Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 2 voturi

Aspirante optimiste>20 ani(830)Felicitari SilviaT!Arrya!Lady_c!

505 raspunsuri la acest subiect

Arrya

Arrya

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 22:49

Bună seara, fetelor. Va mulțumesc pentru includerea în titlu. Da dea Domnul sa fie într-un ceas bun.

Eu azi am mers la cursul de dans, am făcut mai ușurel și a fost super bine, mi-au trecut și crampele și am ras mai tot timpul, a fost f terapeutic și antistres. Joi îl voi intreba pe dr dacă am voie sa fac efort, deși eu nu am obosit în timpul dansului.

Va pup

Editat de Arrya, 15 iulie 2013 - 22:55 .

• 0

caresse

caresse

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 06:07

Buna dimineata ,fetelor !

O [cafea] buna v-am facut !

Ce titlu bogat avem !

Cine mai urmeaza ?

Bubu,multumim pentru noul capitol !

Ella,tinem pumnii stransi !

Iarina,tu cand incepi " munca "?

Valicutza , tu cum mai stai ?

Corina,buna initiativa! mai am o prietena care mi-a spus despre manastirea ghighiu si despre icoana facatoare de minuni ! Tu ce mai faci, cum te mai simti ? 

Carin, acum am citit povestea ta de 2013 ... imi pare rau [flo2]

Didi,merita vazut filmul "sunt un mic ticalos 2" !

Arrya, ai multa grija de tine, caci ai o comoara in tine !

Va [pup]  pe toate !

Sa aveti o zi frumoasa !

[flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]   

Editat de caresse, 16 iulie 2013 - 06:08 .

• 0

maryella77

maryella77

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 07:15

neatza fetelor; haideti la o [cafea] ,ceai, suc de fructe, care ce doreste, care ce serveste sa incepem dimineata cu energie si voie buna;

aseara am avut un soc fetelor; cand veneam cu sotul de la piata  de la Obor, chiar in fata noastra a izbit unul refugiul de tramvai si s-a rasturnat cu rotile in sus;

am vazut totul in timp ce se intampla; o perioada am tremurat toata;

Slava Domnului ca cei din masina nu au patit nimic; erau bine, pe picioarele lor cand i-au scos;

• 0

mrenescu

mrenescu

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 07:21

Salutari de la mare, fetele. Totul bine si frumos aici, liniste si multa pace. Numai bine de facur bebelasi, pacat ca sunt deja postovulatie si trece timpul asa de greu pana pe 25...
Arrya, Lady_c felicitari din suflet! Sarcini usoare pana la termen.
Va citesc zilnic dar nu reusesc sa si scriu.
  • 0

maryella77

maryella77

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 07:44

mrenescu eu am citit ca exista si ovulatia spontana; fiind relaxata, alaturi de sotul tau, cine stie?

nasa mea a ramas insarcinata in afara de perioada ovulatiei cunoscuta de ea;

era sigura ca nu are cum sa fie gravida si in ziua nuntii ei umbla cu tampoanele in posetuta de mireasa;

ca a doua zi dupa nunta sa afle ca este insarcinata;

si acum imi zice ca ea nu intelege cum a ramas insarcinata ca doar nu era in perioada  de ovulatie;

asa ca....

Arrya incearca sa adormi inainte de 12 noaptea; acum trebuie si sa te alimentezi bine si sa te odihnesti cum trebuie pentru minunea din burtica ta;

conteaza foarte mult, chiar da ca nu crezi acum;

de comportamnetul mamei in timpul sarcinii depinde temperamentul viitorului copil;

de asta unele femei nasc copii foarte nelinistiti, iar altele au copii de nici nu stiu ce inseamna nopti albe;

si fiind o perioada stresanta cu nunta, incearca sa  nu te certi cu nimeni, sa nu te superi pe nimeni;

sper sa nu te superi pentru aceste sfaturi;

• 0

lady_c

lady_c

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 935 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:18

Multumesc pt ca m-ati pus la titlu, nu ma asteptam, insa cred ca m-am grabit un pic. Nu ma simt prea grozav. Am spasme in continuare, care vin si trec, cam la 30 de min. Aseara au fost chiar dureroase. La un moment dat stateam in pat si m-am intors, am avut o durere cumplita de burta. Azi m-am trezit cam la fel. Ma doare mai mult in parti, la incheietura piciorului si mai mult pe dreapta. Nu cred ca e normal sa fie asa. Poate sunt eu paranoica, dar mi se pare ca nici sanii nu ma mai dor atat de tare. Maine merg la beta 2, vedem atunci.

• 0

ella_84

ella_84

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:22

Ella si eu am avut probleme cu acneea pe fata si spate/umeri si m-am documentat si am inteles ca e urmare a intreruperii acc...acum nu mai am chiar asa ,mai mult iarna se agraveaza...tu ai luat acc?scuze da nu mai stiu...te pup.

Bubu, nu mai iau acc de vreo 4 ani, deci clar nu e de la asta. A inceput sa imi apara prin toamna, dar parca de cand a dat caldura e putin mai rau sau le vad eu mai des ca sunt mai dezbracata [batcap] . Ma sacaie foarte tare.

Apropo, multumim de capitolul nou si sa fie tot asa cu multe vesti bune [pk] , clar ai mana buna Bubu.

Si apropo de capitol, am vazut pe la alte topicuri ca fetele fac si capitole mai lungi de 40-50 pagini si nu e nicio problema, ce ziceti incercam si noi asa, sa nu mai stam toata ziua sa le schimbam? E doar o sugestie. [flo2]

• 0

raisa28

raisa28

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:26

Buna dimineata

Bubu multumim de capitol nou;sper si acesta sa fie cel putin la fel de bogat in teste pozitive.

Lady eu spun sa fugi repede la un medic si nu mai astepta pana maine;trebuie sa gandesti ca totul va fi bine si bebele se va naste la termen,sanatos.

Mrenescu concediu placut in continuare si nu se stie pana la urma cati veniti inapoi

Va [pup] pe toate

• 0

ella_84

ella_84

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:30

Multumesc pt ca m-ati pus la titlu, nu ma asteptam, insa cred ca m-am grabit un pic. Nu ma simt prea grozav. Am spasme in continuare, care vin si trec, cam la 30 de min. Aseara au fost chiar dureroase. La un moment dat stateam in pat si m-am intors, am avut o durere cumplita de burta. Azi m-am trezit cam la fel. Ma doare mai mult in parti, la incheietura piciorului si mai mult pe dreapta. Nu cred ca e normal sa fie asa. Poate sunt eu paranoica, dar mi se pare ca nici sanii nu ma mai dor atat de tare. Maine merg la beta 2, vedem atunci.

Lady, ai incercat sa iei un nospa, ajuta mult. Daca tot nu te lasa, fugi la doctor sa vezi ce se intampla.

• 0

bubuali

bubuali

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 08:30

Neata fetelor...

Ella mie asa mi s-a spus sa schimb cap cand ajunge la 20 de pagini...nu fac de capul meu ce fac pe aici...bine ca o fac pt noi,nu am niciun avantaj,am zis sa fac un bine...iar legat de alte forumuri probabil nu mai sunt userii care au deschis cap ca sa-l si inchida...eu pot sa deschid cap si tot eu le si inchid si fac altele,poate oricine sa faca un capitol nou...te pup.

Mrenescu concediu placut,vreme cat mai frumoasa si sa va intoarceti trei!

Lady ce tratament iei?ar trebui sa te duci cat mai repede la dr!

Raisa tu ce mai faci/

Fetelor am mai pus o data linkul la sfarsitul cap trecut...desi la mine mergea....sper sa se descurce toate fetele si sa ne gaseasca...

Va pup...

• 0

Intrebari Panica

• Pierd lichid?

Anky08
    - Astăzi, 11:27

• Necesare pentru maternitate

cozariucmaria27
    - Astăzi, 10:25

• CMV

Stelys
    - Ieri, 23:07

• Sarcina de 40 de saptamani

Ana Matei 1
    - Ieri, 18:03

• Copil agresiv la gradinita.

Maria118
    - Ieri, 14:14

Grupuri

• Mamici de Iulie 2022 (Trandafirasi de Iulie)

Anda08
    - nov 09 2021 09:56

• Mamici de Iunie 2022 (Capsunele de Iunie)

Anda08
    - sep 27 2021 15:42

• Mamici de Mai 2022 (Ciresele de 2022)

Anda08
    - aug 20 2021 11:58

• Mamici de Aprilie 2022 (Buburuze de 2022)

Anda08
    - iul 16 2021 13:49

• Mamici de martie 2022 (Ghiocei de Martie)

Anda08
    - iun 21 2021 11:37

Bloguri

• Numele bebelusului

catalina.dinga
    - Astăzi, 10:08

• Totul merge ok

Bianca_88
    - Astăzi, 10:04

• Un punct micut si minunat

ancamaria22
    - Ieri, 23:15