Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de sept-oct 2011 **16**


284 raspunsuri la acest subiect

#261
ingeras26a

ingeras26a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.619 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 15:40

Mihaela, sanatate multa lui dani, imi pare tare rau.

Vezi ca pentru intarirea sistemului imunitar mi-a spus fina mea ca i-a comandat din UK liver help (exista si la noi, insa sunt mult prea procesate si cica nu sunt ok). Sunt pt tot ce inseamna sistem digestiv, deci banuiesc ca pe Dani chiar l-ar ajuta.



#262
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 15:43

Va multumesc pentru raspunsuri. Mai vreau sugestii inainte de a ma documenta ce inseamna fiecare si daca se potriveste pentru Dani sau daca am incredere. Pana una alta cel mai bine imi suna pastura dar stiu cum arata si ma tem ca Dani al meu ar vomita de la ea neavand o textura fina, usor de inghitit.



#263
oanaiasi

oanaiasi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.965 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 15:44

Salutare!

 

Mikka, imi pare rau ca va chinuiti cu dermatita. La noi Lipikar a dat rezultate foarte bune dar doar cand l-am dat peste pielea uscata. Cateri avea si zone mai umede (sa le zic asa) de la dermatita. Acolo dadeam cu weleda pana se usca si dupa cu lipikar. Nu stiu daca a fost lipikarul cat si faptul ca s-a cam dus de la sine...asta a fost impresia mea.

 

Trebuie sa ai grija si la alergiile incrucisate : pestele de exemplu potenteaza efectul alergizant al altor alimente (chiar daca (,) copilul nu e alergic in mod direct la el). Eu evit foarte tare alunele, nucile etc tocmai pentru efectul lor poate aparea si peste un timp indelungat dupa inceperea consumului.

 

Iarasi...mediul prea curat si lipsit de alergeni nu face bine...Eu am mare grija la mancare dar nu o feresc de praf, acarieni etc...Nu mai vb ca am avut si inca mai am mucegai in casa. La inceput m-am consumat rau dar cand am vazut ca ea nu are nicio reactie la el m-am linistit. De spalat spal si eu cu detergenti eco si asta pentru ca m-am obisnuit asa inca de la primul ei episod de dermatita dar la rufe mai pun si detergent clasic. Incerc sa nu ma duc nici in extrema cealalta si sa o hipersensibilizez. La mancare am ramas capsata [batcap]  ..inca. dar ii mai scap si cate o porcarioara ( o ciocolatica, un pufulete). Vezi ca acum e inflorita ambrozia si da niste alergii groaznice. Eu stau de vreo 3 saptamani cu nas curgator si mancarimi la ochi de la ea....

 

 

Lena a reusit sa o scape pe Maia de dermatita cu remediu homeopat. Vorbeste cu ea ca se pregateste sa faca o comanda mai mare pt ulei de cod. Poate iti comanda ea. [flo2] [flo2] [flo2]



#264
ingeras26a

ingeras26a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.619 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 15:45

neata

 

intru rapid pt a va supune atentiei

http://comunitate.de...la-fapte/page-7

pe mami alinuk, cea care a postat anuntul, si se ocupa in mare parte de aceasta mobilizare, o cunosc de f mult timp, aproape 8 ani, de la grupul baiatului meu cel mare.

 

 

Foarte de acord cu ce scriu fetele acolo, mi se pare cumplit ce i s-a intamplat lui Ionut. condoleante familiei. Desi iubesc enorm de mult cainii, animalele si avem in toate curtile 3 sau 4, ii tinem in curte. Si nu sunt agresivi. Si nu stau nemancati....



#265
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 22:33

Hello fetele!

Multa sanatate strugurashilor bolnaviori!

Hellenutza -da, vom veni vineri, iti las pm cu nr meu daca vrei sa ne vedem.

Eu sunt f miscata de ceea ce s.a intamplat...sunt ingrozita!

Seara buna!

#266
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 08:21

Buna dimi!

Liniste si pace la noi in casuta. Cafeluta nu o mai da nimeni, nimeni nu ne face casuta noua... Amorteala...

Trezirea!!! Va poftesc la cafelute aromate!!! Ceaiuri, tot ce doriti.

... ca veni vorba de maidanezi, e cumplit ce a patit bietul copii. Iar ONG-urile care apara drepturile animalelor... God! Daca fiul / fiica vreunui ONG-ist ar fi fost sfasaiat / mancat de viu de caini, oare care ar fi fost reactia lor?!? Oricum, ceva trebuie facut, prea multi caini, eu insami am fost muscata acum vreo 3-4 ani. Cicatricele au ramas pe picioare... Daca eu ca adult nu m-am putut apara cine stie ce, ce sa mai zic de bietul copilas [:(]



#267
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 09:28

neatza, pe mine cazul baietelului m-a marcat rau, de cateva nopti am cosmaruri si plang numai cand ma gandesc.

eu i-as eutanasia pe toti.

maidanezii au fost unul dintre principalele motive pentru care am plecat din tara.

mi-era frica de ei. eu am scara la bloc prin spate si mereu erau haite pe acolo...

nu pot sa-i sufar.



#268
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 09:29

buna dimineata si merci de cafea, Klau, ca am uitat

 

eu numar zilele pena la concediu, cu toate ca acolo ploua in mama ma-sii... e ultima data cand luam concediu in Septembrie...



#269
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 09:34

Poate totusi prindeti vreme buna. Macar sa nu fie ploaie. Spor la facut bagaje  [pup]



#270
May3

May3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.345 mesaje

Postat 05 septembrie 2013 - 10:00

Da, eu sper sa treaca vremea asta instabila. in ultima sapt au fost ploi si chiar furtuni :(((((((

sambata fac bagazele.

duminica plecam.

si fii-mea are mucisori :D

sper sa nu evolueze in ceva mai serios...

 

am adunat 15 copii pentru party-ul ei :D

avem si jocuri, topogane, bouncy castle, activitati, muzica. o sa fie funnnn :D


Editat de May3, 05 septembrie 2013 - 10:00 .



Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -