Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (14)


209 raspunsuri la acest subiect

#201
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 23 iulie 2013 - 22:46

Nici eu nu stiu nimic de buric... Depinde de practici, stiu doar daca e ceva, se foloseste baneocin pudra...

A, eu am luat vreo 9-10 kilo, inca nu am depășit 70 kg :-D, insa pentru prima oara in multi ani (de pe la 13-14 ani, cred), burtica e mai mare decat bustul [soricel] eram 75D, acum sunt 80E, oare cat mai cresc, vad ca voi v-ati luat sutiene de alaptat deja... Ce cupe mai sunt oare? O sa ma duc saptamana asta la mothercare sa vad daca au cupa F, ca sa ma pregătesc emotional, caci o sa ajung acolo, nu? Oricum, ei zic sa mergi sa te mai măsori prin sapt 36-38.
Of, nu am inteles niciodată fetele astea de îsi pun silicoane, cand e mai bine mai mic... Poti sa zburzi liberă :-))
Pot inca sa îmbrac pantalonii mei, dar cu prelungitorul de nasturi, bineinteles, de la mijloc in sus e mai complicat.

#202
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 23 iulie 2013 - 23:01

Eu am sutienele de alaptat de data trecuta, am fost la masurat la Marks and Spencer prin sapt 36-37 parca... Sutienele le-am luat vreo 2 de la M&S, vreo 2-3 de la Mothercare, si mai comandasem si de pe internet vreo doua, dar nu mai stiu de unde...

 

Daniela, ma bucur ca stau bine baieteii in burta, tot asa sa stea, cuminti, pana la termen.


Editat de DarkBendis, 23 iulie 2013 - 23:05 .


#203
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 23 iulie 2013 - 23:11

9-10 kg in sapt 28-29 e bine, Nanne. Oricum, "grosul" se pune in trimestrul 3, cam un kil la 2 saptamani cica e normal. Bineinteles, unele mamici pun mai mult, altele mai putin...



#204
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 24 iulie 2013 - 00:03

si eu am acum 85 E..dar nu am gasit sutiene de alaptare mai mari de cupa E.



#205
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 24 iulie 2013 - 00:39

Alina, uite aici: http://www.figleaves...as/19738/20848/



#206
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 24 iulie 2013 - 00:40

Eu am ramas in urma, vad, desi nu consider ca am sanii mici...Am sutiene de alaptat marimile 85B si C (in functie de marca si material, ca am constatat ca nu toate sutienele sunt la fel...In cele din bumbac, mai moi, imi ajunge inca cupa B (marimea mea normala e 80B), insa in cele mai sofisticate (care nici nu se vede ca-s de alaptat si seamana cu sutienele normale, mai sexy [:)] ) nu imi incap in B, deci am luat C. M-am latit insa in spate si de aceea am optat acum pt 85 in loc de 80.

 

La H&M au sutiene bune si destul de ieftine ca pret.



#207
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 24 iulie 2013 - 08:51

Neata :)

Nanne, cred ca te am vazut la RM la usa :)) nu erai tu graviduta de 70 de kg?   [flo2]

O sa te amuze cursul de alaptare  si reactiile taticilor :) Ma bucur ca esti bine si ca totul decurge normal ca mica minune sa vina sanatoasa si vesela :).

Danyce, te intrec nu esti pe primul loc [:D]  - sutien normal -85 D - dar tot din cauza spatelui destul de lat. Ce bine ca bebelinii sunt cuminti si cresc mari :) Povesteai ceva de o procedura VSDB - la ce te referi?

va pup, o zi mai putin caniculara



#208
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 24 iulie 2013 - 08:52

Nanne cate grame are bebelina? vad ca suntem foarte aproape ca termen



#209
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 24 iulie 2013 - 16:46

Tare Arnnia [soricel] eram graviduta care stătea pe un scaun in zona liftului... Cred ca eram in bej-crem ;-)
In alta ordine de idei, daca tickerul tau e corect este corect, atunci suntem foarte apropiate. Eu am astazi 28s5z :-), iar ieri mi-a zis la masuratori ca eram de 28s6z, deci cu 2 zile avans. Am crescut bine. Nu am întrebat ce inseamna asta punctual, pentru ca l-am pus sa imi faca eco asa rapid, de curiozitate. Ma dusesem de fapt cu niste analize, care au zis ca erau si ele bune.

Dark, o sa ma uit mâine de curiozitate pe la M&S aici (desi nu-i chiar ca in UK), sa vad daca o fi ceva gen 38F sau G la vanzare, ca sa ma pregătesc emotional, pentru ca o sa fac proba peste vreo luna, o luna juma'... Deci cu toate kg pe care o sa le mai iau, cred ca e fezabil sa ajung de la 34D cat aveam la inceput la 38, pentru ca o sa mai cresc si in spate... Am folosit măsuratorile britanice, daca folosesc metricul, cred ca 85-90F sau G sunt echivalentele.

#210
SeptOct2013

SeptOct2013

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 24 iulie 2013 - 17:26

Va invit la un nou capitol aici  [flo2]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -