Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

un smartphone sau un smartSEX pentru fiecare roman

sex smartphone

21 raspunsuri la acest subiect

#21
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 23 iulie 2013 - 10:28

Nicio extrema nu e buna.

Nu ma deranjeaza ce fac altii, cat si cum stau pe celulare. Pana la urma e treaba lor cum imbina utilul cu placutul sau cine cu ce vrea. Acum asa e normal. Pe vremea noastra era altceva normalul [:)]

Fie`mea se joaca pe al ei telefon cu un personaj Pou [:D]  Eu ma mai joc Mahjong (deh, sunt batrana si nu vreau alt joc [:D] , dar asta doar serile apucam, dupa ce ajungem acasa.

Insa avem vecini care isi trimit copiii afara cu laptopul si smartphonuri care mai de care  cand ceilalti se joaca cu minge, coarda, etc , pana la urma e dreptul lor sa faca exact cum cred ca e e bine.


Editat de szivarvany, 23 iulie 2013 - 10:32 .


#22
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 14:59

La munca imi iau smartul cu mine si la buda ... nu de alta, dar nu vreau sa deranjeze pe cineva cand ma suna mama si se aude "iaca'sha", sau holograf cand ma suna sotzul.Tot la munca prestez la calculator si am 2 monitoare in fatza ochilor timp de 8-10 ore pe zi. In pauza mai vad o stire, pe telefon, tot timpul am chatul deschis (prietenele stiu ele de ce [pk] ), gmail, yahoo si  forumulau fiecare tabul lui din firefox. Asta e valabil in perioada 9-18.00 de luni pana vineri.

 

Acasa ... sa nu vad calculator si nici smart. Daca suna cineva, e telefon, daca da cineva sms tre sa aiba noroc sa-l aud. Sta la locul lui in biblioteca, pe raftul celalalt e tableta la care se mai joaca daca apuca Mitz, dar am eu grija sa apuce mai rarutz.

Ne e de ajuns ca ne mai uitam din cand in cand la televizor, si ne facem norma de ecrane ... in rest incercam sa pastram weekendurile mai ales pentru noi.

Parc (cu telefonul in buzunar, doar pentru apel si maxim, maxim o poza doua daca nu se poate fara), tableta ... acasa. Bicicleta in schimb, cat cuprinde. Vazutul cu prietenii, la loc de joaca, sau acasa dar mai bine un monopoly decat stiu eu ce ecranet.

Pozele se incarca in albume seara candva,, ca nu-i foc daca nu vad parintii fix atunci unde sunt eu, stirile se vad si ele cand le e timpul, ca la fel .. nu se schimba nimic daca vad peste cateva ore ce a facut nu stiu cine. Ce au mai facut altii, aflu eu daca e cazul si ceva important la telefon iar  daca e sa admir poze ... am timp mai incolo.

Refuz sa-mi las viata sa treaca pe langa mine fiind ocupata cu ecranele.

E mult mai placut sa interactionez cu oameni, chiar si cand ajung sa ma cert cu ei, macar are cine-mi da replica, decat sa treaca timpul pe langa mine in timp ce eu ma holbez la un ecran. Si simt ca-mi traiesc viata in loc sa treaca pe langa mine.





Etichetat si cu sex, smartphone

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -