Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste>20ani!(827)


146 raspunsuri la acest subiect

#21
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 11:39

raisa, iulya, multumesc  [flo2]



#22
angy_angela

angy_angela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 12:31

Hello fetele!!! Vad ca unele dintre voi au unda verde la bebei!! Ma bucur tare mult pentru voi si sper sa se "prinda" cat mai repede!

Imi era dor de voi!

Noi suntem bine, am facut sapt trecuta morfo trim 2, bebelina are 470g este in grafic fara nimic in plus sau minus la zile. Sper doar ca, colul meu sa nu creeze probleme, este de 31mm nu a pomenit nimic de el dar pana acum o luna il aveam 33 si de aceea ma ingrijorez si sper sa numai scada ca eu vr sa pot lucra in continuare ca m-a secat tratamentul asta rau :) Totul este in regula cu organele doar  putin modificat la Artere uterine,evident,nici nu am asteptam sa iasa ff bine. Stanga este 0.57 iar dreapta 0.78 cu notch..(culmea la 16 sapt aveam .0.75..) Ombilicala este 0.61 ceea ce am inteles ca e ff bine ca asta sa fie ok. Acum ramane sa ma duc luni la Uschi sa vedem ce propune,daca maresc sau raman momentan pe aceeasi doza.

Raisa,bubuali,iarina,valicutza,didi (scz daca omit pe cineva) va urez multa bafta si va astept la odisee [flo2]  [flo2]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]



#23
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 13:17

Din pacate bebelusul meu a ales sa ma paraseasca la 8 saptamani si sa se faca ingeras. Fetelor ma doare sufletul atat de tare ca simt ca ma sufoc de durere. De 2 zile plang in continuu si nu ma pot opri. Abia il asteptam si acum nu mi-a ramas decat cateva poze de ecograf si amintirea cu inimioara lui cum batea. Simt ca o parte din mine a murit odata cu el.

Imi cer scuze ca ma descarc aici dar simt ca numai voi ma puteti intelege.



#24
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 13:39

Offf Corina cat de rau imi pare,te pomeneam mereu in rugaciunile mele ca bebe al tau sa fie bine.Sper  ca Dumnezeu sa-ti dea putere sa  poti trece peste aceasta durere si al tau ingeras din cer sa-ti trimita cat de curand un alt bebe pentru a-ti alina sufletul.Sa citesti acatistul Sf.Stelian ca e grabnic ajutator mamelor care si-au pierdut pruncii.Te imbratisez cu drag si-o sa ma rog in continuare pentru tine.

 

Angy ma bucur ca ai mai intrat si ca esti bine si tu si bebe;sarcina usoara iti doresc in continuare si un bebe sanatos.



#25
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 13:53

Didi La Multi Ani frumosi, cu sanatate si multe , multe bucurii printesei tale!

daca isi pune ca dorinta de ziua ei sa mai vina un fratior are mari sanse sa se implineasca [:)]

corina imi pare foarte rau; nu imi pot imagina prin ce treci si  ma rog sa iti aline Dumnezeu durerea cu un bebe reusit cat mai curand;

are dreptate raisa28, acatistul Sf Stelian ajuta mamelor care isi pierd pruncii;



#26
angy_angela

angy_angela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 14:15

Din pacate bebelusul meu a ales sa ma paraseasca la 8 saptamani si sa se faca ingeras. Fetelor ma doare sufletul atat de tare ca simt ca ma sufoc de durere. De 2 zile plang in continuu si nu ma pot opri. Abia il asteptam si acum nu mi-a ramas decat cateva poze de ecograf si amintirea cu inimioara lui cum batea. Simt ca o parte din mine a murit odata cu el.

Imi cer scuze ca ma descarc aici dar simt ca numai voi ma puteti intelege.

Corina imi pare nespus de rau..stiu ce inseamna sa pierzi un bebe.Nu ramane decat sa te intaresti ,sa o iei de la inceput cu toate analizele si abia apoi sa incerci din nou.. Din pacate din ce in ce mai multe fete au probleme de trombofilie si se pare ca injectiile care sunt recomandate pentru asa ceva din punctul meu de vedere ar trebuie sa se dea prevenetiv in doza mica pentru a elima orice suspiciune (este strict parerea mea)..La tine inca nu se stie motivul dar banuiesc ca asta ar fi..Plangi sa te descarci ca iti va face bine..Iti doresc multa putere sa treci peste hopul asta si incepi o noua lupta ptr bebelusul tau!  [pup]  [pup]



#27
carin1974

carin1974

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 14:15

Corina, cuvintele sunt de prisos acum, dar suntem alaturi de tine.

O sa incercam sa te sustinem cu un gand bun. Daca simti nevoia sa te descarci, suntem destule care te intelegem si te ascultam.



#28
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 14:48

Corina, o imbratisare si de la mine; iti suntem alaturi daca ai nevoie sa te descarci  [:(]

 

angy_angela, maryella  [flo2] 



#29
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 15:06

Corina si mie imi pare nespus de rau...nu stiu ce sa-ti zic,oricum cuvintele nu te pot ajuta cu nimic,stiu si eu cum e dar incearca sa ramai aproape de noi si sa te ajutam cum putem...e greu sa treci prin asta singura...fii tare....te pup.

Angy ne bucura vestile tale si sa ne ajute Dumnezeu sa te urmam cat mai repede...pup.



#30
mrenescu

mrenescu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 03 iulie 2013 - 15:12

Of Corina, am avut asa o senzatie de "deja vu" cand citeam despre tine... Parca citeam mesajele mele din noiembrie anul trecut.Imi pare sincer rau pentru ceea ce traiesti. Cele mai multe dintre noi au traversat o asemenea perioada si au simtit pe propria piele o astfel de pierdere. Da, ai dreptate, noi te putem intelege de deplin si eu una ma bucur ca ne-ai ales pe noi pentru a-ti striga durerea, pentru ca durerea de genul asta e traita si de unele dintre noi si o intelegem. N-o sa-ti spun ca o sa treaca pentru ca nu va trece. Intotdeauna te vei gandi la bebe dar cu timpul se va diminua si vei incepe sa speri in mai bine. Noi suntem langa tine...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -