Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Aspirante optimiste>20 ani(830)Felicitari SilviaT!Arrya!Lady_c!


505 raspunsuri la acest subiect

#31
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:34

Acum sa spun si eu buna dimineata, ca am tot raspuns fetelor, dar de salutat am uitat  [batcap] .

[cafea] pentru toata lumea.

Azi la mine e ziua 13, au inceput si secretiile sa fie mai apoase, de maine incep testarea ovulatiei, joi si vineri am concediu si eu si sotul  [pk] poate  iesim la [pool]  [beach] . Abia astept [soricel] .

Va pup si va doresc o zi minunata, plina de vesti bune.



#32
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:36

Lady, sper sa fie totul bine, asa cum spun fetele poate ar fi bine sa mergi totusi la medic mai repede

 

o imbratisare pentru tine si puiul tau, ai grija de voi [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]



#33
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:38

si neata fetelor [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]



#34
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:39

Neata,

maryella, multumesc pentru sfaturi, foarte bune. Si incerc sa le urmez, mai ales cel cu odihna, diseara ma bag la somn de la 10. Nu stiu cum voi reusi sa fac cu somnul, am un somn foarte pretentios, cel mai mic zgomot ma trezeste, azi noapte m-am trezit de 4 ori, cam ca toata luna de altfel, eu peste tot graficul din FF aveam "sleep deprived". Uneori ma trezesc visele, alteori pur si simplu tresar, sau mi-e sete, mai nou vreau la baie... pft

Dar trebuie sa incerc macar sa adorm de la 10. Cu alimentatia eu zic ca sunt ok, de 2 ani de zile mananc numai sanatos, legume, carne, peste, fructe, carbohidrati nerafinati.

LadyC si eu am avut ieri pe zi la munca crampe multe, dar usoare, gen alea dinainte de ciclu, dar mai slabe, suportabile, dar le simteam cam continuu. De aseara m-au lasat si ele si spatele, acum au revenit dar sub forma de intepatura, ma inteapa in partea dreapta jos cam de 2-3 ori, apoi ma lasa. E mult mai bine ca ieri.

Si eu fac maine beta 2 si joi am programare la dr.

 

Fetelor am vrut si eu sa iau no-spa, dar am citit pe prospect ca nu e indicat in hipotensiune si eu cam am hipotensiune. Azi merg la o farmacie sa mi-o testez, dar mi-a fost frica sa iau asa de capul meu, stiindu-ma hipotensiva. Mai bine sa imi dea doctorul ok-ul.

Voi pana cand ati avut crampe ca la ciclu? eu azi am facut 4 saptamani.


Editat de Arrya, 16 iulie 2013 - 08:40 .


#35
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:39

Neata fetelor...

Ella mie asa mi s-a spus sa schimb cap cand ajunge la 20 de pagini...nu fac de capul meu ce fac pe aici...bine ca o fac pt noi,nu am niciun avantaj,am zis sa fac un bine...iar legat de alte forumuri probabil nu mai sunt userii care au deschis cap ca sa-l si inchida...eu pot sa deschid cap si tot eu le si inchid si fac altele,poate oricine sa faca un capitol nou...te pup.

Mrenescu concediu placut,vreme cat mai frumoasa si sa va intoarceti trei!

Lady ce tratament iei?ar trebui sa te duci cat mai repede la dr!

Raisa tu ce mai faci/

Fetelor am mai pus o data linkul la sfarsitul cap trecut...desi la mine mergea....sper sa se descurce toate fetele si sa ne gaseasca...

Va pup...

Bubu [flo2] , imi pare rau daca te-am suparat, era doar o sugestie tocmai ca faci doar tu si sa nu stai tot timpul sa faci altele, eu intelesesem ca pe platforma asta se pot lasa capitolele mai lungi sau numarul de pagini este la latitudinea userilor care se ocupa de acele topicuri. Nu a fost intentia mea sa te supar si sa stii ca eu apreciez foarte tare ca fara nicio obligatie tu faci capitolele si te-ai ocupat si de prima pagina  [flo2]  [flo2]  [flo2] .

Poate o sa reusim sa invatam si noi sa facem sa nu mai fi singura. [biz]



#36
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:44



Neata,

maryella, multumesc pentru sfaturi, foarte bune. Si incerc sa le urmez, mai ales cel cu odihna, diseara ma bag la somn de la 10. Nu stiu cum voi reusi sa fac cu somnul, am un somn foarte pretentios, cel mai mic zgomot ma trezeste, azi noapte m-am trezit de 4 ori, cam ca toata luna de altfel, eu peste tot graficul din FF aveam "sleep deprived". Uneori ma trezesc visele, alteori pur si simplu tresar, sau mi-e sete, mai nou vreau la baie... pft

Dar trebuie sa incerc macar sa adorm de la 10. Cu alimentatia eu zic ca sunt ok, de 2 ani de zile mananc numai sanatos, legume, carne, peste, fructe, carbohidrati nerafinati.

LadyC si eu am avut ieri pe zi la munca crampe multe, dar usoare, gen alea dinainte de ciclu, dar mai slabe, suportabile, dar le simteam cam continuu. De aseara m-au lasat si ele si spatele, acum au revenit dar sub forma de intepatura, ma inteapa in partea dreapta jos cam de 2-3 ori, apoi ma lasa. E mult mai bine ca ieri.

Si eu fac maine beta 2 si joi am programare la dr.

 

Fetelor am vrut si eu sa iau no-spa, dar am citit pe prospect ca nu e indicat in hipotensiune si eu cam am hipotensiune. Azi merg la o farmacie sa mi-o testez, dar mi-a fost frica sa iau asa de capul meu, stiindu-ma hipotensiva. Mai bine sa imi dea doctorul ok-ul.

Voi pana cand ati avut crampe ca la ciclu? eu azi am facut 4 saptamani.

Arrya, si eu sunt hipotensiva, de obicei tensiunea mea e 8 cu 5 sau 9 cu 6 si dr mi-a recomandat nospa. In sarcina oricum tensiune iti creste putin fata de cum e in mod normal.

Si referitor la somn eu cred ca in curand o sa iti fie foarte somn destul de devreme. Eu imi aduc aminte ca printre primele semne de sarcina a fost faptul ca dormeam pe mine non-stop. Daca la 8 seara ma asezam la televizor in 5 minute dormeam. De obicei ma apuca somnul dupa ora 2-3 ziua, era o stare de somnolenta de puteam adormi in 5 secunde  [soricel] .


Editat de ella_84, 16 iulie 2013 - 08:45 .


#37
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:48

Arrya parca MeAlex zicea odata de un supozitor mai eficient contra spasmelor uterine la gravide; dar nu mai stiu cum se numeste; cred ca poate fi eficient si pentru lady;

poate ajuta si ceaiul de cretisoara daca l-ati baut si inainte de sarcina si e corpul obisnuit cu el;

lady ne rugam sa fiti bine tu si bebe;

eu zic ca tu ai un bebe baban acolo de asta simti ce simti; cauta sa se fixeze cat mai bine;

cand am fsot la mare am cun o doamna care mi-a spus ca in prima sarcina a avut mereu contractii, pe toata durata; rezlutatul- un bebe grasan de 4300g-;

asa ca iti urez si tie ca asta sa fie  cauza: un bebe dolofan, sanatos si voios;

doctorul i-a spus ca se marea uterul ca sa stea bebe bine;

acum depinde si de constitutia ta; daca esti mai slabuta poate de aceea simti mai intens, nu stiu ce sa zic;



#38
valicutza

valicutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:53

Buna dimineata ,fetelor !

O [cafea] buna v-am facut !

Ce titlu bogat avem !

Cine mai urmeaza ?

 

Bubu,multumim pentru noul capitol !

Ella,tinem pumnii stransi !

Iarina,tu cand incepi " munca "?

Valicutza , tu cum mai stai ?

Corina,buna initiativa! mai am o prietena care mi-a spus despre manastirea ghighiu si despre icoana facatoare de minuni ! Tu ce mai faci, cum te mai simti ? 

Carin, acum am citit povestea ta de 2013 ... imi pare rau [flo2]

Didi,merita vazut filmul "sunt un mic ticalos 2" !

Arrya, ai multa grija de tine, caci ai o comoara in tine !

 

Va [pup]  pe toate !

Sa aveti o zi frumoasa !

[flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]   

 

eu sunt binisor, la servici,  ziua 4 de cm



#39
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:54

Ella nu m-am suparat...imi cer scuze daca asa a reiesit din ce-am scris,si nu ma deranjeaza ca ma ocup de capitole,altfel nu ma mai apucam...oricum cred ca daca nu am schimba noi capitolele le-ar schimba moderatorii...de userul ingeras2007 ma ocup tot eu...

Dar sa revenim...tu o sa faci iar teste de ov?de care incerci acum...

Eu nu mai fac luna asta,iau doar b.u,niste ceaiuri de detoxifiere,aspenterul si acidul folic iar din z16 o sa iau utrog pt reglare ca s-a zapacit de tot cm-ul meu...



#40
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:56

A...si ceaiul de cretisoara eu stiu ca nu e indicat in sarcina...trebuie oprit de la test pozitiv,la fel si vitex-ul...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -