Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (26)


220 raspunsuri la acest subiect

#31
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 17:40

Din canuta n-ar bea? David bea tare bine din canuta cu pai..

#32
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 20:50

Oli -nu poti sa te mulgi la servici pt a doua zi? Ai unde sa pastraze laptele muls? Te duci la baie 10 minute si ai rezolvat.



#33
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 21:23

O sa ii cumpar si eu o canuta cu pai. Merci Corina.

Norma, nu as vrea sa ma mulg la serviciu, cu toate ca parca vad ca imi vor plesni sanii. E si loc de munca nou si n-as vrea sa ma vada noii colegi ca ciudata care se mulge in wc :)))

#34
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 21:25

Oricum, nu stiu cat va bea ea muls, ca n-a mai baut muls de 7 luni. O sa incerc cateva zile si daca nu o sa vrea, asta e!

#35
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 07:54

Neata,

Haideti la cafea dragelor!

#36
tzitziri

tzitziri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.911 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 09:06

Neata,

 

m-am nimerit si eu in peisaj [:)] pe discutia cu laptele si serviciul.

Cateva chestii punctuale:

 

1. eu nu m-as fi simtit in stare sa ma mulg la serviciu. Mi se pare si putin cam neigienic sa ma duc la baie sa dau la pompa si dupa aia sa pun laptele in frigider printre caserolele mai prospete sau de 2 luni ale colegilor de munca.

2.eu am inceput serviciul la 1 an si o luna ai lui David (6 ore - adica plecam la 8.30 dimineata si ma intorceam la 4, cu tot cu transport). David nu manca aproape deloc altceva in afara de san. Cand am pleacat singura chestie pe care mi-am dorit-o e ca el sa nu moara de foame (mai mult sau mai putin in gluma..adica in fine, sa reziste pana vin eu). Nu stiu daca despartirea de tzitzi l-a facut sa inceapa sa  manance .Sau poate faptul ca am trecut la mancare mai de adulti? Nu stiu care din ele, dar el se descurca foarte bine cu buni acasa fara tzitzi si cand ajungeam acasa imi dadeam seama ca nu manca de foame ci de alint. Si asa a ramas pana la 3 ani - manca dimineata si seara.

 

Sanatate bolnaviorilor!



#37
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 09:13

Neata! Multumim de cafea!

#38
nu_mai_stiu

nu_mai_stiu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 675 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:34

Neata!!!!
In sfarsit am reusit si eu sa recuperez din urma.

anca, norma ...sanatate puiutilor.

Kytana mltumim ca te-ai gandit la noi....am fost plecati din localitate....spuneam eu ca am o nunta la bacau.

Pana la urma l-am luat si pe Andrei cu noi.A stat cu mama in camera.A fost cuminte.

kytana felicitari, arati tare bine.Eu parca-s godzila:)))) De maine ma bag pe regimul meu de suflet.Atat de frums slabisem...Daca ne lasi si noua ceva cu exercitiile pe care le faci o sa fiu o gazela la ziua lui andrei ...la 1 an.Pfuiii ce a trecut timpul.

s-a trezit....revin diseara
pupici

#39
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:38

Multu de cafeluta! Plusez cu niste caju crud si kiwi  [buca]

 

Fetelor veti zice ca sunt nebuna daca va arat ce exercitii fac. Oricum nu reusesc sa tin pasul cu instructoarea. Puteti cauta pe youtube, o cheama Emilia Mezei. Cele pe care le fac eu le gasiti aici, aici si aici. Mai fac si genoflexiuni cateodata, incalzire, intinderi, astea din capul meu. Pentru abdomen astea mi s-au mai parut "facubile". Va recomand neaparat o incalzire inainte de a le face, altfel a doua zi muschii vor durea raaau  [viki]

 

Oli, sper sa nu te doara sanii prea tare. Oricum, nu m-as ingrijora in locul tau de ceea ce cred colegii, pana la urma, Maya conteaza mai mult decat parerea lor. Luca bea apa cu biberonul pt ca nu am gasit nicio canuta cu care sa se acomodeze. Poti incerca cu bibe, nu cred ca se mai obisnuieste cu el, este deja fata mare, nu?

 

Oana, Luca mananca cel mai bine mancare de-a noastra. Prefera oricand o mancare de varza calita la cuptor decat legume fierte si pasate. Evident, pun cat mai putin sare, sau deloc a.i sa poata manca si el. 

 

Corinuka, ete hai, ma nush ce e cu obiceiul asta al nostru prost sa te bagi in viata vecinului. Ce le intereseaza sa dea atatea sfaturi?! No bine ca ai lor sunt superman si wonderwoman. Iti dai seama cat de complexate sunt daca tin mortis sa "dea bine" copilul lor? Ete flosc! Daviducu este un baietel frumos si destept. Ca ai nostri toti (craa-craaa) Ia sa te mai lase in pace. Astfel de oameni trebuie evitati ca iti fac viata un cosmar cu  [:-@] al lor... Pup!

 

Steluuutz, sunteti bine?! Hai da-ne un semn mic ca da!

 

Mai vroiam sa va zic ceva... Ah, astazi suntem de la 4 in picioare :)) M-am gandit eu sa ii dau san la 4 cand l-am auzit ca se foieste. Maaaare greseala ca nu a mai vrut sa adoarma.  [masc]

Ieri i-am dat si eu cirese, maamaa ce i-au mai placut. 

 

Meniul de astazi:

MD: capsune, zmeura, banana cu biscuiti si un pic de paine facuta in casa cu unt

Pranz: ciorbita de legume cu orez si ousor fiert cu branzica si cartof dulce

Cina: terci de ovaz cu cirese

 

Va puup! [flo]

 

P.S Mai puneti si voi poze cu boboceii vostri, ma simt aiurea sa pun, nu vrea sa para ca "ma laud" sau ca sufar de vreun complex de cautat laude... :(



#40
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 10:39

Chiar, Andreiuta, ce ai facut cu Dl Andrei? L-ai lasat acasa pana la urma? Cum a fost la nunta? 

 

Anca, cum v-a fost noaptea? 

 

Gabi, ce mai faceti? 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -