Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (26)


220 raspunsuri la acest subiect

#41
stella87

stella87

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:44

hellooo, ne mai primiti si pe noi? [flor]  va scriu rpd un mesaj, ca sa dau urmarire de subiect. matei imi doarme in brate si nu pot scrie mult.



#42
stella87

stella87

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 11:01

hai ca m-ati uns la suflet, ca de obicei, cu discutiile despre AP si alaptat! am citit ieri pe nerasuflate, dar n-am mai apucat sa scriu.

 

norma, mutumim de urari! [flo2]  doamne acus facem anul [fal]

 

andreiutza, n-am citit cartea, dar vad ca merge mana in mana cu instinctul meu matern si ma bucur ca n-am ascultat de sfaturile babesti venite chiar si de la medici, asta-i trist...

 

kytanutz, arati bestial, iar luca e un scump. ma crezi ca nici poze n-am mai avut timp sa-i fac lui matei?:(

 

am avut o perioada agitata cu pomana pt tata de 7 ani, mers eu la analize ca m-am simtit rau vreo sapt,cu ameteli, vartej, fra pofta de mancare (zic mersi ca n-am ramas fara lapte), termoizolat apartam... etc.

 

maine merg sa ridic analizele si sa le duc la doctor.. joi merg cu matei la medlife, la medicul ceus rodica (am citit chestii ok despre ea).. mai vreau sa mai primesc o parere deapre fizicul lui matei, ca noi tot nu stam in fund, decat cu mainile in podea. recunosc ca nu prea m-am tinut de exercitii cu el, am fost asa agitata, dar acum s-au mai limpezit apele.

 

kytanutz si gabi, nici nu stiti ce ma bucur ca va dorm bobocei!!! [deziuata]



#43
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 11:06

Andreiutza, ma bucur ca a fost cumintel puiul si te-a lasat sa te distrezi la nunta.

Kytanutz, super! De azi ma apuc si eu de ele. Merci mult.

Uitandu-ma am vazut ca pe cele pt coape interioare le facusem si eu acum 4-5 ani, cand impreuna cu niste taebo si regim slabisem 13 kg in 2 luni. Eheee, ce vremuri si ce metabolism. Acum ma laud ca am slabit si eu 4 kg intr-o luna, in principiu prin reducerea alimentatiei. Si seara mananc ori o salata, ori nimic. Noroc ca ma ajuta si organismul, ca vad ca nu-mi mai e foame asa rau si nici pofta de dulciuri. Ca dupa nastere eram disperata sa bag in mine non-stop si intram in fibrilatii daca nu aveam dulciuri. Daca ma apucasem eu sa fac si dulciuri in casa...eu care nu fac de fel, va dati seama!

Legat de mulsul la birou nu m-as simti eu ok sa ma mulg undeva in public. Vorba Oanei, de foame nu o sa moara ea. mai ales ca totusi solide mananca binisor. Cu biberonul nu as vrea sa o mai invat. L-a lasat la 6 luni, la revedere! E ca si cum as invata-o acum cu suzeta. Nu mi se mai pare ok. Mai bine ii pun in canuta de apa, sau ii cumpar alta, decat sa mai apelez iar la biberoane.

Eu poze nu prea i-am mai facut cu tel, doar cu aparatul si le descarc pe calculator, pe care nu intru, da' hai ca gasesc eu ceva ;)

#44
stella87

stella87

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 11:08

si noi suntem ok cu somnul, daca se trezeste fresh dimineata. azi a dormit pana la 8 [pk] . dar pus pe picioare de la 7 fara, ca lui tot ii vine sa se scoale devreme, pb e ca nu-si face somnul. acum doarme din nou de la 10.30... a dormit 40 min singur si acum in brate. va mai avea un somn pe la 5, tot 2 ore si apoi culcare dupa 10... doarme mai legat daca se odihneste bine si ziua. vad ca el doarme si 2,5 ore daca-l tin in brate, iar notpile sun f linistite. a dormit odata culcat de la 22.30 pan la 6 fara 10, langa mine in pat.

 

metoda nu simt ca ni se potriveste acum, pt ca el noaptea suge prin somn si adoarme la loc, fara leganat.... sanul la discretie ne ajuta pe noi. 



#45
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 11:12

Pozici

Miniaturi atasate

  • image.jpg
  • image.jpg


#46
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 11:17

Stelutz, ce bine ca ne-ai scris! Chiar ma ingrijorasem. Sper sa fie analizele okay si cand mergeti la dr de la Medlife sa primiti un raspuns care sa va linisteasca. Ma bucur ca Matei doarme mult mai bine noaptea si ca pt voi da roade sa dormiti impreuna. 

 

Ha ha Oli, chiar ca ce metabolism aveam inainte. Mancam orice si nu se punea deloc! 13 kg in 2 luni!! WoooW! Maya este o dulceaaata! Acum vreau si eu porumb fiert :))



#47
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 11:27

Kytanutz merci de exercitii! Vreau si eu o burtica ca a ta :) tre sa ma mut pe calculator ca pe telefon nu ma lasa sa deschid...faci de mai multe ori pe zi? cate minute/ore?
Eu am pus o poza noua la avatar, e de duminica.. in mesaj nush sa pun
Si eu vreau noutati de la stelutz si matei...

#48
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 11:37

No bine ca pana ma chinui eu cu touchul voi povestiti..
Stelutz super vesti despre somnicul lui matei...sper sa iasa si analizele bine...sper ca esti mai odihnita si mai linistita..
Oli 13kg in 2 luni???? Super, vreau si io...dulce maya ca de obicei...

#49
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 11:47

Haha Corina, si eu as mai vrea sa slabesc 13 kg in 2 luni. Acum ma chinui si ma chinui si ma chinui

#50
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 12:43

Deci nu pot sa va explic ce-am obosit...m-am incalzit si apoi am trecut nitel prin cateva exercitii... gafai ca o camila si-s lac de apa...si cred ca am facut 1/8 din exercitii...io, fosta gimnasta... Pfoaiiii..
Intre timp s-o trezit david si cand m-o vazut chinuindu-ma pe jos o fi zis ca am o criza de epilepsie...saracu'...


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -