Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (26)


220 raspunsuri la acest subiect

#21
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 07:16

Buna dimi,

noi tot cu muci dar mai putine treziri noaptea. Din pacate a inceput sa tuseasca [sad] [sad] [sad] Acum doarme la mine in brate....

Meniul de azi

MD iaurt de capra cu mar si maracuia si niste seminte de chia

Pranz supa de pui si ficat cu morcov, mar si cartof

Cina mozarela cu rosii, castraveti si paine facuta de mine



#22
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 10:08

Ce imi place meniul tau Norma! Of micul Andreiut ce mai sufera el! Ma bucur ca macar reuseste sa prinda si el cateva ore legate de somn.

 

Oli, ce mai face Maya? Cum vei proceda cu alaptatul cand incepi munca?

 

Andreiuta, ce mai face dl. Andrei? 

 

Anaomaria, bine ca ne scrii, asta conteaza cel mai mult. Concediu placut si relaxant! 

 

Carmen, ce bine e cu casa plina, nu? Abia astept sa mai facem si noi vreo 2-3!

 

Corinuka, ce mai face Daviducu? 

 

Anca, cum mai e cu dintisorii? Au dat in sf? 

 

Mirabela, ce-ti mai fac baietii? 

 

De noi ce sa va zic, Luca de 2 nopti nu mai se trezeste sa suga. Nu e chiar somn continuu, se trezeste, spune pe limba lui cateva cuvinte apoi adoarme la loc. Tot matinal este, astazi la 05.15 era fresh. Inca nu ma bucur pentru ca i s-a albit gingiuta jos si ma astept din zi in zi la nopti albe. Dar sunt progrese enorme! Pot iesi cu el afara in carucior si nu mai plange, iesim la iarba verde si se plimba de colo-colo... ce mai, e alta viata!

 

Eu m-am apucat de 2 sapt de fitness, cat doarme el primul somn bag niste exercitii. Eu zic ca se vede ceva, va atasez o poza.

 

O saptamana usoara, dragi mamici! [flo]

Miniaturi atasate

  • IMG_3513.JPG

Editat de Kytana, 15 iulie 2013 - 10:15 .


#23
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 10:13

Va las un ceai de fructe si poza mea cu progres. Da' nu radeti, va rog!  [fri]  [:I] In a doua poza se vede fundicul lui Luca, tot chinuia modemul :))

Miniaturi atasate

  • IMG_3608.JPG


#24
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 10:56

Neata!

 

Kytana, multam de ceai! Felicitari pt progrese! Bravo tie! Chiar se vede ca ai "lucrat"! [flo2]

 

Noi nu avem niste zile prea bune, din pacate :( Ieri i-a spart si al doilea dinte de sus (mai avem inca 2 de iesit); suntem cu febra, a fost a doua noapte cu temp peste 39 [q] Si la 9 dimi avea 38.6 [bang]  Merg cu el la dr azi ca nu mai pot sta asa. Are si un harait urat in nas de parca ar fi muci undeva in spate si colac peste pupaza ii curge si un ochisor [bang] [bang]

Am avut o noapte oribila, s-a fatait mult din cauza febrei, cred il durea si gingia...un cosmar! Acum doarme de vreo ora, sper sa se odihneasca putin pana plecam.

 

Va pup! Revin cu vesti cand ne intoarcem!



#25
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 12:15

Salutare,

Anca, Norma, sanatate puilor!

Mai Kytanutz, dar se vede bine de tot diferenta!!! Felicitari!!!
Ia da-ne si noua trucurile tale. Ca si eu am o burta... vai de ea! Ce exercitii ai facut?

Pupicei la toata lumea!

#26
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 13:20

Buna fetelor,

 

Kytana - [fluturas] [fluturas] [fluturas]  BRAVOOOOOO, esti incredibil de ambitioasa. Arati f bine si intr-un timp atat de scurt. Pupici lui Luca, e adorabil.

 

Anca- pana la urma si eu suspectez caninii, pt ca se musca pe el de mana non stop, isi suge gingiile cu limba (pe mine nu ma mai musca pt ca i-am zis de cateva ori ca ma doare frumos, apoi l-am certat de 2-3 ori pe un ton mai rastit, i-am spus ca nu e frumos si ca ma doare si s-a smiorcait putin dar nu ma mai musca)



#27
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 16:09

Pupici mamici,
Norma, Anca sanatate puilor! Sa treaca mucisorii si sa iasa dintii aia odata...noi tot la un dinte suntem, gingia de sus tot se schimba ba e rosie ba alba ba pare zgariata...dar nu se intampla nimic..
Kytana pupici lui luca cuminte, tare dulce in poza...ce exercitii faci?? Indura-te si zi-mi si mie am o burta de zici ca tre sa nasc...intr-o zi m-au intrebat doua persoane daca mai vine un bebe..
Oli ceva vesti de la vechiul serviciu?
Mirabela s-o fi intors de la mare?

David e ok, in tarc nu mai sta jos neam, cu rotobilu' fuge si cu fata si cu spatele, il pun pe jos fuge de-a busilea in general spre locuri interzise, se prinde de orice si se ridica in picioare desi n-are stabilitate si nu se stie aseza la loc asa ca tre sa fiu langa el...am baricadat masute si colturi cu perne de sezlong, saltele si cu toate astes s-a atins ieri nitel de coltul mesei...in parc noutatea e toboganul, am fost ieri cu tati (prima data) si l-am dat pe toboganul tip tub, cel mic...eu il lansam si dani il prindea jos...i-a placut maxim...
Cat despre achizitii bineinteles c-au fost vreo 2 binevoitoare care m-au "linistit"...cum, nu zice ham? Al meu zice demult...sau: abia acuma la tobogan? Daaa, cred ca al ei se da din maternitate...ma rog, nu le mai bag in seama pe toate..
Azi a facut david un gest de m-a topit...eram la calculator, el pe jos si a venit la mine, s-a ridicat agatandu-se de picioarele mele si m-a luat de mana si m-a tras sa mergem la plimbare...super dulce..
Pupici tuturor!

#28
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 16:50

Haha, Corina! Inseamna ca si a mea e "inapoiata" ca nu am dat-o niciodata pe tobogan. Si in leagan saptamana trecuta am dat-o prima data. Deci la 10 luni. Vorba ta, ai alor s-or fi dat din maternitate :)))
Si noi am primit ieri sfaturi sa dam sticksuri la copil cand il dor gingiile.
Stii cum se zice: cainii latra, ursul trece...
Le zic: aaa, da? Ihi.. Si trec mai departe.

Cu vechiul serviciu, inca astept. Pana nu vad ceva concret, nu ma pronunt.

Kytanutz, o sa o alaptez pe Maya dimineata la 8 inainte sa plec, si dupa 18.30 la discretie pana a doua zi dimineata. In timpul zilei o sa las niste laptic muls, sa vad daca serveste asa. Dar nu as vrea sa ne intoarcem la biberon. Ce propuneri aveti?

#29
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 16:54

Laptic muls...doar ca nu stiu cand mai mulgi...

#30
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 17:22

Pai ziceam cand vin de la serviciu sa mulg un san, si unul sa i-l dau ei. Dar nu stiu din ce sa-i dau sa bea...


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -