Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Aspirante optimiste>20 ani(830)Felicitari SilviaT!Arrya!Lady_c!


505 raspunsuri la acest subiect

#51
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 09:44

Da Iarina...va las pe voi primele ca la mine cm e mai lung...sau sa vad ce-oi face cu utrogestanul luna asta daca o regla ceva...te pup...



#52
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:05

Acum sa spun si eu buna dimineata, ca am tot raspuns fetelor, dar de salutat am uitat  [batcap] .

[cafea] pentru toata lumea.

Azi la mine e ziua 13, au inceput si secretiile sa fie mai apoase, de maine incep testarea ovulatiei, joi si vineri am concediu si eu si sotul  [pk] poate  iesim la [pool]  [beach] . Abia astept [soricel] .

Va pup si va doresc o zi minunata, plina de vesti bune.

Ella tinem pumnii sa fie cu noroc. te asteptam cu 2 liniute.[pup]



#53
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:06

Ella concediu placut si sa fie cu ochisori. Tinem pumnii sa faceti ce trebuie acolo.... poate nu te dai si tu jos din pat vreo cateva ore :P [soricel]  [soricel]  [soricel]

Iarina [flirty] ce sa zic acum, m-ai prins  [soricel] .

Tinem pumnii si tie sa iasa analizele bine si sa te apuci de treaba, doar am zis ca impartim aceeasi odisee, nu?



#54
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:07

Arrya parca MeAlex zicea odata de un supozitor mai eficient contra spasmelor uterine la gravide; dar nu mai stiu cum se numeste; cred ca poate fi eficient si pentru lady;

poate ajuta si ceaiul de cretisoara daca l-ati baut si inainte de sarcina si e corpul obisnuit cu el;

lady ne rugam sa fiti bine tu si bebe;

eu zic ca tu ai un bebe baban acolo de asta simti ce simti; cauta sa se fixeze cat mai bine;

cand am fsot la mare am cun o doamna care mi-a spus ca in prima sarcina a avut mereu contractii, pe toata durata; rezlutatul- un bebe grasan de 4300g-;

asa ca iti urez si tie ca asta sa fie  cauza: un bebe dolofan, sanatos si voios;

doctorul i-a spus ca se marea uterul ca sa stea bebe bine;

acum depinde si de constitutia ta; daca esti mai slabuta poate de aceea simti mai intens, nu stiu ce sa zic;

Arrya supozitorul de care spune Maryella se numeste Uscosin si este pe baza de scobutil ( iti vor trece durerile si opreste contractiile). No -spa mi s-a dat si mie cu toate ca aveam tensiunea mica de 9 cu 5. [pup]



#55
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:09

Ella tinem pumnii sa fie cu noroc. te asteptam cu 2 liniute.[pup]

Doamne ajuta, Corina. Sa dea Dumnezeu sa fie asa! Asta imi doresc pentru noi toate de aici  [flo] . Tu cum mai esti, ai fost destul de absenta ieri, cu treaba?

Apropo, ai primit ieri PM-ul meu? Pupici.



#56
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:12

Iarina [flirty] ce sa zic acum, m-ai prins  [soricel] .

Tinem pumnii si tie sa iasa analizele bine si sa te apuci de treaba, doar am zis ca impartim aceeasi odisee, nu?

Cu cel mai mare drag...



#57
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:13

Buna dimineata ,fetelor !

O [cafea] buna v-am facut !

Ce titlu bogat avem !

Cine mai urmeaza ?

 

Bubu,multumim pentru noul capitol !

Ella,tinem pumnii stransi !

Iarina,tu cand incepi " munca "?

Valicutza , tu cum mai stai ?

Corina,buna initiativa! mai am o prietena care mi-a spus despre manastirea ghighiu si despre icoana facatoare de minuni ! Tu ce mai faci, cum te mai simti ? 

Carin, acum am citit povestea ta de 2013 ... imi pare rau [flo2]

Didi,merita vazut filmul "sunt un mic ticalos 2" !

Arrya, ai multa grija de tine, caci ai o comoara in tine !

 

Va [pup]  pe toate !

Sa aveti o zi frumoasa !

[flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]   

Caresse si eu am ajuns duminica prima oara la aceasta manastire cu toate ca, spre rusinea mea, nu stau foarte departe.Am ramas placut impresionata de linistea si pacea de acolo. La icoana facatoare de minuni nu am reusit sa ajung ca era foarte aglomerat dar duminica asta voi pleca mai devreme. In spatele manastirii este un izvor numit Izvorul Tamadurii care am inteles ca ar avea efect terapeutic. Acum nu stiu cat este adevar si cat mit dar incerc sa nu mai iau totul strict rational.



#58
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:24

Doamne ajuta, Corina. Sa dea Dumnezeu sa fie asa! Asta imi doresc pentru noi toate de aici  [flo] . Tu cum mai esti, ai fost destul de absenta ieri, cu treaba?

Apropo, ai primit ieri PM-ul meu? Pupici.

Da Ella am primit PM tau. Nu prea am avut ieri timp sa intru, am avut foarte multa treaba la servici. Este bine ca asa nu am timp sa ma gandesc la bebelusul meu. Acum astept prima menstra iar dupa sa merg la control sa vedem si ce analize de trombofilie imi da. Problema este ca inca mai am sangerari la 2-3 zile iar diseara incep din nou antibioticul. Off! Abia astept sa ne dea dr. unda verde ca vreau sa raman gravida foarte foarte repede. Deja sotul a inceput din nou tratamentul ca gigei sa fie pregatiti la linia de start. te pup!



#59
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:42

Corina, nu ti-a zis deja dr ce analize de trombofilie sa faci? Nu au nicio legatura cu menstruatia si nu vad de ce sa astepti prima menstruatie si apoi sa le faci, oricum dureaza si alea vreo 10-14 zile pana ai rezultate, plus ca sunt scumpicele si presupun totusi un efort substantial financiar. Mie mi le-a dar dr sa le fac fix cand am constatat ca am avort spontan si pierd sarcina, mi-a zis sa revin la control dupa prima menstruatie si intre timp sa fac analizele de trombo, cand m-am dus la ea m-am dus deja cu rezultatele si mi-a dat tratament + trimitere la fundeni la dr U pentru confirmarea tratamentului.

Apropo, vezi ca in Ploiesti cel mai ieftin este sa le faci la Al Medica Berlin, le-a facut sora-mea in primavara si au costat-o foarte putin, vreo 3-400 ron profilul complet cu toate mutatiile. Eu pe aceleasi analize am dat in Bucuresti la cel mai ieftin laborator pe care l-am gasit 1150 ron.


Editat de ella_84, 16 iulie 2013 - 10:44 .


#60
iulya333

iulya333

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 11:14

Buna fetelor!

Corina, asa zic si eu, analziele de trombo le poti face oricand si acelea sunt pt toata viata nu se schimba mutatiile genetice cu care ne nastem... Cand ai banutii pregatiti pt analize eu zic sa le faci...ca daca ramai gravi.....pana vine rezultatul..e cu dus-intrors...iar sub tratament cu heparina(clexane) nu se fac aceste analize caci poate fi respinsa proba la testare (am citit asta pe site-ul synevo).




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -