Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Aprilie 2014 (Buburuze de Aprilie 2014)

mamici gravidute burtici sarcina aprilie 2014

213 raspunsuri la acest subiect

#201
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 12:51

[hia]  burtici,

Ce fain fetele ati inceput sa simtiti mogaldeata!! si eu abea asteptttt, dar nu stiu la ce sa ma astept, probabil la momentul potrivit imi voi da seama [soricel]  desi am simtit ceva ca un tremurat asa,dar am zis ca sunt muschii uterului sau nuj...

Eu inca nu am folosit crema, ulei,,desi cred ca ar fi timpul,ca pepenasul cresteeee [il]

O sa incerc cu ulei de masline si migdale, cik ar fi ff bune ptr vergeturi..

 

pooopici si aveti grija de burtici [flo2]

poate chiar lai simtit pe bb si nu stii cum ar trebuie sa fie asa sa intamplat si la mine

tu stii ce sex va avea bb tau, voi ce va doriti?

[flo]



#202
athosik

athosik

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 854 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 13:01

Buna fetele,

 

Nu am mai scris de mult dar va citesc cu mult interes

Puteti sa ma treceti si pe mine la prima pagina cu DPN 16.04.2013 si cu o fetitza [il]

Suntem foarte fericiti k vom avea o fetita ... primul copil fiind baiat si el de la inceput a zis k isi doreste o "fratioara"

 

cum sa fac sa imi apara si mie saptamana de sarcina si cate zile mai sunt pana la marele eveniment????

 

Urmatoarea ecografie va fi pe 23.11.2013 si cred k va coincide cu morfofetala!

Starile de greata s-au dus si parca o simt si eu pe bebelina!

 

Va pupacesc pe fiecare in parte si promit sa incerc sa scriu cat de des pot! De citit oricum va citesc!

[flo2]



#203
iuly_86

iuly_86

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 13:22

felicitari [pk]  pentru baietel si eu la fel ca tine tot baietel [il] voi avea, la mine multi au zis ca voi avea baiat exact asta ne si doream, dar cel mai mult ma rog sa fie sanatos si la termen, la fel va doresc si voua

tu  ce iti doreai?

asa, ca idee, eu imi doream fetita... dar oricum, nu sunt deloc dezamagita, ma bucur ca stiu si ca totul e bine [:)]  felicitari si tie!



#204
cristina_84

cristina_84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 183 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 18:15

Mie mi-a zis pana acum ca e baietel, aveam si nume. Ieri ne-a zis ca e fetita. Tre sa ma readaptez la idee.

Colul e ok, doar ca am si eu niste contractii nedureroase -stiu ca mai era cineva pe aici cu aceeasi problema, sa imi spuna si mie ce i-a zis doctorul despre asta, mie mi-a zis sa iau nospa si sa incerc sa stau culcata. Dar aseara de ex am luat 2 nospa si in timpul noptii am simtit burta tare la greu. Azi a fost ok.



#205
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 18:41



poate chiar lai simtit pe bb si nu stii cum ar trebuie sa fie asa sa intamplat si la mine

tu stii ce sex va avea bb tau, voi ce va doriti?

[flo]

Camcris, [flo2]  da probabil nu stiu inca ce tre sa simt, dar ma dumiresc in urmatoarele saptamani [clo] ecografic avem 15sapt..

Noi nu stim ce sunt bebelusii si nici preferinte nu avem...dupa 10 ani de infertilitate chiar nu mai conteaza pt noi, doar sa fie sanatosi!! [il]  [il]


Editat de jaguar, 07 noiembrie 2013 - 18:50 .


#206
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 18:45

Athosik, felicitari ptr [fetita]  sa mai treci pe la noi [;)]

 

Cristina, ce spui tu de burta tare,,am avut si eu asa intr-o noapte,ma cam speriasem,, am luat nospa si pana dimineata eram bine.. Da, cik astea sunt contractii nedureroase..hmm speram sa nu avem parte prea des de asemenea episoade [pup]

Felicitari ptr printesa [fetita]



#207
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 18:49

Daca la dublul test ti-a iesit edemul/protuberanta nucala pana in 3-3,5mm si prezenta osului nazal,deja 80% este OK, coroborate cu analizele de sange ar trebui sa fie 100% sigur. Oricum, triplul test este pur prezumtiv pe baza unor intrebari legate de tine si familia ta,concludenta este doar amniocenteza,dar riscul de avort este mare.

Ralex, au iesit bune masuratorile la dublu test, NT 1.4mm si 1.8mm si la sange a iesit risc scazut <1/10000..Doamne ajuta-ne pe toate sa avem prunci sanatosi! [flo2]



#208
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 19:53

Felicitari Athosik! Te invidiez pentru fetita... Si noi avem un baietel si ne dorim o fetita,ca si la voi fratiorul isi doreste o "hata",dar la 13sapt.a iesit baietel, poate la 17 sapt.se "razgandeste",mai are timp...:)))

Camcris la prima sarcina am nascut la Polizu,a fost OK,singurul lucru negativ au fost asistentele de la neonatologie,care cu bani in buzunar nu se uitau la mine si depinzi de ele mai ales cand nasti prima data. Acum,oscilez intre Polizu si o clinica particulara-sunt multe cu oferte la targuri,care culmea ajung la pretul pe care eu l-am dat la stat-,am tras line si nasterea trecuta m-a costat 2500lei ( liftiera ,dr, asistente,moasa,neonatoloage,femeie curatenie,cea care-mi facea toaleta,dr.pediatru,etc), trebuie sa mentionez ca am nascut natural si fara epidurala.Oricum trebuie sa dai cate o atentie la fiecare, caci nu dau doi bani pe tine,chair si asa o sa ai surprize.

Jaguar m-a impresionat povestea voastra! Va felicit pentru bebei si puterea pe care ati avut-o!Sa fiti sanatosi toti trei!

#209
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 20:21

Mie mi-a zis pana acum ca e baietel, aveam si nume. Ieri ne-a zis ca e fetita. Tre sa ma readaptez la idee.

Colul e ok, doar ca am si eu niste contractii nedureroase -stiu ca mai era cineva pe aici cu aceeasi problema, sa imi spuna si mie ce i-a zis doctorul despre asta, mie mi-a zis sa iau nospa si sa incerc sa stau culcata. Dar aseara de ex am luat 2 nospa si in timpul noptii am simtit burta tare la greu. Azi a fost ok.

Eu am intrebat dr. ca ma ai doare burtica in diverse parti si a raspuns ca orice durere de burta înseamnă contractii, deci nospa si 3 ovule utrogestan pe zi



#210
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 20:33

Buna fetele,

 

Nu am mai scris de mult dar va citesc cu mult interes

Puteti sa ma treceti si pe mine la prima pagina cu DPN 16.04.2013 si cu o fetitza [il]

Suntem foarte fericiti k vom avea o fetita ... primul copil fiind baiat si el de la inceput a zis k isi doreste o "fratioara"

 

cum sa fac sa imi apara si mie saptamana de sarcina si cate zile mai sunt pana la marele eveniment????

 

Urmatoarea ecografie va fi pe 23.11.2013 si cred k va coincide cu morfofetala!

Starile de greata s-au dus si parca o simt si eu pe bebelina!

 

Va pupacesc pe fiecare in parte si promit sa incerc sa scriu cat de des pot! De citit oricum va citesc!

[flo2]

felicitari pentru fetita

uite ce am gasit pentru semnatura:

- Du-te sus in dreapta unde este numele tau si apasa pe sagetuta cu varf in jos de langa nume.

- Se deschide un meniu, alegi Semnatura forum. exempul intri pe " http://lilypie.com/" si alegi din diversele modele

- In fereastra semnaturii, pe bara unde se formateaza textul, (bold, italic etc) pe la mijloc e un buton cu un icon verde. Apasa pe el si copiaza linkul tickerului acolo.

- Salvezi semnatura [:)]





Etichetat si cu mamici, gravidute, burtici, sarcina, aprilie, 2014

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -