postat 24 iulie 2013 - 10:19

Buna fetelor, mai revin si eu din cand in cand pe la voi .

Nu ma certati [:)] . Cu noua functie am mult de lucru, sunt la inceput....insa va mai citesc in fuga.

 

May inca odata ne arati cata rabdare ai si cat de cumintica e Bea. Nu-ti face probleme cu pierderea KG, ai timp destul, important este ca ai dat deja jos destul de multe si nu trebuie sa te anemiezi acum.

 

Helenuzta daca asta e placerea lui pan la urma face ceva rau? Nu cred. Edi inca de la 1 an ii placea sa butoneze prin masina dar i-am facut aceasta pofta. Acum se duce singur si ia cheile, descuie masinile pe care le prinde si incepe distractia: deschide portbagajul, se uita daca are benzina la clapeta de carburant, intra in masina si da drumul la faruri.... Dar mi-e drag de el si suntem pe faza ca sa nu faca ceva pagube.

 

In general il las sa faca chestii care ii pun la incercare mintea atata timp cat nu strica, nu plange si nu e obraznic

 

Noi avem in continuare discutii nocturne, mai stam la povesti pe la 1-2 noaptea... e super [batcap] . Se trezeste ma striga si-mi spune ca Edi vrea sa faca nani, sa  doarma si trebuie sa-l legan si sa-l adorm la loc, noroc ca adoarme in cateva minute.

Eu sunt vesnic obosita , cred ca ies la pensie asa...



#37
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 24 iulie 2013 - 14:24

Raluca, pai nu prea e cumintica de ceva timp :D

Lasa ca ti se aseaza tie treburile cu noua functie :) asa e la inceput.

 

Dbunny, halal incurajare :D

 

Klau, sunt dispusa sa te sustin daca te apuci :)


Editat de May3, 24 iulie 2013 - 14:25 .


#38
pinkysor

pinkysor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 24 iulie 2013 - 16:07

Salutare fetelor!

 

Mikka, multumesc! Ma bucur sa te citesc! Nu-ti fa griji ca reusesti rar sa ne zici despre voi, important e ca nu ne-ai uitat! Off cred ca e tare greu asa fara scutec in casa, stiu ca e o idee buna pt a scapa de scutec  dar imi imaginez cat trebuie sa cureti. Ce simpatica trebuie sa fie sa repete dupa voi [:)] Si Dani face asa, acum si-a mai introdus cuvinte noi, nu multe ce-i drept [:)]

 

Helenutza, ce simpatic e! Noi nu avem faza asta cu masina, dar cand venim de undeva neaparat trebuie sa stam afra in fata blocului cu masinute. Are un loc unde se joaca si daca nu il las e asa de trist si plange. Nu tot timpul pot sa stau afara cu el si abia reusesc sa-l aduc in casa la baita sau papa.

 

Klau, ce fain de voi ca sunteti in conecdiu! Sa profitati din plin! Eu sunt acum in sapt 14 [pup]

 

Fetelor, eu azi am fost dupa niste analize si au iesit bine, sunt tare fericita!

Imediat mergem dupa micut la tara, mi-e asa de dor de el!

 

Va pup si vb! [pup]

 



#39
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 06:15

Neatza fetele!

Am revenit cu cafelutza si ceaiul negru pt Mihaela.

Mihaela - te rog accepta urarile mele de la multi ani pt Dani! Sa fie sanatos si voi sa fiti fericiti si mandri de el!

Noi suntem bine, Indra a fost externata, este f bine. A ramas doar gustul amar ca am dat o gramada de bani pt o perfuzie si 2 siropele, sunt niste hiene astia la Medlife. Dar deh...nimeni nu ne.a pus sa mergem la ei.

Pinkisor - felicitari pt analizele bune!

Sunt in urma cu cititul, va pup pe toate!

Ce emotionant, se apropie aniversarile strugurasilor! O data cu sfarsitul lui august va fi avalansa de aniversari!

Va doresc o zi super!

#40
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 12:41

Va multumesc pentru urari. Avem niste zile foarte pline la servici si acasa asa ca nu prea pot urmari discutiile. Reiau din urma cand scap. Sper ca saptamana care vine sa fiu iar la zi cu ce ati mai povestit pe-aici :)




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -