Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!** (5)


94 raspunsuri la acest subiect

#1
SuperMame08

SuperMame08

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 12:52

  [artif] Prichindei nazdravani 2008 acum in blugi! [artif] 

[flo2] Si iata-ne trecand intr-o noua etapa... [flo2] 

 

Am ajuns la varsta viselor fara granita, varsta la care toti copiii sunt nemaipomenit frumosi.

Simtim ca trebuie sa le oferim mult mai multa dragoste, siguranta, lauda. Nimeni si nimic nu ii vor face mai fericiti decat noi, parintii. Vom face tot ceea ce ne sta in putinta sa oferim copiilor nostri un climat de liniste, protectie, dragoste si intelegere. Si ca sa fim in pas cu „moda claselor 0” putem sa spunem ca incepem anul intai la “scoala” primelor emotii: ii invatam sa fie sensibili, sa puna frau rabufnirilor, le insuflam atractia catre lucruri noi, ii ajutam sa-si contureze personalitatea fara sa fortam desfasurarea normala a lucrurilor.
LRVDR bebelusie…Bine ai venit copilarie, dulce-minune…

Daca doriti sa mamiciti alaturi de noi, va asteptam cu mare drag
!
[flor]

 

 

[s] Lista zile de nastere prichindei! [s] 

                                            [autoroz]  [auto]

 

Martie
01.03 - Daria Elena + Iarina-Andreea (28.04.2009) - pui de Gherman in
03.03 - Delia Alexandra - pui de alina_satena
08.03 Mara + David (ian. 2010) - pui de nyny
16.03 - Alexia Teodora - pui de doinita_g


Aprilie
09.04 - Bianca Alessia - pui de MarianaPop
09.04 - Claudia Andrada +   Dragos Florin Ovidiu   (28.05.2010) - pui de discordia
11.04Delia + Monica (17.07.2010) - pui de mrlh


Mai
07.05 - Tudor Gabriel + Antonia Maria (20.04.2005) - pui de teodora racz

 

Octombrie
18.10 - Teodor + Matei (20.11.2011) - pui de ioana_iasi

 

Noiembrie
07.05 - Leyaly Mariam (06.11.2008) - pui de leyaly

 

 

[ruga] Rugaciunea parintilor pentru copii [ruga] 

Doamne, Dumnezeul nostru, Cela ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om si ai suflat in fata lui suflarea de viata si, binecuvantandu-l, ai zis: Cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul, iar la Cana Galileei, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate ca neincetat sa reversi harul Tau si sa te milostivesti asupra copiilor mei, pe care Tu ai binevoit sa mi-i daruiesti.
Umple-i pe ei de intelepciune si pricepere. Indreapta pasii lor pe caile omeniei, ale dreptatii, ale dragostei de oameni si ale bunei-cuviite. Ajuta-mi a cultiva in ei bunatatea si a-i face folositori si obstei in mijlocul careia traiesc. Da-le lor comorile ceresti ale virtutii, care nu pier niciodata.
Nu cer pentru ei, Doamne, bogatii pamantesti, ci te rog da-le un trup sanatos si iubitor de osteneala, precum si suflet luminat si ravnitor spre tot binele, ca sa ajunga buni fii ai Sfantei noastre Biserici si vrednici cetateni ai Patriei, ca de-a pururi sa binecuvanteze numele Tau. AMIN!

 

 

[flo2] La Multi Ani Mamici! [flo2] 

21.01 – ioana_iasi; 14.02 – doinita_g; 24.04 – MarianaPop; 07.05 - teodora racz;
16.08 – alina_satena; 15.10 - Gherman in; 18.11 - discordia;


 

[pup] Prietena noastra [pup] 

Magdalena 67 - Yarina


Motto: Vointa este forta care invinge imposibilul!

Adresa noastra de e-mail:
mamici2008@yahoo.com
Ne mandrim cu prichindeii nostri: https://picasaweb.google.com
(parolele le primiti trimitand PM la SuperMame08)


Odiseea scutecelor „Prichindei nazdravani 2008”:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26

Odiseea copilariei„Prichindei nazdravani 2008 in blugi”:

1, 2, 3, 4

 


 

 

 

 

 

 

 

 



#2
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 12:58

Mariana multumim ptr capitolul nou [pk]  [flo2] 

I-am scos firele Deliei, i se vede destul de urat cicatricea  ceea ce ma oftica enorm.

Relatia cu al meu sot e la fel de rea poate si mai rea si numai stiu ce as putea face, nu imi ramane decat sa invat cat mai multe lucruri pentru mine si ptr binele meu(deja sunt egoista dar numai pot sa lupt sau numai vreau) a venit si socrul meu sa vedem ce va fi .



#3
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 14:03



Mariana multumim ptr capitolul nou [pk]  [flo2] 

I-am scos firele Deliei, i se vede destul de urat cicatricea  ceea ce ma oftica enorm.

Relatia cu al meu sot e la fel de rea poate si mai rea si numai stiu ce as putea face, nu imi ramane decat sa invat cat mai multe lucruri pentru mine si ptr binele meu(deja sunt egoista dar numai pot sa lupt sau numai vreau) a venit si socrul meu sa vedem ce va fi .

 

Alina, [flo2] ! In timp cicatricea se poate estompa. Asa gandeam si eu de semnul de la barbita Biancai, acum e foarte putin vizibil. Imi pare rau ca treceti iar prin momente dificile. Sper sa va rezolvati problemele pe cale amiabila.



#4
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 05 iulie 2013 - 08:40

Sper sa ii treaca cat mai repede.

Noi maine plecam la tara.



#5
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 11 iulie 2013 - 07:44

Buna dimineata...neata...neata... [:)]

 

Alina, te astept la o cafea...v-ati intors de la tara? Cum a fost? Voi ce mai faceti?

Pe Bibi o duc la cresa, n-am ce sa fac [alcool] ...mai avem 2 saptamani si intru in co si plecam la mareeee... [pk] . In rest...multumim lui DD ca suntem sanatosi.

 

poftiti-la-cafea-d-d-cu-mult-drag-din-to



#6
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 11 iulie 2013 - 08:42

Mariana am pplecat sambata dimineata la tara si ne-am intord duminica seara sa il vedem pe al meu socru, si am pierdut 2 zile degeaba ptr ca el toata ziua de sambata a fost plecat sa isi ia niste lucruri de la soacra lui sa le aduca la mama lui, si le-a aranjat, duminica dimineata a mai aranjat ce i-a ramas de sambata seara.Ne-a adus mie ulei de argan ,Deliei papusa barbie si frigider barbie si sotului condimente atat.Ne-a dat bani fixi de dum sa mergem la tara si sa ne intoarcem de la tara. [smulgpar] ne-a dus la gara de parca vroia sa scape mai repde de noi, cu sotul meu nu prea a vb [soc] atata nepasare nu am putut s acred ca exista , nu l-a mai vazut de 3 ani si el se comporta urat rau de tot cu noi toti, m-am simtit umilita si ca un cersetor.

Ma bucur ca al meu sot si-a dat seama ce fel de parinte are.

In rest suntem ok, ii dau deliei cu cicaplast pe cicatrice, facem treburile zilnice.

M-am gandit sa fac putin homeschooling cu ea si sa am si eu mai multa grija de mine [flo2]



#7
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 11 iulie 2013 - 12:30

Hai bonjour!

 

Lasa, nu te mai necaji si nu mai pune la suflet lucrurile rele, duca-se [flor] . Oricum, cred ca nu aveati prea multe asteptari de la el... [alcool] . Ar fi fost normal sa fi venit si cu altceva la traista decat cu cateva flecushtetze, sa va fi dat niste banutzi, asa ca sa va mai rezolvati cateva probleme. Dar stii cum e, mai degraba te ajuta un strain decat aproapele tau.

 

[flo2]  si numai bine!



#8
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 11 iulie 2013 - 14:09

Mariana sa stii ca ai dreptate.

Ne-a mintit ca il va lua pe sotul meu acolo si dp cateva luni sotul meu s ane ia si pe noi.

Aseara al meu sot mi-a luat un aparat fotot optymus sp 510 uz.Niste bani dati asa aiurea, sper sa ne descurcam cu banii deoarece m-am saturat de datorii. [soc]  [ruga] sa ne fie mai bine si sa ma angajez si eu, ca asa vom trece peste toate cu bine.

App sotul tau si-a gasit ceva de lucru?



#9
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 11 iulie 2013 - 14:29

 Da Alina, e angajat pe perioada nedeterminata, s-a reintors la prima lui dragoste...agricultura [:)]. Speram sa ne revenim si noi financiar, [ruga] cu ajutorul lui DD trecem si peste asta. Ufff...cunosc sentimentul de neputinta in fata faptului implinit [smulgpar]. Ce sa le faci, ei au o alta lista de prioritatzi [batcap]  .

 

 

[flo2]



#10
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 12 iulie 2013 - 09:51

[cafea] coffe time.

Eu astazi sunt full de treaba [curat]  [vase]  [spala] sper sa imi ramana timp sa mai fac ceva homeschool k delia si sa imi fac si eu unghiile sa ma fac  [vampa] .

Relatia mea cu al meu sot s-a dus de tot dar ma mint singura ca e bine sper sa ma descurc si sa merg inainte.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -