Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (26)


220 raspunsuri la acest subiect

#201
tzitziri

tzitziri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.911 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 13:14

Kytana, eu as trimite un prieten de incredere sa ii spuna sa plece. Si sa stea acolo pana isi face bagajele si pleaca. Fara suparare, dar mi se pare neam prost si sa nu fie razbunatoare si sa te lase fara perdele.

Eventual ii dai inapoi banii pe ultima chirie, sa stea la un hotel/motel ceva (ca sunt in Bucuresti si mai ieftine) si gata



#202
tzitziri

tzitziri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.911 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 13:17

* nu sunt razbunatoare de fel, nu imi place sa fac rau (ba zic eu din contra), dar in momentul in care vreau sa te ajut si tu te plangi ca una sau ca alta, mi se pare lipsa de ceva. Nu stiu daca bun simt sau simt al realitatii.

Daca nu e bine acolo, nici o problema, se gasesc alte solutii.Sa si le gaseasca ea



#203
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 13:24

Oana, nici macar nu plateste in avans... Ce sa ii dau inapoi? :)) Oricum suma este derizorie. Incerc sa imi fac curaj sa citesc ultimele mesaje de la ea cu calm. Ieri am inceput sa plang cand am citit ca iar se plange si ca nu ii mai convine nimic. M-am calmat cu greu si efectiv am ignorat situatia. Pana mea, chiar ma enervez ca nu am mai mult curaj.

 

Ea in schimb este destul de tupeista. Odata am fost cu ei la o terasa si pt ca a venit tipa sa ne zica dupa 30 min ca de fapt nu mai au ce comandasem noi, ea i-a zis ca nu vrea sa plateasca sucul pe care il bause si ca nu pleaca pana nu vorbeste cu un manager. ha ha eu cred ca muream de 2x inainte sa vorbesc cuiva asa.... Rau e sa fii prost (ma refer la mine)



#204
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 13:33

Kytana, pai tocmai ca sa nu stricati prietenia e mai bine sa isi caute altceva si sa ramaneti prietene. DACA acum ti-ar fi "prietena" nu s-ar purta asa.

Cu neamurile si cu prietenii nu faci niciodata afaceri (sau chestii care implica plata) ca unul din cei doi implicati de obicei e nemultumit si se strica tot.



#205
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 17:25

Mda mai fetelor, efectiv m-am scarbit. Eu i-am vorbit in termeni de "te-am lasat acolo ca si in casa ta" iar ea imi raspunde cu "proprietarul trebuie sa plateasca, ca nu pleaca chiriasul cu lumina de pe scara"

 

Pai na, nu pleaca, dar daca va fi sa stea acolo 5-10 ani, nu beneficiaza de ea? Nu asta e ideea, mi se rupe pentru 30 de lei, sincer, ma doare mai tare ca am crezut-o prietena si ca ea de fapt a profitat de situatie. I-as putea raspunde ca atunci ar trebui sa incep si eu sa ii cer chirie cam cat face pentru un apartament ca al meu si sa plateasca in avans, nu?

 

Andrei mi-a zis sa nu ma leg la cap daca nu ma doare. Pe de o parte nici noi nu stam grozav cu banii, deci orice leut conteaza (penny, lira, etc) Ce ma seaca toata situatia asta...


Editat de Kytana, 25 iulie 2013 - 17:45 .


#206
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 17:48

M-am saturat sa mi se confirme ca fiecare om isi vede doar interesul lui. Inca o data descopar ca nu am de fapt si de drept niciun prieten. A naibii depresie, mi s-a luat. Plang ca proasta si pentru ce mai fetelor, pentru ce?

 

Gata cu off-topicul, iertati.. Simteam si eu nevoia sa spun cuiva. 



#207
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 21:01

Kytana - nu ai pe nimeni acolo pe care sa rogi sa meargă la ea sa ia cheile si sa iti rezolve cu anularile de contracte? Procura poti trimite pe posta făcută in Anglia , nu? Iar tipei ii spui frumos ca iti cauti chiriasi cu chirie mai mare si care plătesc cheltuielile. Nu te mai stresa ca nu merita.

Noi suntem ok, Andrei e tare cuminte, dar nu vrea in colac doar in brate in apa si nu vrea sa atingă nisipul. Nu stiu de ce, nici cu picioarele, nici in fundic nu vrea sa stea pe nisip....

Va las ca trebuie sa dorm daca vreau la 6 aerosoli.
Noapte buna.

#208
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 21:07

Offf, mai Iuli, mai! Te pup si te imbratisez (chiar daca doar virtual) [pup] Hai nu mai fii trista si nu te mai consuma ca nu se merita! O sa simta si Luca si o sa-l afecteze si pe el! Asa se intampla de obicei - esti luat de fraier daca esti prea bun, stiu ca am patit-o si eu si daca taceam si nu reactionam din prea mult bun simt eram calcata in picioare...DAR cred ca trebuie sa iti spui parerea franc, sa aveti o discutie deschisa, altfel doar tu te vei consuma, ea isi va vedea de viata ei in continuare! Curaj!! Eu te sustin si iti las o majoreta de incurajare si pt un zambet [;)] [majoreta]



#209
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 00:18

Buna fetelor, e trecut de ora 1 noaptea si eu nu reusesc sa adorm. La tv nu mă pot uita ca trezesc băieții (bebel+sot) asa ca stau pe net. Sunt f obosita dar nu reușesc să adorm. M-am foit de la 11 in speranța ca voi adormi dar nu reusesc. Sunt muscata de tantari pe picioare si mă scarpin non stop. Mai sunt câteva ore si suna ceasul sa merg la aerosoli, voi fi zombie dar nu contează daca ul ajuta pa Andrei.
Hai ca mai încerc sa adorm.
Sa aveti o zi minunata azi.

#210
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 05:11

Buna dimi,
m-am trezit fără ceas si sunt gata de plecare la aerosoli.....


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -