Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Aspirante optimiste>20 ani!(828)


217 raspunsuri la acest subiect

#21
iulya333

iulya333

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 10:05

 

 

Ca sa se vada mai usor aspirantele pe prima pagina cred ca poti sa le boldesti, ce zici?

Boldat si fiecare poveste de la inceputul randului, asa ca niste idei enumerate, s-ar intelege mai bine.



#22
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 10:18

Multumesc Iarina asemenea iti doresc si tie chiar te astep cu vesti bune la inceputul lui august parca spuneai, nu?

Dar pana atunci poate  mai vin alte fete ,ca deja Silvia a spart gheata si a dat startul asa ca va asteptam feteleee [flo]



#23
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 10:48

Buna dimineata fetelor.
Bubu, felicitari pentru initiativa, chiar ma gandeam cand a fost facut un capitol mai vechi ca lista fetelor aspirante era foarte veche, niciuna nu mai era pe aici si multe sunt deja mamici.
Bubu, la mine poti trece ce e la semnatura, in plus poti trece ca am 28 ani, urmatoarea sarcina va fi cu clexane de la confirmarea sarcinii in evolutie si mai poti scrie ca prima sarcina a fost obtinuta f repede, din a doua luna de incercari, de aceea dr mi-a zis ca momentan nu e cazul de investigatii suplimentare nici la mine, nici la sot.
Scuze ca nu scriu eu paragraful, doar sa il copiezi, dar sunt de pe telefon si e ff dificil. Daca nu e graba il scriu cand ajung la laptop.
Fetelor va pup. Vorbim mai tarziu.

#24
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 10:55

Raisa, imi pare rau pentru ziua 1, dar sunt optimista ca avem amandoua o luna in fata. Poate chiar luna norocoasa, cine stie. Iti trimit o imbratisare de incurajare.
Apropo, Bubu....tu cum mai esti cu temperatura, sa nu imi spui ca aranjezi frumos capitolul aspirantelor, iar tu fugi la odisee. Te pup si asteptam vestea buna.

#25
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 11:01

Doamne Ella sa te auda Dumnezeu! TB e deocamdata buna,era 36.9 de dimineata azi z33...tocmai a plecat sotul intr-o comuna invecinata la o farm cu program pana la 12...sper sa gaseasca teste si o sa revin cu noutati...am niste emotii grozave...

Raisa imi pare rau...stiu cat de greu iti este dar fii tare si eu stiu...eventual ar trebui sa mai faci niste analize ceva,e prea mult 7 ani...te imbratisez...



#26
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 11:02

raisa, eu in ultimele luni, ca sa "maschez" dezamagirea pentru Z1 o consideram a fi prima zi a bebelusului meu care avea sa vina in acea luna, asa priveam mai optimist lucrurile :)

 

va spuneam ca inca nu sunt foarte entuziasmata, adica incerc sa raman putin cu picioarele pe pamant sa nu incep iar sa visez si dupa aceea sa fiu dezamagita (desi recunosc ca mi-am calculat deja cand ar fi data probabila a nasterii [batcap] )... incerc sa raman calma pana cand am o confirmare si pana trec de primele saptamani, desi e greu, incerc si sa nu ma gandesc foarte mult la cum va fi daca o sa se intample sa duc sarcina la capat si incerc si sa nu ma gandesc ca se va intampla ca data trecuta... asa as vrea sa aud si eu inimioara bebelusului meu batand, la sarcina trecuta nici macar asta nu s-a intamplat :(

 

offf, trebuie sa fac ceva astazi sa ies din starea asta de asteptare si sa treaca ziua mai repede ca altfel incep sa o iau razna [alcool] [alcool]  [:)]

 

apropo, la sarcina trecuta nu am fost foarte atenta la semnele transmise de corpul meu, dar acum la o saptamana de la data cand cred eu ca a fost ovulatia, am simtit niste dureri foarte mici ca la menstruatie timp de 2 zile, in prima zi putin mai intens decat in a doua... ma gandesc oare e posibil sa fi fost atunci momentul implantarii? nu am avut spotting, doar acele dureri micute

 

bubu doamne ajuta sa mergem amandoua la odisee sa nu fiu singura :) tin pumnii


Editat de SilviaT, 07 iulie 2013 - 11:05 .


#27
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 11:08

Fetelor eu as vrea sa raman tot aici cu voi daca ar fi sa se intample...imi sunteti asa dragi si avem asa mult timp impreuna...nu v-as parasi...

Am facut pagina cu cererile de mai sus...mai am sa lucrez la Ella si la celelalte fete cand vor dorii...va pup.



#28
lucia82

lucia82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.194 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 13:06

multumesc de primire fetelor

mi se pare f buna aceast subiect pe forum, doamne sa vina ziua cand o sa-mi tin si eu in brate bebelusu si sa fie cat mai repede



#29
lucia82

lucia82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.194 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 13:19

raisa28, iti inteleg senzatia si starile pe care le ai in fiecare luna, asteptand acele mult asteptate 2 liniute. si eu asta am asteptat mult timp pana cand intr-o zi ne-am luat inima in dinti mai bine spus sotul meu, si am descoperit de unde era problema.

cel mai frustrant lucru ca eu nu am asa mari probleme si as putea obtine o sarcina pe cale naturala, dar nu persoana dorita, asa ca numai FIV-ul ne poate ajuta. 



#30
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 07 iulie 2013 - 13:20

Buna fetelor!

Vad ca reactualizati listuta cu aspirante. Daca puteti sa ma treceti si pe mine, va rog. Eu fac parte din garda mai veche, nu am mai activat in ultimul timp caci optimismul meu a ramas cam in urma... Sper insa sa ma molipsesc de la voi! Deci

27 ani.Sindromul ovarelor polichistice, aproape 3 ani de incercari. Tratament - Metformin 2000mg, Vit. D, Acid folic, Duphaston, Seleniu. Spermograma OK.

Multumesc! O zi plina de vesti bune!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -